Kłobuck: Nasi wytwórcy nagrodzeni podczas Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie

Piotr Ciastek
Kłobuck: Nasi wytwórcy nagrodzeni podczas Krajowej Wystawy Rolniczej w CzęstochowieFirmy przetwórstwa rolno-spożywczego oraz rolnicy otrzymali tradycyjne nagrody prezydenta Częstochowy i starostów okolicznych powiatów
Kłobuck: Nasi wytwórcy nagrodzeni podczas Krajowej Wystawy Rolniczej w CzęstochowieFirmy przetwórstwa rolno-spożywczego oraz rolnicy otrzymali tradycyjne nagrody prezydenta Częstochowy i starostów okolicznych powiatów Piotr Ciastek
Udostępnij:
W czasie Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie firmy przetwórstwa rolno-spożywczego oraz rolnicy otrzymali tradycyjne nagrody prezydenta Częstochowy i starostów okolicznych powiatów. Z okazji tegorocznych dożynek wyróżniono w sumie 11 zakładów przetwórczych, piekarń i gospodarstw rolnych także z powiatu kłobuckiego.

W czasie Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie firmy przetwórstwa rolno-spożywczego oraz rolnicy otrzymali tradycyjne nagrody prezydenta Częstochowy i starostów okolicznych powiatów. Z okazji tegorocznych dożynek wyróżniono w sumie 11 zakładów przetwórczych, piekarń i gospodarstw rolnych.

W czasie dożynkowej gali w auli Akademii Polonijnej, w której wzięli udział m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele Rządu RP, samorządowcy szczebla regionalnego i lokalnego, podsumowano także finał wojewódzkiego konkursu „AGROLIGA 2015” oraz konkursów na “Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne” i „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne” w województwie śląskim.

Z powiatu kłobuckiego nagrodę otrzymała Piekarnia Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” Popów z/s w Zawadach. Piekarnia powstała w roku 1956 w Zawadach. Jest to firma z tradycjami. Zatrudnia obecnie 8 pracowników i 3 uczniów. Specjalnością zakładu są tradycyjne wypieki produkowane szeroką gamą asortymentową zarówno pieczywa, jak i wyrobów ciastkarskich. Miesięcznie produkuje 13 ton wyrobów w 90 rodzajach. Produkty piekarnicze i cukiernicze sprzedawane są w okolicznych sklepach oraz w firmowych punktach na terenie gminy Popów i gminach ościennych. Prowadzony jest też wypiek ciast weselnych i na przyjęcia okolicznościowe.

Nagrodę Starosty Kłobuckiego dla gospodarstwa rolnego otrzymali państwo Alina i Bogdan Chudaszkowie z Łobodna. Gospodarstwo o powierzchni 220 ha (w tym 170 ha gruntów własnych), prowadzone jest od roku 1980. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji zbóż towarowych i konsumpcyjnych (głównie rzepak, pszenżyto, jęczmień jary, łubin i żyto). Gospodarstwo wyposażone jest w nowoczesne maszyny, urządzenia oraz sprzęt do produkcji rolnej, w tym kombajn, ciągniki, silos, opryskiwacz.

Głównym organizatorem uroczystości był Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Komisja złożona z przedstawicieli Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy, Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie oraz Śląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Katowicach - Delegatura w Częstochowie w czasie wizytacji w kilkunastu wytypowanych podmiotach, zarówno dużych zakładach przetwórstwa rolno-spożywczego, jak i w gospodarstwach rolnych, oceniała stan techniczno-sanitarny zakładu lub estetykę gospodarstwa, jakość produktów i opakowań, technologię produkcji oraz całokształt działalności. Brała też pod uwagę kontynuację miejscowej lub rodzinnej tradycji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie