Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu ZDJĘCIA Z NIEDZIELI...

  Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu ZDJĘCIA Z NIEDZIELI 23.07.2017 r.

  red.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kongres Świadków Jehowy 23.07.2017 r.
  1/29
  przejdź do galerii

  Kongres Świadków Jehowy 23.07.2017 r. ©Arkadiusz Nauka

  W niedzielę Świadkowie Jehowy zakończyli, drugi cykl spotkać podczas Kongresu Świadków Jehowy w Sosnowcu. W ten weekend uczestniczyli w nim wierni m.in. ze Śląska, Małopolski i woj. świętokrzyskiego.
  W niedzielę w Kongresie Świadków Jehowy w Sosnowcu wzięło udział około 5400 wiernych, tym razem głównie z Małopolski. Byli jednak również przedstawiciele woj. świętokrzyskiego oraz Śląskiego z takich miejscowości jak Pszów, Racibórz i Rydułtowy.

  Przez cały weekend, od 21 do 23 lipca trwał II cykl spotkań w ramach kongresu, pod hasłem "Nie poddawaj się". W sobotę wierni tradycyjnie przyjęli chrzest. III cykl spotkań rozpocznie się w najbliższy piątek, 28 lipca i również potrwa trzy dni.

  - Nigdy dotąd ludzie tak często nie byli zalewani negatywnymi informacjami. Powodem rozczarowania i zniechęcenia często są realia
  codziennego życia. Jesteśmy przekonani, że program tegorocznego kongresu dostarczy obecnym wielu argumentów, by z nadzieją patrzeć w przyszłość. Będzie to okazja, by przekonać się, iż informacje zawarte w Biblii mogą podnieść jakość naszego życia już teraz.
  Księga ta wyjaśnia też, co Bóg zamierza uczynić dla dobra całej ludzkości- Michał Zapasek, rzecznik prasowy kongresu
  Zobacz galerię
  Podczas każdego cyklu organizatorzy spodziewają się około ponad 5000 uczestników z ponad 50 zborów. W
  całym kraju tego lata zaplanowano 31 takich kongresów, w tym 4 w językach obcych: angielskim, rosyjskim, ukraińskim oraz migowym. W Polsce żyje ponad 120 000 Świadków Jehowy, co stawia to wyznanie na trzecim miejscu w kraju pod względem liczby wiernych. Na świecie w blisko 120 000 zborów jest ich ponad 8 300 000.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Kongres Świadków Jehowy rozpoczął się w Sosnowcu ZDJĘCIA 14.7.2017
  Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu ZDJĘCIA z SOBOTY 15.7.2017
  Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu pod hasłem "Nie poddawaj się" ZDJĘCIA 16.7.2017
  Chrzest Świadków Jehowy na Kongresie w Sosnowcu 15.7.2017
  Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu ZDJĘCIA [21.07.2017 r.]
  Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu: dzień drugi - chrzest WIDEO+ZDJĘCIA [22.07.2017 r.]
  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nieskazitelni wybrańcy

  Beata (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  http://www.f******/wydarzenia/polska/warszawa/swiadek-jehowy-przez-lata-wykorzystywal-seksualnie-swoja-corke/x9v9knk

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wzor

  Odkrywać zakryte (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Godni zaufania, niezmordowani w głoszeniu , posłuszni radom organizacji , aktywni w pracach porządkowych , ślepo ufający Strażnicy , uzależnieni od siebie nawzajem .
  Rozum zamknięto im w klatce...rozwiń całość

  Godni zaufania, niezmordowani w głoszeniu , posłuszni radom organizacji , aktywni w pracach porządkowych , ślepo ufający Strażnicy , uzależnieni od siebie nawzajem .
  Rozum zamknięto im w klatce obwieszonej afiszami z odpowiedzią na każde pytanie.
  Przygotowano przyszłym wyznawcom gotowe odpowiedzi, aby czasem nie zaczęli myśleć samodzielnie.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wzor

  Ela (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Kazdy Swiadek Jehowy mysli samodzielnie


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gotowe odpowiedzi

  Odkrywać zakryte (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jeśli tak to dlaczego podczas studium Biblii za pomocą książki kandydat na SJ musi udzielać odpowiedzi tylko... zgodnie z książką ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Buk to coś co nie istnieje

  Cyt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Nie ma pana Buka. Nie ma i już. Zawiedzeni? O jaka szkoda! Sami musicie się kulać ..... miłego dnia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jerozolima w górze

  PJ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jezus powiedział Jerozolima będzie deptana aż się zakończą czasy narodów , nie mówił o siedmiu czasach .
  Jerozolimą w górze stali się wszyscy chrystusowi od kiedy tam zasiedli ,aby sprawować...rozwiń całość

  Jezus powiedział Jerozolima będzie deptana aż się zakończą czasy narodów , nie mówił o siedmiu czasach .
  Jerozolimą w górze stali się wszyscy chrystusowi od kiedy tam zasiedli ,aby sprawować rządy nad światem . Na tej nie zagrożonej pozycji rzecz jasna , nie może być nadal deptana.
  Spór idzie o to kiedy Jerozolima w górze zaczęła panować .

  zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  Siedem czasów, czy trzy i pół czasu?

  Ryszard Ewiak

  Zgłoś naruszenie treści

  "Jezus powiedział Jerozolima będzie deptana aż się zakończą czasy narodów, nie mówił o siedmiu czasach." - To jest trafne spostrzeżenie.

  Co Jezus miał na myśli, zapowiadając, że Jerozolima będzie...rozwiń całość

  "Jezus powiedział Jerozolima będzie deptana aż się zakończą czasy narodów, nie mówił o siedmiu czasach." - To jest trafne spostrzeżenie.

  Co Jezus miał na myśli, zapowiadając, że Jerozolima będzie deptana? W skorowidzu przekładu Nowego Świata pod hasłem "deptać", można znaleźć odnośniki m.in. do Iz 63:3 i Obj 14:20. Niewątpliwie termin ten symbolizuje ucisk. Potwierdzają to także inne wypowiedzi zawarte w Biblii. Hebrajski czasownik רָמַס ramas (deptać; podeptać), można znaleźć także m.in. w tekstach: Iz 28:3; 41:25; Dn 8:7,10. Odpowiednik grecki πατέω pateo, można znaleźć m.in. w Łk 21:24; Obj 11:2; 14:20; 19:15. Wszystkie te teksty wskazują jednoznacznie, że deptanie oznacza ucisk.

  Zapowiedź deptania Jerozolimy, została powtórzona w Księdze Objawienia, gdzie czytamy: "Ale co do dziedzińca, który jest na zewnątrz sanktuarium świątyni, wyrzuć go precz i nie mierz, bo został dany narodom, a one będą deptać święte miasto przez czterdzieści dwa miesiące" (11:2, NW). Mamy tu więc dowód, że "wyznaczone czasy narodów", to okres czasu, w którym Bóg dopuści do deptania Swego ludu. Ucisk ten zapowiedziany jest też w Księdze Daniela, w siódmym i dwunastym rozdziale. Podany tu jest także ten sam okres deptania Jerozolimy - trzy i pół czasu (Dn 7:25; 12:7).

  Nasuwa się więc pytanie: Dlaczego niektórzy komentatorzy powiązali tę zapowiedź z treścią IV rozdziału Księgi Daniela i uporczywie głoszą, że Jerozolima będzie deptana aż 2520 lat, zaprzeczając tym samym prawdzie biblijnej?

  W książce "Wiedza, która prowadzi do życia wiecznego", stwierdzono: "Zburzenie Jeruzalem przez Babilończyków w roku 607 p.n.e. było więc wydarzeniem niezwykłej wagi. Wyznaczało początek długiej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej władzy nad Jego ludem na ziemi" (s. 96, a. 16). Czyżby brak ziemskiego króla, faktycznie oznaczał dla Boga fakt utraty bezpośredniej władzy nad Swoim ludem na ziemi? Czy zanim Saul został królem, Bóg nie sprawował bezpośredniej władzy nad Swoim ludem? Przecież, gdy Żydzi poprosili Samuela o króla, Bóg stwierdził: "Wysłuchaj głosu ludu we wszystkim, co ci mówią; bo nie ciebie odrzucili, lecz to mnie odrzucili, bym nie był królem nad nimi" (1Sm 8:7b). Czy więc Biblia uczy, że brak człowieczego króla, oznacza dla Boga utratę bezpośredniej władzy? (por. 1Sm 10:19; Sdz 8:22,23).

  Dalej w tym samym podręczniku stwierdzono: "Jakieś 600 lat później owa przerwa ciągle jeszcze trwała, Jezus powiedział bowiem: 'Jeruzalem będzie deptane przez narody, aż się dopełnią wyznaczone czasy narodów' (Łk 21:24)". Czy Jezus stwierdza tu, że Jerozolima już jest od pewnego czasu deptana, czy raczej zapowiada przyszły, mający trwać przez wyznaczony okres czasu, ucisk tego miasta? Komentarz sugerujący, że jest tu mowa o przerwie w sprawowaniu bezpośredniej władzy przez Boga nad Jego ludem, świadczy o głębokim braku zrozumienia.

  Z czwartego rozdziału Księgi Daniela nie wypływa nauka, że Bóg utracił przez okres 2520 lat bezpośrednią władzę nad Swoim ludem, lecz raczej to, że Jego panowanie trwa przez pokolenie za pokoleniem (Da.4:3b, NW; por. Ps.146:10). Ponadto rozdział ten uczy, że Najwyższy ma władzę [nie tylko nad Swoim ludem, ale też] nad królestwem ludzi i daje je, komu chce (Dn 4:22, 29b, BP [25,32, NW]).

  Nie ma najmniejszych wątpliwości, że teksty z Łk 21:24b i Obj 11:2b, zapowiadają to samo wydarzenie. Nie mówią o trwającej ponad dwa tysiące lat przerwie w sprawowaniu bezpośredniej władzy przez Boga nad Swoim ludem, lecz zapowiadają przyszły ucisk Jerozolimy (por. Iz 29:1-6). zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Objasnienie snu

  PJ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Zgoda , objaśnienie które dał Daniel
  Nabuchodonozorowi jest proste, bo dotyczylo tylko i wyłącznie tej osoby , którą Bóg doświadczył siedmioma okresami zwierzęcego rozumu. I w żaden sposób...rozwiń całość

  Zgoda , objaśnienie które dał Daniel
  Nabuchodonozorowi jest proste, bo dotyczylo tylko i wyłącznie tej osoby , którą Bóg doświadczył siedmioma okresami zwierzęcego rozumu. I w żaden sposób Nabuchodonozor nie przedstawiał władzy Boga nad ludem Izraela.
  Pomysł SJ dotyczący objaśnienia snu i przekształcenia go w proroctwo jest błędem celowo powielanym od dziesiątek lat.

  Pozdrawiam pasjonatów tekstów Bibljnych.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kiedy Niemcy zwrócą Polsce 900 mld dolarów USA

  Adam z Katowic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  odszkodowań za straty wojenne. Długi należy płacić - takie jest prawo Boskie i międzynarodowe.

  Zdjęcie autora komentarza
  Ostrzeżenie od przyjaciela

  Ryszard Ewiak

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 9

  Przed niektórymi kościołami nie ma potrzeby ostrzegać. Gołym okiem widać, że to falsyfikaty. Niektóre sprawiają wrażenie oryginału. Do takich należy ruch świadków Jehowy. Jezus wiedział, że pojawią...rozwiń całość

  Przed niektórymi kościołami nie ma potrzeby ostrzegać. Gołym okiem widać, że to falsyfikaty. Niektóre sprawiają wrażenie oryginału. Do takich należy ruch świadków Jehowy. Jezus wiedział, że pojawią się też lepsze podróby i na nie zwrócił uwagę: "Uważajcie, żeby was ktoś nie zwiódł. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (Mateusza 24:4,5).
  "Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem' i 'wyznaczony czas przybliżył się' (sens: 'blisko jest'). Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8). W przekładzie Nowego Świata nieprzypadkowo to ostrzeżenie zostało wyjątkowo mocno zdeformowane.

  Przywódcy tej organizacji od prawie 150 lat ogłaszają, że czas jest blisko. Od dawna wiedzą, że ich fundamentalna nauka o roku 1914 oparta jest na fałszu. To prawda, że rok 537 p.n.e. był dla Daniela siedemdziesiątym rokiem niewoli. Ta niewola zaczęła się jednak już w trzecim roku królowania Jehojakima (Dn 1:1,2). W celu odrzucenia tej prawdy, w przekładzie Nowego Świata na początku tekstu z Księgi Daniela 1:2 dodano zwodniczy zwrot: "Z czasem". Dlaczego sfałszowano ten tekst? Potwierdza on, że Jerozolima wraz ze świątynią była zburzona w roku 587 p.n.e., a nie 607 p.n.e.

  Jeśli fundamentalna nauka oparta jest na fałszu, to o czym to świadczy? Czy kurczowo trzymający się kłamstwa przywódcy tej organizacji rzeczywiście są pomazańcami? O należących do Boga i Chrystusa czytamy: "I w ustach ich nie zostało znalezione kłamstwo" (Obj 14:1,5). zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  123

  Abc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  To prawda, że rok 537 p.n.e. był dla Daniela "siedemdziesiątym rokiem niewoli".

  "Jerozolima wraz ze świątynią była zburzona w roku 587 p.n.e"

  Zaprzeczasz samemu sobie.


  Zdjęcie autora komentarza
  Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej?

