Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koncert Becky Sangolo na zakończenie wakacji w Dąbrowie Górniczej. Zapraszamy do Fabryki Pełnej Życia

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Becky Sangolo wystąpi na zakończenie wakacji w Dąbrowie Górniczej
Becky Sangolo wystąpi na zakończenie wakacji w Dąbrowie Górniczej mat. FPŻ
W najbliższą sobotę, 28 sierpnia, na zakończenie wakacji Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej zaprasza na koncert Becky Sangolo. To wokalistka z Kenii, wchodzącą w skład duetu Band BeCa, który wystąpił już z ponad 50 koncertami, a jego utwory zajmują wysokie notowania na radiowych i telewizyjnych playlistach w krajach Afryki.

Swoim pełnym energii głosem Becky Sangolo wprowadza łagodną atmosferę do utworów inspirowanych muzyką pop z całego świata. Dobrze czuje się w nowych aranżacjach znanych przebojów, które można usłyszeć na platformach streamingowych. Teraz pojawi się na Muzycznej Scenie Fabryki razem ze swoimi przyjaciółmi, z którymi występuje w Polsce: Danielem Nicieją, Mateuszem Krystianem.

Koncert rozpocznie się w sobotę, 28 sierpnia, o godz. 20. Wstęp na imprezy jest wolny. W razie niepogody występ przeniesiony zostanie do budynku Warsztatu Fabryki Pełnej Życia.

Ponadto FPŻ zaprasza, nie tylko w weekend, ale jeszcze do końca września na multimedialną opowieść o historii dedykowaną ubiegłorocznej 40. rocznicy porozumień sierpniowych, także tych podpisanych we wrześniu 1980 roku w Hucie Katowice w Dąbrowie Górniczej.

Nie przeocz

Mobilna wystawa „Atlas pamięci” odnosi się bezpośrednio do początków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Na przełomie sierpnia i września 1980 roku w czterech polskich miastach — Szczecinie, Gdańsku, Jastrzębiu-Zdroju i Dąbrowie Górniczej przedstawiciele związkowców i rządu podpisali tzw. porozumienia sierpniowe, które umożliwiły zarejestrowanie Związku i wpłynęły na bieg historii.

Wystawę "Atlas pamięci" można oglądać w Fabryce Pełnej Życia do 30 września br.:

  • od wtorku do piątku w godz. 15 - 20,
  • od soboty do niedzieli w godz. 10 - 18,
  • wstęp: bezpłatny

Integralną częścią wystawy jest rzeźba „Nadzieja” autorstwa Michała Batkiewicza. Przedstawiająca sylwetki kobiety i mężczyzny praca została wykonana z chromowanego brązu w 2019 roku. Producentem i koordynatorem wystawy jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Instytucja Kultury Ars Cameralis, przy wsparciu Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Za projekt architektoniczny odpowiadają OVO Grąbczewscy Architekci, instalację multimedialną stworzyło biuro projektowe tajny_projekt, a całość wykonali: PTE Trans Sp. z o.o. oraz PROMUS Katowice Sp. z o.o. Wystawa została dofinansowano przez ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z pieniędzy pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach zadań: „Wystawa na 40-lecie Solidarności” oraz „Atlas Pamięci — Wystawa na 40-lecie Solidarności — architektura zewnętrzna”.

Musisz to wiedzieć

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera