Kongres Świadków Jehowy w Warszawie 11-13.8.2017 PROGRAM Przekaz także w języku migowym

Adrian Hadasz
Kongres Świadków Jehowy
Kongres Świadków Jehowy Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Udostępnij:
Wielki Kongres Świadków Jehowy w Warszawie odbędzie się w dzielnicy Ursus. Od 11 do 13 sierpnia w Warszawie odbędzie się Kongres Świadków Jehowy w języku migowym pod hasłem „Nie poddawaj się". Obecni będą głusi z różnych rejonów kraju, także ze Śląska.

Kongres Świadków Jehowy w Warszawie

Cykl dorocznych trzydniowych kongresów Świadków Jehowy rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych 19 maja br. Od tamtej pory program jest przedstawiany w różnych miejscach na całym świecie, także w Polsce. W dniach 11-13 sierpnia br. w Sali Zgromadzeń w Warszawie przy ul. Posag 7 Panien 4 (Ursus) program kongresu będzie przekazywany w polskim języku migowym.

- Kongres ma charakter otwarty i wszyscy będą mile widziani. Wstęp na wszystkie kongresy jest wolny; nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy - informują w swoim komunikacie prasowym organizatorzy.

ZOBACZ KONIECZNIE RELACJE ZE ZDJĘCIAMI
Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu 30 lipca 2017
Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu: Chrzest Świadków Jehowy 29.07.2017 r.

Kongres Świadków Jehowy rozpoczął się w Sosnowcu ZDJĘCIA 14.7.2017
Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu ZDJĘCIA z SOBOTY 15.7.2017
Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu pod hasłem "Nie poddawaj się" ZDJĘCIA 16.7.2017
Chrzest Świadków Jehowy na Kongresie w Sosnowcu 15.7.2017
Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu ZDJĘCIA [21.07.2017 r.]
Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu: dzień drugi - chrzest WIDEO+ZDJĘCIA [22.07.2017 r.]

Kongres Świadków Jehowy w Warszawie PROGRAM

Program trzydniowego kongresu w języku migowym w Warszawie rozpocznie się w piątek 11 sierpnia br. o godzinie 9:20, a zakończy w niedzielę o godz. 15.30.

Kongres Świadków Jehowy w Warszawie będzie się składał z 52 części, które mają różną formę: krótkich przemówień, wywiadów lub krótkich filmów. Oprócz tego każdego popołudnia zostanie wyświetlony fragment trzyczęściowego filmu pełnometrażowego pod tytułem „Pamiętaj o żonie Lota”, przygotowany z myślą o rodzinach. Jednym z kluczowych punktów programu będzie zachęcający wykład publiczny pod tytułem „Nigdy nie trać nadziei". Zostanie on wygłoszony w niedzielę 13 sierpnia przed południem.

- W poprzednim roku z naszych kongresów skorzystało prawie 13 milionów osób - mówi David A. Semonian, rzecznik Świadków Jehowy w Biurze Głównym w Warwick, w stanie Nowy Jork. Aktualnie Świadkowie Jehowy należący do zborów i grup języka migowego wręczają zaproszenia na kongres osobom niesłyszącym na terenie całej Polski.

- Przewidujemy, że do Sali Zgromadzeń w Ursusie z różnych stron kraju, jak co roku, przyjedzie spora grupa niesłyszących oraz słyszących posługujących się językiem migowym - mówią organizatorzy.

Chrzest Świadków Jehowy

Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ

Tajemnicze zamknięcia aptek. Dlaczego je likwidują?

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

O
Odkrywać zakryte
Wielu może powiedzieć " nie wiem " świat Islamu , świat Buddyzmu , świat Hinduizmu ile to razem dusz ?
O
Odkrywać zakryte
Wielu może powiedzieć " nie wiem " świat Islamu , świat Buddyzmu , świat Hinduizmu ile to razem dusz ?
R
Ryszard Ewiak
Kto jest odstępcą? Ten, kto rozmyślnie wprowadza w błąd, czy ten kto demaskuje oszustów religijnych? Jezus stwierdził niegdyś: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym" (Jn 6:53,54). Każdy więc, kto chce skorzystać z ofiary Jezusa Chrystusa powinien wejść w Nowe Przymierze i na Wieczerzy Pańskiej spożywać chleb i wino (Łk 22:19,20). Ilu świadków Jehowy weszło w Nowe Przymierze? Ilu skorzysta z ofiary Chrystusa? Przywódcy tej organizacji twierdzą, że Nowe Przymierze jest przymierzem co do królestwa i dotyczy wyłącznie pomazańców. W celu udowodnienia tego kłamstwa, wyjątkowo mocno wypaczyli słowa Jezusa zanotowane w Łukasza 22:29: "a ja zawieram z wami przymierze – tak jak mój Ojciec zawarł przymierze ze mną – co do królestwa" (Przekład Nowego Świata).

"καγω [i ja] διατιθεμαι [powierzam] υμιν [wam] καθως [podobnie jak] διεθετο [powierzył] μοι [mi] ο πατηρ [Ojciec] μου [mój] βασιλειαν [królestwo]" (Łk 22:29, przekład dosłowny).

Jezus nie twierdzi tutaj, że Nowe Przymierze jest przymierzem co do królestwa. Mówi jedynie, że przekazuje wiernym uczniom królestwo. Nowe Przymierze związane jest z obietnicą przebaczenia grzechów (Jer 31:31-34).

Przywódcy tej organizacji zachęcają natomiast do spożywania leków homeopatycznych, choć byli ostrzegani, że jest to forma okultyzmu (farmakeia; Obj 9:21). Ci, którzy przyłączają się do tej organizacji, stają się ludźmi wyjątkowo wrogo nastawionymi do prawdy (por. Mt 23:15). Ostrzegam ich, gdyż nie chcę być winny ich krwi.

Czy rzeczywiście żyjemy w "dniach ostatnich"? Czy snopki z "chwastem" już zostały spalone? Czy więc "pszenica" rzeczywiście jest zebrana do "spichrza"? (Mateusza 13:30). W rzeczywistości wchodzimy dopiero w okres "dnia Pańskiego" (Objawienie 1:10). Przed nami - powrót, występującej w roli "króla północy" – Rosji i globalna wojna jądrowa (Daniela 11:29,30; Mateusza 24:7; Objawienie 6:4). Do Armagedonu jest więc jeszcze daleka droga.

Jezus ostrzegł też, że "jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną". Czy rzeczywiście przed nami jest teraz ogłoszenie pokoju i bezpieczeństwa i wielki ucisk? A co stanie się, gdy zamiast ogłoszenia pokoju i bezpieczeństwa wybuchnie globalna wojna jądrowa? Kto będzie odpowiedzialny za śmierć oszukanych i nieprzygotowanych na to ludzi?

Słusznie stwierdził Henry Kissinger: "Trzeba być głuchym, żeby nie słyszeć bębnów wojny".
L
Lo
Jeszcze nigdy chyba nie pisało się tyle o Świadkach Jehowy co ostatnio. Ten rok jest wyjątkowy. Czy ktoś mówi dobrze czy źle i tak jest mówione...Ha! Dobre! Nikt nie może powiedzieć nie wiem, albo nie wiedziałem, nie znam...
A
AWG
R.E. w tym sezonie doznał ataku gorliwości, bo wie, że mało ma czasu. I - jak zwykle - ostrzega przed samym sobą. Nie idźcie za ślepym przewodnikiem.
z
zainteresowana
No to czeka nas kolejna duchowa uczta i ciekawe myśli jak się przygotować na przyszłe próby i wytrwać w tym zepsutym systemie rządzonym przez Szatana
R
Ryszard Ewiak
Przed niektórymi kościołami nie ma potrzeby ostrzegać. Gołym okiem widać, że to falsyfikaty. Niektóre sprawiają wrażenie oryginału. Do takich należy organizacja Świadków Jehowy. Jezus wiedział, że pojawią się też lepsze podróby i na nie zwrócił uwagę: "Uważajcie, żeby was ktoś nie zwiódł. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (Mateusza 24:4,5).
"Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem' i 'wyznaczony czas przybliżył się' (sens: 'blisko jest'). Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8). W przekładzie Nowego Świata nieprzypadkowo to ostrzeżenie zostało wyjątkowo mocno zdeformowane.

Przywódcy tej organizacji od prawie 150 lat ogłaszają, że czas jest blisko. Od dawna wiedzą, że ich fundamentalna nauka o roku 1914 oparta jest na fałszu. To prawda, że rok 537 p.n.e. był dla Daniela siedemdziesiątym rokiem niewoli. Ta niewola zaczęła się jednak już w trzecim roku królowania Jehojakima (Dn 1:1,2). W celu odrzucenia tej prawdy, w przekładzie Nowego Świata na początku tekstu z Księgi Daniela 1:2 dodano zwodniczy zwrot: "Z czasem". Dlaczego sfałszowano ten tekst? Potwierdza on, że Jerozolima wraz ze świątynią była zburzona w roku 587 p.n.e., a nie 607 p.n.e.

Jeśli fundamentalna nauka oparta jest na fałszu, to o czym to świadczy? Czy kurczowo trzymający się kłamstwa przywódcy tej organizacji rzeczywiście są pomazańcami? O należących do Boga i Chrystusa czytamy: "I w ustach ich nie zostało znalezione kłamstwo" (Obj 14:1,5).

Na marginesie przytoczę jeszcze jeden argument: "To jednak mówi Jahwe: Gdy dla Babilonu [לבבל] upłynie siedemdziesiąt lat, nawiedzę was i wypełnię na was swoją pomyślną zapowiedź, by was znów przyprowadzić na to miejsce" (Jer 29:10, BT). W przekładzie Nowego Świata rozmyślnie zdeformowano ten tekst: "Tak bowiem rzekł Jehowa: 'Gdy się dopełni siedemdziesiąt lat w Babilonie, zwrócę na was uwagę i potwierdzę wobec was swoje dobre słowo, sprowadzając was z powrotem na to miejsce'. Konstrukcja "w Babilonie" wygląda w ten sposób: בבבל. Można to łatwo sprawdzić: 2Kl 25:28; 2Kn 36:7; Ezd 5:17; 6:1; Jer 29:22; 51:44; 52:32.

Także kontekst udowadnia fałsz przekładu Nowego Świata. Słowa z Księgi Jeremiasza 29:10 nie zostały skierowane do jeńców zabranych do niewoli w jedenastym roku Sedekiasza, lecz do zabranych wcześniej (Jer 29:1,2,4).

Kiedy narody Bliskiego Wschodu przestały służyć Babilonowi? To był rok 539 p.n.e. Kiedy więc rozpoczęła się siedemdziesięcioletnia dominacja Babilonu? 539 p.n.e. + 70 = 609 p.n.e.

W roku 609 p.n.e. Babilon rozgromił Asyrię i rozpoczął dominację. Wtedy też zmarł Jozjasz (2Kn 35:20-24, BT).

Po Jozjaszu panowało jeszcze czterech królów judzkich:
Jehoachaz - 3 miesiące (2Kn 36:1,2),
Jehojakim - 11 lat (2Kn 36:5),
Jehojachin - 3 miesiące i 10 dni (2Kn 36:9),
Sedekiasz - 11 lat (2Kn 36:11).

609 p.n.e. + 22 lata = 587 p.n.e. = data zniszczenia Jerozolimy, według Jeremiasza 29:10 i 25:11.

Co Jezus miał na myśli, zapowiadając, że Jerozolima będzie deptana? W skorowidzu przekładu Nowego Świata pod hasłem "deptać", można znaleźć odnośniki m.in. do Iz 63:3 i Obj 14:20. Niewątpliwie termin ten symbolizuje ucisk. Potwierdzają to także inne wypowiedzi zawarte w Biblii. Hebrajski czasownik רָמַס ramas (deptać; podeptać), można znaleźć także m.in. w tekstach: Iz 28:3; 41:25; Dn 8:7,10. Odpowiednik grecki πατέω pateo, można znaleźć m.in. w Łk 21:24; Obj 11:2; 14:20; 19:15. Wszystkie te teksty wskazują jednoznacznie, że deptanie oznacza ucisk. Ten ucisk będzie trwał czas, czasy i połowa czasu (= 42 miesiące = 1260 dni), a nie 2520 lat. Dotyczy przyszłego pogromu mniejszości chrześcijańskich. To stanie się po trzeciej wojnie światowej (Dn 11:29,30; Mt 24:7; Obj 6:4).
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie