Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koniec tropikalnego lata. Nadciąga załamanie pogody. Będzie padało, lało i grzmiało, ale wciąż bardzo ciepło

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Koniec tropikalnego lata. Nadciąga załamanie pogody. Będzie padało, lało i grzmiało, ale wciąż ciepło. Ochłodzenie w poniedziałek, 2 sierpnia.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Koniec tropikalnego lata. Nadciąga załamanie pogody. Będzie padało, lało i grzmiało, ale wciąż ciepło. Ochłodzenie w poniedziałek, 2 sierpnia.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE adam jankowski / polska press
Piątek 30 lipca to ostatnie chwile z upałami w województwie śląskim w perspektywie najbliższego tygodnia. Pogoda zmieni się diametralnie. Czego możemy się spodziewać?

Od soboty 31 lipca czeka nas ochłodzenie. Województwo śląskie jak i cały kraj opuszczą upały. W sobotę i w niedzielę temperatury spadną poniżej 30 stopni Celsjusza - maksymalne wartości to 25-27 stopni Celsjusza.

W sobotę w województwie śląskim możliwe są też burze.

Temperatura znacznie spadnie

Według zapowiedzi meteorologów, po weekendzie będzie jeszcze chłodniej, od 19 stopni nad morzem do 23 stopni w centrum, najcieplej będzie na południu kraju, od 25 do 26 stopni Celsjusza.

Taka sytuacja utrzyma się, zgodnie z prognozami, do środy. Wtedy ponownie napłynie do kraju cieplejsze powietrze i znowu mogą wrócić upały.

- Większa amplituda dobowych wahań temperatury pozwoli nam lepiej wypocząć w nocy. Zjawisko “tropikalnych nocy”, kiedy temperatura nie spada poniżej 20°C, na razie w Polsce nie wystąpi. Według modelu najintensywniejsze burze wystąpią w tym tygodniu, a w przyszłym od środy do piątku. Wilgotne masy powietrza będą napływały do Polski głównie z południa i zachodu. Średnia prędkość wiatru będzie wynosić ok. 36 km/h. Okresy ze słabym i umiarkowanym wiatrem będą przeplatane dniami bezwietrznymi. Według modelu w najbliższych dniach nie spodziewamy się w Polsce huraganowego wiatru - przewidują meteorolodzy z IMGW.

Po pierwsze trzeba będzie mieć odpowiedni wiek. To odpowiednio: - 55 lat w przypadku kobiet - 60 lat w przypadku mężczyzn.Drugi warunek to odpowiedni czas pracy i odprowadzania składek. Ma to być: - 35 lat w przypadku kobiet - 40 lat w przypadku mężczyzn.Jeśli zatem kobieta lub mężczyzna podjęli pracę w wieku przynajmniej 20 lat i mają obecnie 55 lub 60 lat, udowodnią odpowiedni okres odprowadzania składek i mają odłożony określony kapitał, to prawdopodobnie będą mogli skorzystać z emerytur stażowych.Co ważne, nie mają w tym przypadku liczyć się np. studia czy pomoc rodzicom w gospodarstwie rolnym. Obowiązywać ma tylko okres pracy. Po trzecie trzeba będzie mieć uzbierany odpowiedni kapitał, który pozwoli na wypłatę przynajmniej 120 proc. minimalnej emerytury. Dzisiaj to około 1500 zł brutto.Jak informuje Gazeta Wyborcza ma pojawić się propozycja kompromisowa pomiędzy rządem, a prezydentem. Pierwsza ze stron nie chce już bowiem obniżać wieku emerytalnego, a z kolei głowa państwa chce dotrzymać swojej obietnicy.Nowych informacji ws. emerytur stażowych pojawia się coraz więcej. Portal money.pl informuje, że Andrzej Duda "uzgodnił" wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych warunki przejścia na emeryturę stażową.

Będzie rewolucja w emeryturach. Jedna przewiduje zwolnienie ...

IMGW-PIB: Prognoza WRF-GFS Medium-Range Forecast (temperatura na 2 m w °C) od 30.07 do 14.08.2021. Zobaczcie zmiany temperatur.

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo