Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu 17.08.2019 DZIEŃ 2. Chrzest najważniejszym punktem dnia

NAUZaktualizowano 
Świadkowie Jehowy chrzest przyjmują w sposób świadomy. Oznacza to, że na sakrament decydują się sami, kiedy osiągną na to gotowość duchową. Muszą jednak znać podstawy nauczania Pisma Świętego i się do nich stosować. Lucyna Nenow
Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu 17. 08. 2019 Sobota, to drugi dzień trwania Kongresu Świadków Jehowy 2019 w Sosnowcu w Sali Zgromadzeń przy ulicy Mikołajczyka - w którym bierze udział ok. 3. tys. ludzi. 17 sierpnia jednym z najważniejszych punktów programu był chrzest. Zobacz zdjęcia.

Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu

Trzydniowy kongres organizowany przez Świadków Jehowy, odbywa się w Sosnowcu w sali Zgromadzeń przy ulicy Mikołajczyka, w dniach 16-18 sierpnia.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z SOBOTNIEJ CZĘŚCI KONGRESU

Kongres został przygotowany głównie z myślą o osobach, które nie miały okazji skorzystać z programu w zeszłym tygodniu na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Najważniejszym wydarzeniem drugiego dnia sosnowieckiego kongresu, odbywającego się pod hasłem "Miłość nigdy nie zawodzi" był oczywiście chrzest. Ceremonia rozpoczęła się tuż przed 12. Odbywa się on poprzez całkowite zanurzenie w wodzie.

Nie przegapcie

- Chrzest jest publicznym dowodem na to, że dana osoba chce utożsamiać się ze Świadkami Jehowy. Głęboko wierzymy, że chrzest jest tym, co pozwala również innym utożsamiać nas ze wspólnotą - wyjaśnia Grzegorz Kopeć, sekretarz rzecznika prasowego kongresu.

Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu 17.08.2019 DZIEŃ 2. Chrze...

Świadkowie Jehowy chrzest przyjmują w sposób świadomy. Oznacza to, że na sakrament decydują się sami, kiedy osiągną na to gotowość duchową. Muszą jednak znać podstawy nauczania Pisma Świętego i się do nich stosować.

Zobaczcie koniecznie

PROGRAM KONGRESU ŚWIADKÓW JEHOWY NA SOBOTĘ
9.20 Filmowy program muzyczny
9.30 Piesn nr 85 i modlitwa
9.40 SYMPOZJUM: Okazuj w zborze miłosc, ktora nie zawodzI
˙ Tym, ktorzy przewodz (1 Tesaloniczan 5:12, 13)
˙ Wdowom i sierotom (Jakuba 1:27)
˙ Osobom w podeszłym wieku (Kapłanska 19:32)
˙ Sługom pełnoczasowym (1 Tesaloniczan 1:3)
˙ Obcokrajowcom (Kapłanska 19:34; Rzymian 15:7)
10.50 Piesn nr 58 i ogłoszenia
11.00 SYMPOZJUM: Okazuj w słuzbie kaznodziejskiej miłosc, ktora nie zawodzi
˙ Pokazuj, ze kochasz Boga (1 Jana 5:3)
˙ Kochaj swojego blizniego jak samego siebie’ (Mateusza 22:39)
˙ Kochaj Słowo Jehowy (Psalm 119:97; Mateusza 13:52)
11.45 CHRZEST: Uczcie si od Jezusa, jak okazywac miłosc
(Mateusza 11:28-30)
12.15 Piesn nr 52 i przerwa
13.35 Filmowy program muzyczny
13.45 Piesn nr 84
13.50 SYMPOZJUM: Jak nasi bracia okazuj niezawodn miłosc w...
˙ Afryce (Rodzaju 16:13)
˙ Azji (Dzieje 2:44)
˙ Europie (Jana 4:35)
˙ Ameryce Połnocnej (1 Koryntian 9:22)
˙ Oceanii (Psalm 35:18)
˙ Ameryce Południowej (Dzieje 1:8)
14.55 SYMPOZJUM: Okazuj w rodzinie miłosc, ktora nie zawodzi
˙ Kochaj swojzon (Efezjan 5:28, 29)
˙ Kochaj swojego mEza (Efezjan 5:33; 1 Piotra 3:1-6)
˙ Kochajcie swoje dzieci (Tytusa 2:4)
15.35 Piesn nr 35 i ogłoszenia
15.45 FILM: Historia Jozjasza—kochaj Jehow i miej nienawisc do zła (czesc I)
(2 Kronik 33:10-24; 34:1, 2)
16.15 Uczcie swoje dzieci, jak okazywac miłosc
(2 Tymoteusza 3:14, 15)
16.50 Piesn nr 134 i modlitwa koncowa

polecane: FLESZ: Zmiana w logowaniu na konto. Uwaga na oszustów.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 152

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

C
Cielec kierowniczy

Świadkowie Jehowy nie chcą widzieć moralnego brudu u siebie.

Pedofilia wszędzie dookoła ale nie u nich.

Z lubością przekazują informacje o pedofilii np. w Kościele katolickim.

Jednocześnie gdy podaje się informacje że u nich również występuje podobny problem, wtedy reagują agresją.

Taka to moralność Kalego.

Hipokryzja podszyta pozoeami świętości.

G
Gość
2019-08-19T09:42:49 02:00, Gość:

"Brudne tajemnice królestwa - Świadkowie Jehowy" (dostępny na CDA)

Śledztwo ujawniło niewygodną prawdę u Świadków Jehowy, mianowicie surowe przepisy regulujące działania w celu ochrony członków oskarżonych o pedofilię ... bardziej niż ich ofiary. Niepokojące historie od domniemanych ofiar, pozwoliły nam przedstawić złożone i szczegółowe zasady, które wywierają pełną kontrolę nad życiem członków Świadków Jehowy przepisy te często wchodzą w konflikt z prawem świeckim. Całe szczęście na całym świecie, zasłona zaczyna się podnosić ...

Mocny materiał

G
Gość
2019-08-19T11:15:41 02:00, Cielec kierowniczy:

Większość wypowiedzi zamieszczonych tutaj przez Świadków Jehowy można tylko określić jako religijny ekstremizm.

Drodzy Państwo, którzy nie jesteście Świadkami Jehowy, proszę spojrzeć jak naprawdę zachowują się przedstawiciele tej religii.

Na codzień uchodzą za ludzi życzliwych i pokojowo nastawionych.

Gdy jednak ktoś zadaje niewygodne pytania lub przedstawia fakty które stawiają w złym świetle ich organizację, wtedy załącza się agresja.

Świadkami tej dwulicowości jesteśmy tutaj.

2019-08-19T12:34:00 02:00, Gość:

Wszyscy są raczej świadkami twoich insynuacji, kłamstw, pomowien, przedstawiania niesprawdzalnych "faktów", skrajnie złej woli oraz jęków, że inni niekoniecznie to akceptują. Kłamstwem jest nawet to, że to Świadkowie Jehowy cię atakują, bo ja też napisałem ci parę gorzkich słów, a nie jestem Świadkiem Jehowy. Moja żona jest, więc wiem bardzo dobrze, jak to wygląda. Ja nie miałem dość siły,. by zmienić kiepskie rzeczy w swoim życiu, ale doskonale wiem, jakim jesteś podłym kłamcą i konfabulatorem.

2019-08-19T12:42:25 02:00, Gość:

Raczej fakty są do sprawdzenia... wszystko można znaleźć, dokumenty, nagrania dostępne na stronach rządowych, artykuły w prasie...

Zaraz... Ale dla Świadków zawsze będą to nie sprawdzone fakty bo Wy nie możecie tego sprawdzać - w strażnicy kazali od razu odwracać wzrok i nie słuchać.... ciekawe czego tak się boją?

Że jednak ktoś sprawdzi i się okaże że niewygodna prawda to poprostu fakt?

2019-08-19T16:02:57 02:00, Gość:

W której strażnicy ? Bo jakoś czytam i nigdzie nie znalazłem takich stwierdzeń o których piszesz

Bardzo proszę - możesz sprawdzić w swoim egzemplarzu strażnicy :

„Szatan, „ojciec kłamstwa”, posługuje się ludźmi będącymi pod jego wpływem, żeby szerzyć kłamstwa na temat Jehowy oraz naszych braci i sióstr (Jana 8:44). Odstępcy wypaczają fakty dotyczące organizacji Jehowy i upowszechniają te oszczerstwa, posługując się internetem, telewizją i innymi środkami masowego przekazu. Ich kłamstwa można zaliczyć do „płonących strzał” Szatana (Efez. 6:16). Co powinniśmy zrobić, jeśli ktoś zaczyna nam przekazywać takie informacje? Nie powinniśmy ich słuchać. Dlaczego? Ponieważ wierzymy Jehowie i ufamy naszym braciom. Unikamy jakiegokolwiek kontaktu z odstępcami. Nie pozwalamy, żeby cokolwiek — w tym nasza ciekawość — skłoniło nas do wdania się z nimi w dyskusję.” (Strażnica listopad 2019 s. 15).

„Czy odrzucałeś chęć słuchania tego, co mówią odstępcy, lub dyskutowania z nimi?” (Strażnica listopad 2019 s. 16).

„OPIS ILUSTRACJI: Kiedy w telewizji przedstawiane są doniesienia o odstępcach szerzących kłamstwa na temat Świadków Jehowy, rodzina Świadków od razu wyłącza telewizor.” (Strażnica listopad 2019 s. 19).

G
Gość
2019-08-19T11:43:42 02:00, bez nienawiści:

" SW swieciepotkanie w Ełku pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi” rozpoczęło się w piątek i zakończy w niedzielę (18 sierpnia) po południu. Program składa się z opartych na Biblii przemówień, pokazów oraz pouczających materiałów dźwiękowych i filmowych. Rozważania będą dotyczyć tego, jak zasady biblijne pomagają ludziom w praktyce. Pierwszego dnia prelegenci skupili się na tym, jak Bóg uczy kochać siebie wzajemnie. W sobotę skupili się na omówieniu, jak przejawiać miłość, a w niedzielę jak wytrwać w miłości Bożej w świecie pełnym nienawiści. Prelegenci poruszą temat powszechnych uprzedzeń i nienawiści."

Augustów Nasze Miasto gazeta regionalna

2019-08-19T12:00:25 02:00, Gość:

Przysłów 13: 20

Spędzaj czas z tymi którzy kochają Jehowe

2019-08-19T12:04:20 02:00, Gość:

A jeśli ktoś kocha Jehowę ale nie chce tego robić jako Świadek Jehowy - wypisuje się z Waszej religii - i wciąż kocha Jehowę - to też tak chętnie będziesz z nim spędzał czas?

Czy raczej zastosujesz się do strażnicy żeby takiemu nawet ręki nie podawać i nie pozdrawiać na ulicy?

2019-08-19T12:29:41 02:00, Gość:

" Bo jest wielu ludzi buntowniczych, pustych gadulow i oszustów" (....) " właśnie dlatego wciąż Ich surowo upominaj, żeby byli zdrowi w wierze, żeby nie zwracali uwagi na nakazy ludzi odwracajacych się od prawdy. Dla ludzi czystych wszystko jest czyste, natomiast dla skalnych i tych, którzy nie mają wiary, nic nie jest czyste, bo skakanie są zarówno ich umysły, jak i sumienia. Publicznie twierdzą, że znają Boga, ale swoimi uczynkami się Go zapierają, bo są odrazajacy, nie posłusznie i niezdolny do żadnego dobrego czynu". Tak uczy Biblia

2019-08-19T12:39:28 02:00, Gość:

Nieźle... czyli każdy kto myśli inaczej niż mówi Strażnica to biblia z automatu go potępia?

Extremizm religijny pełną gębą

2019-08-19T15:03:50 02:00, Gość:

Wypadałoby znać terminy, którymi się posługujesz. Przyrownujac świadków - najbardziej pokojowo nastawionych ludzi jakich znam- do ekstremistow, zrownalas się z rosyjskimi władzami. Za odmowę pójścia do wojska siedzą w więzieniu, za posługiwanie się Biblią i głoszenie są skazywani na wieloletnie więzienia. Wybacz, ale nie prowadzę dialogu z kimś, kto schodzi poniżej elementarnego poziomu przyzwoitości.

Nie tylko świadkowie ale każdy przyzwoity człowiek będzie cię usuwal z grona znajomych.

Nom, przykre że to co medialne i pompatyczne to "świadkowie są super - idą do więzienia bo nie idą do wojska"

A Ci sami świadkowie każą odrzucić syna lub córkę bo ten nie chce być świadkiem jehowy i się odłącza.

Wieloletni przyjaciele po ogłoszeniu na zebraniu mr X przestał być świadkiem" już mu nie podadzą ręki i się nie odezwą (a dwie godziny wcześniej jeszcze z nim rozmawiali i było wszystko ok).

Jakoś nikt ze Świadków tutaj nie przyznał się do tej okrutnej praktyki ostracyzmu - sami mówicie że każdy może zmienić religię... Ale jak już się zmieni na Waszą, to nie można już zmieniać dalej... Czemu tego nie mówicie jak werbujecie nowych członków sekty?

G
Gość
2019-08-19T11:15:41 02:00, Cielec kierowniczy:

Większość wypowiedzi zamieszczonych tutaj przez Świadków Jehowy można tylko określić jako religijny ekstremizm.

Drodzy Państwo, którzy nie jesteście Świadkami Jehowy, proszę spojrzeć jak naprawdę zachowują się przedstawiciele tej religii.

Na codzień uchodzą za ludzi życzliwych i pokojowo nastawionych.

Gdy jednak ktoś zadaje niewygodne pytania lub przedstawia fakty które stawiają w złym świetle ich organizację, wtedy załącza się agresja.

Świadkami tej dwulicowości jesteśmy tutaj.

2019-08-19T12:34:00 02:00, Gość:

Wszyscy są raczej świadkami twoich insynuacji, kłamstw, pomowien, przedstawiania niesprawdzalnych "faktów", skrajnie złej woli oraz jęków, że inni niekoniecznie to akceptują. Kłamstwem jest nawet to, że to Świadkowie Jehowy cię atakują, bo ja też napisałem ci parę gorzkich słów, a nie jestem Świadkiem Jehowy. Moja żona jest, więc wiem bardzo dobrze, jak to wygląda. Ja nie miałem dość siły,. by zmienić kiepskie rzeczy w swoim życiu, ale doskonale wiem, jakim jesteś podłym kłamcą i konfabulatorem.

2019-08-19T12:42:25 02:00, Gość:

Raczej fakty są do sprawdzenia... wszystko można znaleźć, dokumenty, nagrania dostępne na stronach rządowych, artykuły w prasie...

Zaraz... Ale dla Świadków zawsze będą to nie sprawdzone fakty bo Wy nie możecie tego sprawdzać - w strażnicy kazali od razu odwracać wzrok i nie słuchać.... ciekawe czego tak się boją?

Że jednak ktoś sprawdzi i się okaże że niewygodna prawda to poprostu fakt?

W której strażnicy ? Bo jakoś czytam i nigdzie nie znalazłem takich stwierdzeń o których piszesz

C
Cielec kierowniczy

O ucziwości i przyzwoitości wyobraź sobie że co nieco wiem.

Co do owładnięcia nienawiścią to wystarczy poczytać wpisy żeby się zorientować kto chlapie jadem na prawo i lewo.

Tak jak już mówiłem, gdy brak argumentów wtedy załącza się agresja.

Wracając do Twojej optyki, to co uważasz za brudną propagandę rodem z KGB?

Tysiące skrzywdzonych dzieci w organizacji?

Uważasz że to propaganda?

To ciekawe, bo skoro miałoby to być kłamstwem, to dlaczego organizacja przegrywa sprawy sądowe i wypłaca wielomilionowe odszkodowania ofiarom pedofilii.

Tak, rozmawiajmy o przyzwoitości i człowieczeństwie, o ile oczywiście potrafisz to robić.

G
Gość
2019-08-19T11:15:41 02:00, Cielec kierowniczy:

Większość wypowiedzi zamieszczonych tutaj przez Świadków Jehowy można tylko określić jako religijny ekstremizm.

Drodzy Państwo, którzy nie jesteście Świadkami Jehowy, proszę spojrzeć jak naprawdę zachowują się przedstawiciele tej religii.

Na codzień uchodzą za ludzi życzliwych i pokojowo nastawionych.

Gdy jednak ktoś zadaje niewygodne pytania lub przedstawia fakty które stawiają w złym świetle ich organizację, wtedy załącza się agresja.

Świadkami tej dwulicowości jesteśmy tutaj.

2019-08-19T12:34:00 02:00, Gość:

Wszyscy są raczej świadkami twoich insynuacji, kłamstw, pomowien, przedstawiania niesprawdzalnych "faktów", skrajnie złej woli oraz jęków, że inni niekoniecznie to akceptują. Kłamstwem jest nawet to, że to Świadkowie Jehowy cię atakują, bo ja też napisałem ci parę gorzkich słów, a nie jestem Świadkiem Jehowy. Moja żona jest, więc wiem bardzo dobrze, jak to wygląda. Ja nie miałem dość siły,. by zmienić kiepskie rzeczy w swoim życiu, ale doskonale wiem, jakim jesteś podłym kłamcą i konfabulatorem.

2019-08-19T13:58:24 02:00, Cielec kierowniczy:

Rozumiem że jesteś dumny z tego że możesz kogoś w sieci obrażać .

No tak, to by pasowało do obrazu tego co ta religia robi z ludźmi

Oczywiście możesz czuć się obrońcą WTS-u i dobrze się z tym czuć.

Piszemy tu jednak o tym jakie mechanizmy opracowała ta religia dzięki którym pedofile przez całe dziesięciolecia byli bezkarni.

Dopiero od kilku lat władze świeckie zaczęły się przyglądać nadużyciom seksualnym w tym wyznaniu a ofiary zaczęły mówić.

Jeżeli nie chcecie współczuć seksualnie wykorzystanym dzieciom i jeżeli bronicie systemu który to umożliwiał to już nie wiem co mam powiedzieć.

Chodzi o zwykłe odruchy człowieczeństwa i przyzwoitości.

2019-08-19T14:33:51 02:00, Gość:

Słucham? To ty obrażasz ludzi dużo dużo lepszych od ciebie. Chodzi o zwykłe odruchy przyzwoitości i człowieczeństwa? A co ty o tym wiesz? Człowieku owładnięty nienawiścią. Świadkowie są dzisiaj w dziele głoszenia o Biblii i o lepszym świecie od Boga. A ty jak co dzień trwasz w dziele brudnej propagandy rodem z KGB.

Tak drogi kolego masz rację, rodem z KGB są poglądy tego osobnika

G
Gość
2019-08-19T11:43:42 02:00, bez nienawiści:

" SW swieciepotkanie w Ełku pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi” rozpoczęło się w piątek i zakończy w niedzielę (18 sierpnia) po południu. Program składa się z opartych na Biblii przemówień, pokazów oraz pouczających materiałów dźwiękowych i filmowych. Rozważania będą dotyczyć tego, jak zasady biblijne pomagają ludziom w praktyce. Pierwszego dnia prelegenci skupili się na tym, jak Bóg uczy kochać siebie wzajemnie. W sobotę skupili się na omówieniu, jak przejawiać miłość, a w niedzielę jak wytrwać w miłości Bożej w świecie pełnym nienawiści. Prelegenci poruszą temat powszechnych uprzedzeń i nienawiści."

Augustów Nasze Miasto gazeta regionalna

2019-08-19T12:00:25 02:00, Gość:

Przysłów 13: 20

Spędzaj czas z tymi którzy kochają Jehowe

2019-08-19T12:04:20 02:00, Gość:

A jeśli ktoś kocha Jehowę ale nie chce tego robić jako Świadek Jehowy - wypisuje się z Waszej religii - i wciąż kocha Jehowę - to też tak chętnie będziesz z nim spędzał czas?

Czy raczej zastosujesz się do strażnicy żeby takiemu nawet ręki nie podawać i nie pozdrawiać na ulicy?

2019-08-19T12:29:41 02:00, Gość:

" Bo jest wielu ludzi buntowniczych, pustych gadulow i oszustów" (....) " właśnie dlatego wciąż Ich surowo upominaj, żeby byli zdrowi w wierze, żeby nie zwracali uwagi na nakazy ludzi odwracajacych się od prawdy. Dla ludzi czystych wszystko jest czyste, natomiast dla skalnych i tych, którzy nie mają wiary, nic nie jest czyste, bo skakanie są zarówno ich umysły, jak i sumienia. Publicznie twierdzą, że znają Boga, ale swoimi uczynkami się Go zapierają, bo są odrazajacy, nie posłusznie i niezdolny do żadnego dobrego czynu". Tak uczy Biblia

2019-08-19T12:39:28 02:00, Gość:

Nieźle... czyli każdy kto myśli inaczej niż mówi Strażnica to biblia z automatu go potępia?

Extremizm religijny pełną gębą

Wypadałoby znać terminy, którymi się posługujesz. Przyrownujac świadków - najbardziej pokojowo nastawionych ludzi jakich znam- do ekstremistow, zrownalas się z rosyjskimi władzami. Za odmowę pójścia do wojska siedzą w więzieniu, za posługiwanie się Biblią i głoszenie są skazywani na wieloletnie więzienia. Wybacz, ale nie prowadzę dialogu z kimś, kto schodzi poniżej elementarnego poziomu przyzwoitości.

Nie tylko świadkowie ale każdy przyzwoity człowiek będzie cię usuwal z grona znajomych.

G
Gość
2019-08-19T11:15:41 02:00, Cielec kierowniczy:

Większość wypowiedzi zamieszczonych tutaj przez Świadków Jehowy można tylko określić jako religijny ekstremizm.

Drodzy Państwo, którzy nie jesteście Świadkami Jehowy, proszę spojrzeć jak naprawdę zachowują się przedstawiciele tej religii.

Na codzień uchodzą za ludzi życzliwych i pokojowo nastawionych.

Gdy jednak ktoś zadaje niewygodne pytania lub przedstawia fakty które stawiają w złym świetle ich organizację, wtedy załącza się agresja.

Świadkami tej dwulicowości jesteśmy tutaj.

2019-08-19T12:34:00 02:00, Gość:

Wszyscy są raczej świadkami twoich insynuacji, kłamstw, pomowien, przedstawiania niesprawdzalnych "faktów", skrajnie złej woli oraz jęków, że inni niekoniecznie to akceptują. Kłamstwem jest nawet to, że to Świadkowie Jehowy cię atakują, bo ja też napisałem ci parę gorzkich słów, a nie jestem Świadkiem Jehowy. Moja żona jest, więc wiem bardzo dobrze, jak to wygląda. Ja nie miałem dość siły,. by zmienić kiepskie rzeczy w swoim życiu, ale doskonale wiem, jakim jesteś podłym kłamcą i konfabulatorem.

2019-08-19T13:58:24 02:00, Cielec kierowniczy:

Rozumiem że jesteś dumny z tego że możesz kogoś w sieci obrażać .

No tak, to by pasowało do obrazu tego co ta religia robi z ludźmi

Oczywiście możesz czuć się obrońcą WTS-u i dobrze się z tym czuć.

Piszemy tu jednak o tym jakie mechanizmy opracowała ta religia dzięki którym pedofile przez całe dziesięciolecia byli bezkarni.

Dopiero od kilku lat władze świeckie zaczęły się przyglądać nadużyciom seksualnym w tym wyznaniu a ofiary zaczęły mówić.

Jeżeli nie chcecie współczuć seksualnie wykorzystanym dzieciom i jeżeli bronicie systemu który to umożliwiał to już nie wiem co mam powiedzieć.

Chodzi o zwykłe odruchy człowieczeństwa i przyzwoitości.

Słucham? To ty obrażasz ludzi dużo dużo lepszych od ciebie. Chodzi o zwykłe odruchy przyzwoitości i człowieczeństwa? A co ty o tym wiesz? Człowieku owładnięty nienawiścią. Świadkowie są dzisiaj w dziele głoszenia o Biblii i o lepszym świecie od Boga. A ty jak co dzień trwasz w dziele brudnej propagandy rodem z KGB.

C
Cielec kierowniczy
2019-08-19T11:15:41 02:00, Cielec kierowniczy:

Większość wypowiedzi zamieszczonych tutaj przez Świadków Jehowy można tylko określić jako religijny ekstremizm.

Drodzy Państwo, którzy nie jesteście Świadkami Jehowy, proszę spojrzeć jak naprawdę zachowują się przedstawiciele tej religii.

Na codzień uchodzą za ludzi życzliwych i pokojowo nastawionych.

Gdy jednak ktoś zadaje niewygodne pytania lub przedstawia fakty które stawiają w złym świetle ich organizację, wtedy załącza się agresja.

Świadkami tej dwulicowości jesteśmy tutaj.

2019-08-19T12:34:00 02:00, Gość:

Wszyscy są raczej świadkami twoich insynuacji, kłamstw, pomowien, przedstawiania niesprawdzalnych "faktów", skrajnie złej woli oraz jęków, że inni niekoniecznie to akceptują. Kłamstwem jest nawet to, że to Świadkowie Jehowy cię atakują, bo ja też napisałem ci parę gorzkich słów, a nie jestem Świadkiem Jehowy. Moja żona jest, więc wiem bardzo dobrze, jak to wygląda. Ja nie miałem dość siły,. by zmienić kiepskie rzeczy w swoim życiu, ale doskonale wiem, jakim jesteś podłym kłamcą i konfabulatorem.

Rozumiem że jesteś dumny z tego że możesz kogoś w sieci obrażać .

No tak, to by pasowało do obrazu tego co ta religia robi z ludźmi

Oczywiście możesz czuć się obrońcą WTS-u i dobrze się z tym czuć.

Piszemy tu jednak o tym jakie mechanizmy opracowała ta religia dzięki którym pedofile przez całe dziesięciolecia byli bezkarni.

Dopiero od kilku lat władze świeckie zaczęły się przyglądać nadużyciom seksualnym w tym wyznaniu a ofiary zaczęły mówić.

Jeżeli nie chcecie współczuć seksualnie wykorzystanym dzieciom i jeżeli bronicie systemu który to umożliwiał to już nie wiem co mam powiedzieć.

Chodzi o zwykłe odruchy człowieczeństwa i przyzwoitości.

G
Gość
2019-08-19T12:46:32 02:00, Gość:

https://www.wprost.pl/swiat/10087628/szokujaca-prawda-po-latach-wyszla-na-jaw-swiadkowie-jehowy-ukrywali-molestowanie-dzieci.html

W kościele Świadków Jehowy w Wielkiej Brytanii miało dochodzić do ukrywania przypadków molestowania i pedofilii. Ofiarom zabraniano zgłaszania spraw na policję. Organizacja odpiera zarzuty i twierdzi, że nie osłania sprawców, a wszystkie oskarżenia określa jako „absolutnie nieprawdziwe”.

O sprawie wykorzystywania seksualnego pisze BBC, która powołuje się na relacje ofiar z całej Wielkiej Brytanii. Wynika z nich, że sprawcy są cały czas chronieni. Jeden z prawników zajmujących się niegodziwym traktowaniem dzieci uważa, że ​​w całym kraju może być tysiące ofiar, które nie zgłosiły się na policję. BBC rozmawiała z ofiarami z Birmingham, Cheltenham, Leicester, Worcestershire i Glasgow. Wszystkie chciały zachować anonimowość, ale jedna z nich postanowiła ujawnić swoje nazwisko.

Louise Palmer, była gwałcona przez rodzonego brata już jako 4-letnia dziewczynka. Kobieta wspomina, że dopytywała potem, czy ktoś powinien zgłosić sprawę odpowiednim służbom, ale usłyszała, że „takie zachowanie źle wpłynęłoby na wizerunek całej organizacji”. Ostatecznie jej brat trafił za kratki w 2015 r. i odbywa karę 10 lat więzienia.

Jestem Świadkiem Jehowy, mieszkałem w Cheltenham i wiem, jak poważnie podchodzi się tam do każdego zarzutu niemoralności już nawet nie wspominając o pedofilii. Nawet mowy nie ma o zamiatania czegokolwiek pod dywan. Różne rzeczy można wymyślać żeby oczernić innych.

G
Gość
2019-08-19T11:43:42 02:00, bez nienawiści:

" SW swieciepotkanie w Ełku pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi” rozpoczęło się w piątek i zakończy w niedzielę (18 sierpnia) po południu. Program składa się z opartych na Biblii przemówień, pokazów oraz pouczających materiałów dźwiękowych i filmowych. Rozważania będą dotyczyć tego, jak zasady biblijne pomagają ludziom w praktyce. Pierwszego dnia prelegenci skupili się na tym, jak Bóg uczy kochać siebie wzajemnie. W sobotę skupili się na omówieniu, jak przejawiać miłość, a w niedzielę jak wytrwać w miłości Bożej w świecie pełnym nienawiści. Prelegenci poruszą temat powszechnych uprzedzeń i nienawiści."

Augustów Nasze Miasto gazeta regionalna

2019-08-19T12:00:25 02:00, Gość:

Przysłów 13: 20

Spędzaj czas z tymi którzy kochają Jehowe

2019-08-19T12:04:20 02:00, Gość:

A jeśli ktoś kocha Jehowę ale nie chce tego robić jako Świadek Jehowy - wypisuje się z Waszej religii - i wciąż kocha Jehowę - to też tak chętnie będziesz z nim spędzał czas?

Czy raczej zastosujesz się do strażnicy żeby takiemu nawet ręki nie podawać i nie pozdrawiać na ulicy?

2019-08-19T12:29:41 02:00, Gość:

" Bo jest wielu ludzi buntowniczych, pustych gadulow i oszustów" (....) " właśnie dlatego wciąż Ich surowo upominaj, żeby byli zdrowi w wierze, żeby nie zwracali uwagi na nakazy ludzi odwracajacych się od prawdy. Dla ludzi czystych wszystko jest czyste, natomiast dla skalnych i tych, którzy nie mają wiary, nic nie jest czyste, bo skakanie są zarówno ich umysły, jak i sumienia. Publicznie twierdzą, że znają Boga, ale swoimi uczynkami się Go zapierają, bo są odrazajacy, nie posłusznie i niezdolny do żadnego dobrego czynu". Tak uczy Biblia

2019-08-19T12:39:28 02:00, Gość:

Nieźle... czyli każdy kto myśli inaczej niż mówi Strażnica to biblia z automatu go potępia?

Extremizm religijny pełną gębą

2019-08-19T12:45:51 02:00, Gość:

Jako nie świadek Jehowy ale osoba bardzo dobrze znająca świadków powiem ci jeszcze raz. Jesteś podłym człowiekiem bez zasad i honoru, co widać w każdym twoim poście. Wykorzystujesz to, że świadkowie są pokojowo nastawieni, bo muzułmanie dawno by ci kark obcięli za pitolenie takich rzeczy, choć w ich wypadku byłoby to częściej prawdą.

2019-08-19T12:48:09 02:00, Gość:

No ale proszę Cię, merytorycznie - napisz jakie nieprawdziwe fakty tutaj padły....chętnie się do tego odniosę.

Doskonale wiesz, co robisz. Nawet w obrębie apostołów znalazł się niegodziwiec. W wielomilionowej społeczności na pewno znajdzie się ktoś zły, jakaś źle załatwiona sprawa albo inne niedopatrzenie czy błąd. Wyciąganie tego i przypinanie łatki wszystkim jest obłudne i nieuczciwe.

G
Gość
2019-08-19T11:43:42 02:00, bez nienawiści:

" SW swieciepotkanie w Ełku pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi” rozpoczęło się w piątek i zakończy w niedzielę (18 sierpnia) po południu. Program składa się z opartych na Biblii przemówień, pokazów oraz pouczających materiałów dźwiękowych i filmowych. Rozważania będą dotyczyć tego, jak zasady biblijne pomagają ludziom w praktyce. Pierwszego dnia prelegenci skupili się na tym, jak Bóg uczy kochać siebie wzajemnie. W sobotę skupili się na omówieniu, jak przejawiać miłość, a w niedzielę jak wytrwać w miłości Bożej w świecie pełnym nienawiści. Prelegenci poruszą temat powszechnych uprzedzeń i nienawiści."

Augustów Nasze Miasto gazeta regionalna

2019-08-19T12:00:25 02:00, Gość:

Przysłów 13: 20

Spędzaj czas z tymi którzy kochają Jehowe

2019-08-19T12:04:20 02:00, Gość:

A jeśli ktoś kocha Jehowę ale nie chce tego robić jako Świadek Jehowy - wypisuje się z Waszej religii - i wciąż kocha Jehowę - to też tak chętnie będziesz z nim spędzał czas?

Czy raczej zastosujesz się do strażnicy żeby takiemu nawet ręki nie podawać i nie pozdrawiać na ulicy?

2019-08-19T12:29:41 02:00, Gość:

" Bo jest wielu ludzi buntowniczych, pustych gadulow i oszustów" (....) " właśnie dlatego wciąż Ich surowo upominaj, żeby byli zdrowi w wierze, żeby nie zwracali uwagi na nakazy ludzi odwracajacych się od prawdy. Dla ludzi czystych wszystko jest czyste, natomiast dla skalnych i tych, którzy nie mają wiary, nic nie jest czyste, bo skakanie są zarówno ich umysły, jak i sumienia. Publicznie twierdzą, że znają Boga, ale swoimi uczynkami się Go zapierają, bo są odrazajacy, nie posłusznie i niezdolny do żadnego dobrego czynu". Tak uczy Biblia

2019-08-19T12:39:28 02:00, Gość:

Nieźle... czyli każdy kto myśli inaczej niż mówi Strażnica to biblia z automatu go potępia?

Extremizm religijny pełną gębą

2019-08-19T12:45:51 02:00, Gość:

Jako nie świadek Jehowy ale osoba bardzo dobrze znająca świadków powiem ci jeszcze raz. Jesteś podłym człowiekiem bez zasad i honoru, co widać w każdym twoim poście. Wykorzystujesz to, że świadkowie są pokojowo nastawieni, bo muzułmanie dawno by ci kark obcięli za pitolenie takich rzeczy, choć w ich wypadku byłoby to częściej prawdą.

No ale proszę Cię, merytorycznie - napisz jakie nieprawdziwe fakty tutaj padły....chętnie się do tego odniosę.

G
Gość

https://www.wprost.pl/swiat/10087628/szokujaca-prawda-po-latach-wyszla-na-jaw-swiadkowie-jehowy-ukrywali-molestowanie-dzieci.html

W kościele Świadków Jehowy w Wielkiej Brytanii miało dochodzić do ukrywania przypadków molestowania i pedofilii. Ofiarom zabraniano zgłaszania spraw na policję. Organizacja odpiera zarzuty i twierdzi, że nie osłania sprawców, a wszystkie oskarżenia określa jako „absolutnie nieprawdziwe”.

O sprawie wykorzystywania seksualnego pisze BBC, która powołuje się na relacje ofiar z całej Wielkiej Brytanii. Wynika z nich, że sprawcy są cały czas chronieni. Jeden z prawników zajmujących się niegodziwym traktowaniem dzieci uważa, że ​​w całym kraju może być tysiące ofiar, które nie zgłosiły się na policję. BBC rozmawiała z ofiarami z Birmingham, Cheltenham, Leicester, Worcestershire i Glasgow. Wszystkie chciały zachować anonimowość, ale jedna z nich postanowiła ujawnić swoje nazwisko.

Louise Palmer, była gwałcona przez rodzonego brata już jako 4-letnia dziewczynka. Kobieta wspomina, że dopytywała potem, czy ktoś powinien zgłosić sprawę odpowiednim służbom, ale usłyszała, że „takie zachowanie źle wpłynęłoby na wizerunek całej organizacji”. Ostatecznie jej brat trafił za kratki w 2015 r. i odbywa karę 10 lat więzienia.

G
Gość
2019-08-19T11:43:42 02:00, bez nienawiści:

" SW swieciepotkanie w Ełku pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi” rozpoczęło się w piątek i zakończy w niedzielę (18 sierpnia) po południu. Program składa się z opartych na Biblii przemówień, pokazów oraz pouczających materiałów dźwiękowych i filmowych. Rozważania będą dotyczyć tego, jak zasady biblijne pomagają ludziom w praktyce. Pierwszego dnia prelegenci skupili się na tym, jak Bóg uczy kochać siebie wzajemnie. W sobotę skupili się na omówieniu, jak przejawiać miłość, a w niedzielę jak wytrwać w miłości Bożej w świecie pełnym nienawiści. Prelegenci poruszą temat powszechnych uprzedzeń i nienawiści."

Augustów Nasze Miasto gazeta regionalna

2019-08-19T12:00:25 02:00, Gość:

Przysłów 13: 20

Spędzaj czas z tymi którzy kochają Jehowe

2019-08-19T12:04:20 02:00, Gość:

A jeśli ktoś kocha Jehowę ale nie chce tego robić jako Świadek Jehowy - wypisuje się z Waszej religii - i wciąż kocha Jehowę - to też tak chętnie będziesz z nim spędzał czas?

Czy raczej zastosujesz się do strażnicy żeby takiemu nawet ręki nie podawać i nie pozdrawiać na ulicy?

2019-08-19T12:29:41 02:00, Gość:

" Bo jest wielu ludzi buntowniczych, pustych gadulow i oszustów" (....) " właśnie dlatego wciąż Ich surowo upominaj, żeby byli zdrowi w wierze, żeby nie zwracali uwagi na nakazy ludzi odwracajacych się od prawdy. Dla ludzi czystych wszystko jest czyste, natomiast dla skalnych i tych, którzy nie mają wiary, nic nie jest czyste, bo skakanie są zarówno ich umysły, jak i sumienia. Publicznie twierdzą, że znają Boga, ale swoimi uczynkami się Go zapierają, bo są odrazajacy, nie posłusznie i niezdolny do żadnego dobrego czynu". Tak uczy Biblia

2019-08-19T12:39:28 02:00, Gość:

Nieźle... czyli każdy kto myśli inaczej niż mówi Strażnica to biblia z automatu go potępia?

Extremizm religijny pełną gębą

Jako nie świadek Jehowy ale osoba bardzo dobrze znająca świadków powiem ci jeszcze raz. Jesteś podłym człowiekiem bez zasad i honoru, co widać w każdym twoim poście. Wykorzystujesz to, że świadkowie są pokojowo nastawieni, bo muzułmanie dawno by ci kark obcięli za pitolenie takich rzeczy, choć w ich wypadku byłoby to częściej prawdą.

Dodaj ogłoszenie