Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koncerty w województwie śląskim w lipcu 2020. Na co warto się wybrać? Nasze TOP10

Szymon Bijak
Szymon Bijak
Na które koncerty w województwie śląskim w lipcu 2020 warto się wybrać? Sezon koncertowy rozpoczęty. Od dziś można je organizować, ale z obostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Na które koncerty w województwie śląskim w lipcu 2020 warto się wybrać? Sezon koncertowy rozpoczęty. Od dziś można je organizować, ale z obostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Tomasz Hołod
Miłośnicy muzyki są spragnieni koncertów. Podobnie jak sami artyści, którzy chcą wrócić do w miarę normalnej pracy. Polski rząd powoli „odmraża” ten sektor gospodarki. Od piątku, 17 lipca 2020 r., zaczną obowiązywać nowe regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni. Nic dziwnego, że koncertów zaczyna przybywać. Chętnych nie brakuje. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć listę muzycznych imprez w naszym województwie, które odbędą się jeszcze w tym miesiącu.

Koncerty w lipcu 2020

Nie da się ukryć, że branża artystyczna w ostatnich miesiącach bardzo odczuła skutki pandemii. W trakcie, gdy powoli odmrażane były kolejne gałęzie gospodarki, artyści, twórcy i wszyscy pracownicy związani z wydarzeniami kulturalnymi patrzyli z lekkim niepokojem, że ich sektor jest lekko zaniedbany. Z nadzieją wszyscy oni spoglądali na "zielone światło", które pozwoliłoby wrócić do w miarę normalnej pracy, o której - jeszcze kilka tygodni temu - mogli tylko pomarzyć.

Jak spędzić lato w mieście? Koncertowo!

Powoli to wszystko się zmienia. Wciąż obowiązują liczne dodatkowe zasady i obostrzenia, ale artyści wracają na sceny. Miłośnicy słuchania muzyki na żywo mogą już zacierać ręce. Choć tegoroczny sezon letni będzie z pewnością inny niż poprzednie, to jednak koncertów w lipcu i sierpniu nie zabraknie. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć listę imprez, które czekają nas w najbliższych dniach w województwie śląskim.

SPRAWDŹCIE, GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ KONCERTY W WOJ. ŚLĄSKIM

Najwięcej dzieje się, rzecz jasna, w Katowicach. Tu warto uwagę zwrócić na dwa wyjątkowe cykle koncertowe. Pierwszy to „Lato w Plenerze”, który odbywa się na dziedzińcu Fabryki Porcelany. Drugi to z kolei projekt #Katolato. Chodzi o serię plenerowych koncertów na Placu Festiwalowym przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w sąsiedztwie Spodka. W najbliższym czasie w stolicy województwa wystąpią m.in. Monika Brodka, duet Karaś/Rogucki, Pidżama Porno, Katarzyna Nosowska czy Luxtorpeda.

To jednak nie wszystko. Również w innych miastach dzieje się całkiem sporo. O tym dowiecie się z naszej powyższej galerii.

Nie przeocz

Jakie wytyczne i obostrzenia obowiązują podczas koncertów, eventów, imprez kulturalnych?

Na sam koniec przypomnijmy o wszelkich zasadach i obostrzeniach, które obowiązują podczas wszelakich koncertów.

17 lipca zmienią się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni – będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego. Przykładowo na Stadionie Śląskim w Chorzowie w wydarzeniu będzie mogło wziąć udział nawet 13 500 osób (to 25 proc. pojemności obiektu).

Zasady dystansu społecznego dla wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych dla kin, teatrów, sal koncertowych, klubów muzycznych, hal widowiskowo-sportowych, amfiteatrów i muszli koncertowych:

  • udostępnienie do 50 proc. liczby miejsc na sali - rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między uczestnikami (w tzw. „szachownicę”);
  • konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia.

W przypadku obiektów sportowych na wolnym powietrzu, w tym stadionów (otwartych lub półotwartych, z miejscami siedzącymi lub bez):

  • udostępnienie do 25 proc. liczby miejsc na widowni – uczestnicy zajmują co czwarte miejsce, w rzędach naprzemiennie;
  • w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni należy zachować odległość 2 m pomiędzy widzami;
  • konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia.

Musisz to wiedzieć

Zasady dla imprez plenerowych na otwartej przestrzeni, które będzie można organizować od 17 lipca:

  • zapewnienie co najmniej 5 m² na osobę;
  • obowiązek zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami;
  • wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie dystansu;
  • konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób;
  • wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni (aby uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi, np. spacerowiczami).

Obowiązek zachowania dystansu między uczestnikami nie dotyczy: osoby, która przyszła z dzieckiem poniżej 13. roku życia, osoby, która towarzyszy osobie z niepełnosprawnością lub osobie, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie oraz osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera