Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu: dzień drugi - chrzest WIDEO+ZDJĘCIA [22.07.2017 r.]

Redakcja

Wideo

Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu: trwa od piątku, 21 lipca. Trzydniowy kongres odbywa się pod hasłem „Nie poddawaj się". Potrwa do niedzieli. Dziś przyjmowali chrzest.

Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu ZDJĘCIA [22.07.2017 r.]

To drugi z cyklu pięciu kongresów, organizowanych w Sali Zgromadzeń Świadków Jehowy w Sosnowcu przy ul. Mikołajczyka 84. Dzisiaj w programie wydarzenia sympozja „W dalszym ciągu bezustannie głośmy”, „Wytrwałość pomimo..." oraz „Pielęgnujmy przymioty, które umacniają wytrwałość".

ZOBACZCIE JAK BYŁO WCZORAJ:
Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu ZDJĘCIA [21.07.2017 r.]

Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu: 21 lipca 2017

Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu ZDJĘCIA [21.07.2017 r.]

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

n
nie
jak można w XXI wieku wierzyć w jakiegoś Jahwe ? Ludzie ogłupieli.To nie jest żaden Bóg.Wymyslone gusło aby zbierac pieniądze od ludzi naiwnych a ich kierownictwo z młodymi dziewczynami jeżdż po świecie na wycieczki i sex za te zebrane od głupich pieniądze.
J
Jan
Idź się lecz na nogi bo na głowe za późno.
B
Były ksiądz
Nie wierz w te bzdury. Uwierz w siebie. Religie zgubą świata i przyczyną wojen.
R
Ryszard Ewiak
Przed niektórymi kościołami nie ma potrzeby ostrzegać. Gołym okiem widać, że to falsyfikaty. Niektóre sprawiają wrażenie oryginału. Do takich należy ruch świadków Jehowy. Jezus wiedział, że pojawią się też lepsze podróby i na nie zwrócił uwagę: "Uważajcie, żeby was ktoś nie zwiódł. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (Mateusza 24:4,5).
"Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem' i 'wyznaczony czas przybliżył się' (sens: 'blisko jest'). Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8). W przekładzie Nowego Świata nieprzypadkowo to ostrzeżenie zostało wyjątkowo mocno zdeformowane.

Ciało Kierownicze tej organizacji od dawna wie, że ich fundamentalna nauka o roku 1914 oparta jest na fałszu. To prawda, że rok 537 p.n.e. był dla Daniela siedemdziesiątym rokiem niewoli. Ta niewola zaczęła się jednak już w trzecim roku królowania Jehojakima (Daniela 1:1,2). W celu odrzucenia tej oczywistej prawdy, przywódcy tej organizacji w przekładzie Nowego Świata na początku tekstu z Księgi Daniela 1:2 dodali zwodniczy zwrot: "Z czasem". Dlaczego sfałszowano ten tekst? Potwierdza on, że Jerozolima wraz ze świątynią była zburzona w roku 587 p.n.e., a nie 607 p.n.e.

Jeśli fundamentalna nauka oparta jest na fałszu, to o czym to świadczy? Czy przywódcy tej organizacji rzeczywiście są pomazańcami, albo "niewolnikiem wiernym i roztropnym"? O należących do Boga i Chrystusa czytamy: "I w ustach ich nie zostało znalezione kłamstwo" (Objawienie 14:1,5).

Czy rzeczywiście żyjemy w "dniach ostatnich"? Czy snopki z "chwastem" już zostały spalone? Czy więc "pszenica" rzeczywiście jest zebrana do "spichrza"? (Mt 13:30). W rzeczywistości dopiero teraz wchodzimy w okres "dnia Pańskiego" (Obj 1:10). Przed nami - powrót, występującej w roli "króla północy" – Rosji i globalna wojna jądrowa (Dn 11:29,30; Mt 24:7; Obj 6:4).

Ciało Kierownicze głosi natomiast, że przed nami jest teraz ogłoszenie pokoju i bezpieczeństwa. Kto będzie odpowiedzialny za śmierć oszukanych i nieprzygotowanych na globalną wojnę jądrową ludzi? (Mt 15:14). Trzeba być naprawdę zupełnie ślepym, aby nie dostrzegać tego niebezpieczeństwa (por. Eze 33:1-6).

Ci przywódcy są bardzo niebezpieczni z wielu powodów. Jezus np. stwierdził: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym" (Jn 6:53,54). Każdy więc, kto chce skorzystać z ofiary Jezusa Chrystusa powinien wejść w Nowe Przymierze i na Wieczerzy Pańskiej spożywać chleb i wino (Łk 22:19,20). Ilu świadków Jehowy weszło w Nowe Przymierze? Ilu skorzysta z ofiary Chrystusa? Tu naucza się, że Nowe Przymierze jest przymierzem co do królestwa i dotyczy wyłącznie pomazańców. W celu udowodnienia tego kłamstwa, wyjątkowo mocno wypaczono słowa Jezusa zanotowane w Łukasza 22:29: "a ja zawieram z wami przymierze – tak jak mój Ojciec zawarł przymierze ze mną – co do królestwa" (Przekład Nowego Świata).

"καγω [i ja] διατιθεμαι [powierzam] υμιν [wam] καθως [podobnie jak] διεθετο [powierzył] μοι [mi] ο πατηρ [Ojciec] μου [mój] βασιλειαν [królestwo]" (przekład dosłowny).

Jezus nie twierdzi tutaj, że Nowe Przymierze jest przymierzem co do królestwa. Mówi jedynie, że przekazuje wiernym uczniom królestwo. Nowe Przymierze związane jest z obietnicą przebaczenia grzechów (Jer 31:31-34).

Przywódcy tej organizacji zachęcają natomiast do spożywania leków homeopatycznych, choć byli ostrzegani, że jest to forma okultyzmu (farmakeia; Obj 9:21). Wielu z tych, którzy przyłączają się do tej organizacji, staje się ludźmi wyjątkowo wrogo nastawionymi do głoszących prawdę (por. Mt 23:15). Gdy mam okazję, ostrzegam ich, gdyż nie chcę być winny ich krwi.
Dodaj ogłoszenie