  Ryszard Ewiak

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak widać, nie odznaczasz się wnikliwością. To prawda, że rok 537 p.n.e. był dla Daniela "siedemdziesiątym rokiem niewoli". Pierwszym rokiem niewoli był dla niego, nie jedenasty rok Sedekiasza,...rozwiń całość

  Jak widać, nie odznaczasz się wnikliwością. To prawda, że rok 537 p.n.e. był dla Daniela "siedemdziesiątym rokiem niewoli". Pierwszym rokiem niewoli był dla niego, nie jedenasty rok Sedekiasza, lecz trzeci rok królowania Jehojakima (Dn 1:1,2). To był dokładnie rok 606 p.n.e.
  Skoro siedemdziesięcioletnia niewola babilońska rozpoczęła się dla Daniela i innych Żydów w trzecim roku królowania Jehojakima (606 p.n.e.), to czy możliwe jest, by jedenasty rok panowania Sedekiasza przypadł na rok 607 p.n.e.? 606 p.n.e. + 19 lat (pozostałe 8 lat panowania Jojakima, do 11 roku Sedekiasza) = 587 p.n.e.

  Przypomnę tu jeszcze jeden dowód. "To jednak mówi Jahwe: Gdy dla Babilonu [לבבל] upłynie siedemdziesiąt lat, nawiedzę was i wypełnię na was swoją pomyślną zapowiedź, by was znów przyprowadzić na to miejsce" (Jer 29:10, BT). W przekładzie Nowego Świata rozmyślnie zdeformowano ten tekst: "Tak bowiem rzekł Jehowa: 'Gdy się dopełni siedemdziesiąt lat w Babilonie, zwrócę na was uwagę i potwierdzę wobec was swoje dobre słowo, sprowadzając was z powrotem na to miejsce'. Konstrukcja "w Babilonie" wygląda w ten sposób: בבבל. Można to łatwo sprawdzić: 2Kl 25:28; 2Kn 36:7; Ezd 5:17; 6:1; Jer 29:22; 51:44; 52:32.

  Także kontekst udowadnia fałsz przekładu Nowego Świata. Słowa z Księgi Jeremiasza 29:10 nie zostały skierowane do jeńców zabranych do niewoli w jedenastym roku Sedekiasza, lecz do zabranych wcześniej (Jer 29:1,2,4).

  Narody Bliskiego Wschodu przestały służyć Babilonowi w roku 539 p.n.e. Kiedy więc rozpoczęła się siedemdziesięcioletnia dominacja Babilonu? 539 p.n.e. + 70 = 609 p.n.e.

  W roku 609 p.n.e. Babilon rozgromił Asyrię. Wtedy też zginął Jozjasz (2Kn 35:20-24, BT; por. 2Kl 23:29).

  Po Jozjaszu panowało jeszcze czterech królów judzkich:
  Jehoachaz - 3 miesiące (2Kn 36:1,2),
  Jehojakim - 11 lat (2Kn 36:5),
  Jehojachin - 3 miesiące i 10 dni (2Kn 36:9),
  Sedekiasz - 11 lat (2Kn 36:11).

  609 p.n.e. + 22 lata = 587 p.n.e. = data zniszczenia Jerozolimy, według Jeremiasza 29:10 i 25:11.

  To jest matematyka. Tego nie da się podważyć. Ciało Kierownicze tej organizacji zna jeszcze inne argumenty biblijne, które potwierdzają fałsz nauki o roku 1914.

  Paweł ostrzegał, że "człowiek bezprawia" - "swoimi podstępnymi oszustwami doprowadzi ludzi do zguby, ponieważ nie pokochali prawdy, która mogła ich ocalić. Dlatego Bóg pozwoli na to, że zostaną wprowadzeni w błąd i dadzą wiarę kłamstwu. Tak więc wszyscy, którzy nie dają wiary prawdzie, lecz znajdują przyjemność w tym, co złe, zostaną osądzeni” (2 Tesaloniczan 2:10-12, Przekład Współczesny NT).

  Jest dokładnie tak, jak pisał tu Paweł. Ludzie, którzy odrzucają prawdę, szukają argumentów, aby jej zaprzeczyć i znajdują je. "Człowiek bezprawia" (uzurpatorzy religijni, którzy usadowili się na samych szczytach hierarchii), przygotował dla nich arsenał kłamstw. Ponieważ nie miłują prawdy, dają wiarę kłamstwu. Takim ludziom nie da się w żaden sposób pomóc.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ;)

  Hello. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Powtarzasz się.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Węgiel w życiorys wpisany ZOBACZ KONIECZNIE

  Węgiel w życiorys wpisany ZOBACZ KONIECZNIE

  Horoskop miesięczny na grudzień 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na grudzień 2018 wróżki z Katowic

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Zachodniego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Zachodniego

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim