Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kolejny megatransport na A4 i A1: Ogromny konwój z kolejnymi częściami maszyny do drążenia tuneli wjedzie w sobotę na śląskie autostrady

Anna Dziedzic
Anna Dziedzic
Ogromna tarcza maszyny TBM do drążenia tunelu w podkarpackiem już dotarła do celu. Teraz przez nasze województwo przejedzie następny konwój z kolejnymi ogromnymi częściami do tej maszynyZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ogromna tarcza maszyny TBM do drążenia tunelu w podkarpackiem już dotarła do celu. Teraz przez nasze województwo przejedzie następny konwój z kolejnymi ogromnymi częściami do tej maszynyZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE GDDKiA
W nocy z 3 na 4 grudnia kolejny megatransport wjedzie na śląskie drogi. Z autostrady A4, podobnie jak w przypadku ostatniego transportu tarczy maszyny TBM do drążenia tuneli, i tym razem trzeba będzie zdemontować latarnie na węźle Sośnica i miejscach obsługi Podróżnych , na których transport będzie „odpoczywał” po nocnej podróży. Przypomnijmy poprzedni transport był rekordowo ciężki i ważył ponad 500 ton, tym razem po śląskich autostradach pojedzie tylko 240 ton, ale procedury będą podobne.

Demontują latarnie i bariery na węźle Sośnica na A4. Kolejny raz

Wkrótce na węźle Sośnica drogowcy ponownie zaczną demontaż barier i latarni ulicznych. Powodem jest kolejny megatransport z częściami maszyny do drążenia tuneli na trasie S19 w Babicy, w województwie podkarpackim. Poprzedni, największy z kilku planowanych transportów już dotarł do celu. Teraz w nocy z 2 na 3 grudnia z nabrzeża portowego w Opolu wyruszy kolejny konwój, który będzie wyglądał niemal identycznie jak ten pierwszy.

Tym razem jednak, przewożone na ogromnych kikudziesięciokołowych zestawach elementy maszyny do drążenia tunelu będą nieco lżejsze i węższe. Największy element tego transportu (napęd główny maszyny) będzie ważył około 240 ton. To właśnie on wjedzie do naszego województwa w sobotę w nocy.

INFRASTRUKTURA BUDOWA DRÓG, ZOBACZ KONIECZNIE

- Konwój pojedzie dokładnie tą samą trasą, co poprzedni. W nocy z 3 na 4 grudnia megatransport wjedzie do województwa śląskiego. Podobnie jak poprzednio będzie zjeżdżał z autostrady A4 na węźle Sośnica. Z tego też powodu już od 1 grudnia będzie zamknięta dla ruchu łącznica, umożliwiająca zjazd z A4 na autostradę A1 - mówi Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak już wspomnieliśmy, zostaną tam zdemontowane latarnie i kolidujące z przejazdem wielkiego gabarytu inne urządzenia drogowe jak np. bariery.

Będą utrudnienia na trasie przejazdu megatransportu z maszyną TBM

Transport, podobnie jak poprzedni będzie dobrze oznakowany i będzie się odbywał w godzinach nocnych. Raczej nie należy się nastawiać na to, że jakoś uda nam się go wyprzedzić, dlatego jeśli planujemy nocną podróż w godzinach przejazdu megatransportu – powinniśmy wybrać alternatywną do autostrad A1 i A4 trasę.

Trasa przejazdu i utrudnienia z nią związane będą identyczne z tymi, jakie generował pierwszy transport.

Na kolejnych zdjęciach prezentujemy liczbę zarejestrowanych przekroczeń przez konkretne fotoradary, odcinkowe pomiary prędkości i systemy do rejestracji wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

To najbardziej zapracowane fotoradary na Śląsku. Jest dwóch ...

Harmonogram przejazdu megatransportu z częściami maszyny TBM w Śląskiem

W nocy z 3 na 4 grudnia transport przejedzie autostradą A4. Postój, podobnie jak poprzednio zaplanowano na parkingu przy Punkcie Poboru Opłat w Żernicy.

Następnej nocy transport wjedzie na autostradę A1. Kolejny postój w nocy z 4 na 5 grudnia na Miejscu Obsługi Podróżnych Woźniki przy A1.

Kolejna noc z 5 na 6 grudnia – transport wyjedzie z województwa śląskiego w kierunku Piotrkowa a potem na S8.
Konwoje będą miały specjalistyczne zabezpieczenie. Będą to m.in. tablice VMS (znaki zmiennej treści), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną, piloci kierujący ruchem oraz obstawa policji.

Będzie jeszcze jeden podobny konwój. Trzeci. Składający się z czterech zestawów, ruszy w styczniu. Będzie to jednak transport znacznie mniejszych części maszyny. Nie będzie on generował utrudnień w ruchu i zostanie podzielony na dwie noce.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera