MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne remonty dróg w Mysłowicach. Miasto otrzymało pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Kolejne remonty dróg w Mysłowicach będą możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kolejne remonty dróg w Mysłowicach będą możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UM Mysłowice
To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Mysłowic. Miasto znane jest niestety z tego, że drogi są w tragicznym stanie. Choć w tej kwestii wiele już zaczęło się dziać, przed urzędnikami jeszcze sporo pracy. Mysłowice otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu kolejne ulice przejdą przemianę.

Kolejne remonty dróg w Mysłowicach możliwe dzięki pieniądzom z Funduszu Dróg Samorządowych

Doskonała wiadomość dla mieszkańców Mysłowic oraz kierowców, którzy przejeżdżają przez miasto. Udało się pozyskać kolejne dofinansowanie na remonty kolejnych dróg. Te jak wiadomo, są jak dziurawy ser. Komfort jazdy wkrótce ma się poprawić.

Mysłowice otrzymają na ten cel ponad 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki tym pieniądzom dofinansowane zostaną dwie inwestycje.

Kliknij poniżej i zobacz zdjęcia

- Urząd Miasta Mysłowice otrzymał dziś oficjalne pismo z potwierdzeniem o przyznaniu dofinansowania - przekazuje Natalia Wypiór, rzecznik UM Mysłowice.

Pierwsza z inwestycji to przebudowa ul. Okrzei. Zadanie obejmuje przebudowę ulicy na długości 341 m. z dostosowaniem konstrukcji nawierzchni drogi dla kategorii ruchu KR2 wraz z wykonaniem chodnika o szer. 1,6 m. Powstaną nowe miejsca postojowe, przebudowane zostanie także skrzyżowanie i oświetlenie uliczne.

Podczas remontu powstanie też nowa kanalizacja deszczowa i przebudowana zostanie sieć gazowa. Remont ma kosztować ponad 2,5 mln zł.

- Na przebudowę ul. Okrzei miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 75 procent środków kwalifikowanych, co daje ponad 1,9 mln zł - przekazuje rzecznik UM w Mysłowicach.

Obejrzyj dokładnie

Drugą z inwestycji jest przebudowa ulicy 3 Maja od skrzyżowania z ul. Laryską do skrzyżowania ul. Dzierżonia z ul. Orła Białego. Podczas realizacji tego zadania czeka nas przebudowa dróg na dł. 833 m z dostosowaniem konstrukcji nawierzchni drogi dla kategorii ruchu KR4 wraz z wykonaniem chodników o szer. 2 m i zatok autobusowych.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną skrzyżowania. Wykonana zostanie także rozbudowa i remont sieci kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci oświetlenia ulicznego, sieci elektroenergetycznej, wodociągowej i teletechnicznej. Inwestycja ma kosztować ponad 10,5 miliona złotych. Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 5 mln zł, czyli 50 procent środków kwalifikowanych.

To już kolejne pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych dla Mysłowic

Przypominamy, że we wrześniu 2019 roku Mysłowice otrzymały już pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto zyskały wtedy ponad 13 milionów złotych na remonty.

Miasto otrzymało pieniądze w dwóch czekach: 7 mln 616 tys. 157 zł i 60 gr oraz 5 mln 469 tys. 754 zł i 60 gr. Zostały one przeznaczone na remont dwóch ulic: Laryskiej i Kolejowej.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Od jutra strefa buforowa na granicy z Białorusią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni