Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Komunikacja Beskidzka wspiera walczącą Ukrainę. Na wschód trafił 12-osobowy bus

JAK
Pojazd załadowany żywnością z przedłużonym terminem do spożycia i zostanie przekazany na wschód
Pojazd załadowany żywnością z przedłużonym terminem do spożycia i zostanie przekazany na wschód Materiały Prasowe
Stary, wysłużony, ale wciąż sprawny 12-osobowy bus Komunikacji Beskidzkiej trafi na Ukrainę. Pojazd będzie służył sanatorium w Morszynie w obwodzie lwowskim, które zostało zamienione na miejsce pobytu dla ofiar wojny. Zostało to zrobione za pośrednictwem Związku Powiatów Polskich, który wspiera naszych wschodnich sąsiadów od początku inwazji Rosji na Ukrainę.

– Jesteśmy za ten gest bardzo wdzięczni. Pojazd załadujemy żywnością z przedłużonym terminem do spożycia i przekażemy na wschód – mówi Adam Krzysztoń, starosta łańcucki, który koordynuje pomoc dla Ukrainy ze strony Związku Powiatów Polskich.

W uzdrowisku Morszyn, leżącym na południe od Lwowa, w jednym z sanatoriów schronienie znalazło około 300 matek z dziećmi. To rodziny wojskowych, którzy walczą z rosyjskim najeźdźcą. Powiat łańcucki, z racji swojego położenia – niedaleko polsko-ukraińskiej granicy mocno angażuje się w pomoc sąsiadom.

- Wysłaliśmy dotychczas ponad 100 tirów na Ukrainę, nie ma tygodnia, żeby nie trzeba było pomóc w kilku sprawach związanych z uchodźcami wojennymi tu na miejscu lub w sąsiednim obwodzie lwowskim – mówi Krzysztoń.

Powiat łańcucki zainicjował w Związku Powiatów Polskich zbiórkę na używanego busa dostawczego dla sanatorium w Truskawcu. – Starosta bielski Andrzej Płonka pomógł wtedy w kontakcie z waszą Komunikacją Beskidzką i przekazaniu używanego pojazdu, który trafi do Morszyna – relacjonuje starosta z Łańcuta, który dziękował prezesowi ZPP Andrzejowi Płonce na ostatnim posiedzeniu zarządu związku.

Jak mówi Paweł Sadza, wiceprezes Komunikacji Beskidzkiej, mercedes ma grubo ponad 20 lat i spory przebieg na liczniku. W ostatnim czasie służył doraźnie do przewozu osób niepełnosprawnych, kiedy była taka potrzeba.

- Uznaliśmy, że nasz tabor jest wystarczający bez tego pojazdu, ponieważ mamy czym dowozić osoby na wózkach inwalidzkich do szkół i na warsztaty. Ponadto 33 nasze autobusy są przystosowane do przewozu niepełnosprawnych. Obserwując sytuację w Ukrainie podjęliśmy decyzję o przekazaniu auta na wschód – mówi Paweł Sadza.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera