18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

KMP Mysłowice: Komenda policji pełna mieszkańców [DNI OTWARTE]

Joanna Oreł
Komenda policji w Mysłowicach - dzień otwarty
Komenda policji w Mysłowicach - dzień otwarty Arek Ławrywianiec
Komenda Policji w Mysłowicach otwarta dla wszystkich: Mogą trenować w nowej siłowni i pracować w lepszych, bardziej luksusowych warunkach. Przed tygodniem budynek komendy policji w Mysłowicach został otwarty po remoncie, który kosztował ok. 11 mln zł. Dziś i jutro mogą go zwiedzać mieszkańcy podczas dni otwartych i pytać policjantów o szczegóły ich pracy. ZOBACZ ZDJĘCIA

21 marca otwarto wyremontowaną siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach przy ul. Starokościelnej. W miejsce różnokolorowych wnętrz, gdzieniegdzie zacieków na ścianie i starego sprzętu, za ponad 11 milionów złotych (1,3 mln zł to dofinansowanie z UM Mysłowice) pojawiły się nowe gładzie i wyposażenie.

ZOBACZ KONIECZNIE ZDJĘCIA:
POLICJA W MYSŁOWICACH MA KOMENDĘ JAK MARZENIE

Remont budynku policji w Mysłowicach rozpoczął się w czerwcu. Zmienił się m.in. dach i pomieszczenia przejęte po wojskowej komisji uzupełnień. Zaadaptowano pokoje dla służb dyżurnych, a na poddaszu urządzono szatnię. Zburzona została również skarpa, a do już istniejących dobudowano nowe garaże. Odnowiono także elewację, na której pojawiło się nowe, obowiązujące obecnie logo policji.

- Budynek od lat wymagał remontu. Teraz doczekał się kompleksowych zmian. W tym także, jeżeli chodzi o wyposażenie pomieszczeń - dodaje Dawid Szlachetka, oficer prasowy policji w Mysłowicach.

W sobotę mogli je zwiedzać mieszkańcy podczas dni otwartych KMP w Mysłowicach, w której pracuje 163 policjantów. Goście mogli zobaczyć, jak zmienił się trzypiętrowy budynek, w tym m.in. Wydział Dochodzeniowy, Wydział Specjalny, czy pokoje dzielnicowych, a także nowe przebieralnie oraz siłownia dla policjantów i boksy dla psów.

Jednak największym zainteresowaniem gości cieszył się pokaz policyjnego samochodu oraz motocykli. - Postanowiliśmy skorzystać z okazji, aby zobaczyć zakamarki budynku policji, które na co dzień są niedostępne - mówi Katarzyna Ziółkowska, która wraz z mężem, Marcinem oraz dziećmi - 6-letnią Hanią i półtorarocznym Jasiem - zwiedzała w sobotę przed południem KMP w Mysłowicach. - Chcieliśmy pokazać dzieciom coś ciekawego i fajnego.
To właśnie najmłodszy uczestnik wycieczki był wyjątkowo uradowany i zafascynowany, gdy odpalono syreny w jednym z samochodów policyjnych. - Pamiętamy, jak wyglądało tutaj przed remontem - dodaje Maricn Ziółkowski. - Budynek mysłowickiej komendy był uważany za jeden z najgorszych w województwie. I rzeczywiście - jego stan był opłakany, od lat wymagał remontu.

Co ciekawe, na dniach otwartych budynku KMP w Mysłowicach pojawili się nawet...goście z zagranicy. A to za sprawą unijnego programu Comenius i wymiany uczniowskiej Katolickiego Niepublicznego Gimnazjum Nr 5 w Sosnowcu.

- Przez tydzień mieszkała u nas grupa młodzieży z Niemiec. Przez ten czas staraliśmy się pokazać im coś fajnego - mówi Alicja Rabus, uczennica sosnowickiego gimnazjum, która wraz ze znajomymi - Aleksandrą Czekaj, Kamilem Krochmalem i gośćmi - Loreen Huhold, Heleną Kreuter i Markiem Haarem zwiedzali w sobotę budynek policji w Mysłowicach.

Dni otwarte potrwają tam do niedzieli.


*Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
*Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
*Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
*Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni