Kłobuck: Spotkanie literackie w MOK-u. Pisarki zawitają tu w...

  Kłobuck: Spotkanie literackie w MOK-u. Pisarki zawitają tu w czwartek

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Agnieszka Lingas-Łoniewska
  1/2
  przejdź do galerii

  Agnieszka Lingas-Łoniewska ©arc

  Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucka zaprasza na spotkanie literackie z Agnieszką Lingas-Łoniewską oraz Magdaleną Knedler, które odbędzie się już w czwartek o 18.
  W spotkaniach literackich czynny udział weźmie kłobucka młodzież, która wcześniej brała udział w warsztatach medialnych. Młodzież stworzyła też film, w którym zawarła pytania do pisarek, które odwiedzą w czwartek Kłobuck.

  - Nasze spotkanie literackie będzie imprezą, w którą chcemy włączyć konkurs recytatorski, który się odbywa u nas od kilku dobrych lat i jest jednym ze sztandarowych zadań, które realizujemy.
  Tegorocznymi gośćmi są naszej imprezy będą Agnieszka Lingas-Łoniewska i Magdalena Knedler. To dosyć poczytne pisarki wrocławskie, szczególnie wśród kobiet. Panie będą m.in. zasiadać w jury konkursu recytatorskiego, a oprócz nich nasza lokalna pisarka Joanna Szymańska - mówi Olga Derewiecka z kłobuckiego MOK-u.

  Po konkursie recytatorskim tego samego dnia nastąpi jego rozstrzygnięcie, a o godzinie 18 zwycięzcy zaprezentują się na spotkaniu literackim. - Chcielibyśmy, żeby impreza, jeśli spodoba się mieszkańcom, wpisała się w kalendarz lokalnych imprez na stałe - dodaje Derewiecka.

  Będzie też kramik z książkami, w którym będzie można nabyć książki zaproszonych pisarek, jak i lokalnych autorów. Zamiast kwiatów i prezentów pisarki chciały, żeby podczas spotkania odbyła się zbiórka karmy i zabawek dla zwierząt.

  Kim są zaproszeni goście?


  Agnieszka Lingas-Łoniewska - od kilku lat tworzy prozę głównie dla kobiet, jest autorką m.in. takich powieści, jak: Bez przebaczenia, Zakład o miłość, trylogia Zakręty losu, W szpilkach do Manolo i wielu innych. Ma na swoim koncie także udział w antologiach, jest laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle, prowadzi portal Czytajmy Polskich Autorów, a w 2012 roku została uhonorowana żelaznym glejtem Ambasadora Krakowskich Targów Książki.

  Magdalena Knedler - autorka powieści "Pan Darcy nie żyje” (wyd. Czwarta Strona) i "Winda" (wyd. JanKa). Recenzentka i redaktorka, współpracująca z portalami Miasto Kultury, Czytajmy Polskich Autorów i Oblicza Kultury. Jej opowiadania ukazały się m.in. w zbiorach „Kryminalny Olsztyn. Koszary”, „Po drugiej stronie. Weird fiction po polsku”; „Literacka podróż po Gdańsku”, i w trzecim tomie serii „Żorskie opowieści”. Członkini Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Za powieść „Pan Darcy nie żyje” otrzymała nominację w kategorii „debiut” do nagrody Emocje 2016, przyznawanej przez Radio Wrocław Kultura za najciekawsze kulturalne wydarzenie roku.

  Spotkanie odbędzie się 14.04.2016 r. o godzinie 18:00 w MOK.
  Zapraszamy! Wstęp wolny.  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Koniec papierowych biletów KZK GOP. A gdzie są czytniki kart ŚKUP?
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Mechanik płakał jak naprawiał ZOBACZ, JAK NIE NALEŻY NAPRAWIAĆ AUT
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Węgiel w życiorys wpisany ZOBACZ KONIECZNIE

  Węgiel w życiorys wpisany ZOBACZ KONIECZNIE

  Horoskop miesięczny na grudzień 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na grudzień 2018 wróżki z Katowic

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Zachodniego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Zachodniego

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim