Klub UKS Taekwon-do Świętochłowice jest wicemistrzem Śląska. Zawodnicy przywieźli 32 medale ZDJĘCIA

Olga Krzyżyk
Mistrzostwa Śląska w Kłobucku
Mistrzostwa Śląska w Kłobucku Taekwon-Do Świętochłowice
Ponad 400 zawodników z 14 klubów woj. śląskiego rywalizowało w Mistrzostwach Śląska w taekwondo w Kłobucku. Zawodnicy ze Świętochłowic z klubu UKS Taekwon-do Świętochłowice przywieźli aż 32 medale. Zobaczcie zdjęcia z zawodów.

Zawodnicy z klubu UKS Taekwon-do Świętochłowice pojechali do Kłobucka na eliminacje do mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych oraz mistrzostwa śląska młodzików i kadetów w taekown-do. Łącznie ponad 400 zawodników z 14 klubów województwa śląskiego rywalizowało w tych eliminacjach.

Zobacz zdjęcia:

Ze świętochłowickiego klubu do Kłobucka pojechało 30 zawodników, którzy wzięli udział w trzech konkurencjach: walki, układy stopni uczniowskich oraz techniki specjalne.

Świętochłowiczanie w klasyfikacji drużynowej zdobyli drugie miejsce, tym samym zostając wicemistrzem Śląska. Łącznie indywidualnie zawodnicy zdobyli, aż 32 medale. W kategorii junior Mateusz Zacharski wywalczył brązowy medal w walkach pow. 75 kg, a Filip Mańkowski Filip zdobył również brąz, ale w walkach pow. 75 kg oraz brąz w układach st. uczniowskich. W kategorii juniora młodszego srebro zdobył Dawid Kwapuliński, a brąz Jaromir Krufczyk i Szymon Woś. Z kolei najwięcej medali świętochłowiczanie zdobyli w kategorii młodzika i kadeta.