- Docierają do nas informacje, że nie wszyscy zdążyli przygotować zgłoszenia do konkursu "Śląska Rzecz", więc przedłużamy termin ich przyjmowania do 1 czerwca! Zapraszamy! - informuje Zamek Cieszyn.
Śląska Rzecz to prestiżowy konkurs organizowany od wielu lat doceniający wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe. Organizatorzy podkreślają, że nadal są przekonani, iż mądre i odpowiedzialne projektowanie to dobry wybór, bo jest tym, czego potrzebujemy w zmieniającej się rzeczywistości. I wierzą, że właśnie takie projekty powstają w woj. śląskim i opolskim!
Są cztery kategorie konkursowe:
- produkt
- grafika użytkowa
- usługa
- wystawiennictwo
ZOBACZCIE ZDJĘCIA
W konkursie Śląska rzecz mogą wziąć udział: firmy, projektanci, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne. Warto wiedzieć, że zgłaszane projekty muszą być wdrożone w życie w 2020 roku w woj. śląskim i/lub opolskim – wyjątek stanowi kategoria: wystawiennictwo.
Jury ocenia projekty pod kątem:
- innowacyjności rozwiązań
- zrównoważonego rozwoju
- dostrzeżenia potrzeb użytkowników, w tym osób starszych i niepełnosprawnych
- procesu projektowego
- funkcjonalności i ergonomii
- jakości wykonania i użytych materiałów
- estetyki
Śląska Rzecz - zgłoszenia do konkursu
Termin przyjmowania zgłoszeń został wydłużony do 1 czerwca 2021 roku. Przygotowanie zgłoszenia nie jest skomplikowane i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy wypełnić formularze on-line rejestracja.slaskarzecz.pl w dwóch krokach: po uzupełnieniu pierwszej części i jej wysłaniu, otrzymuje się link do drugiej części (z podziałem na konkursowe kategorie) - wzorcowe formularze z tej części można zobaczyć w pliki do pobrania. Zgłoszenie do konkursu jest bezpłatne! Jedyny koszt jaki ponoszą uczestnicy wiąże się z przywiezieniem / przysłaniem organizatorom zgłaszanego projektu.
Ogłoszenie wyników i galę wręczenia nagród zaplanowano na 7 lipca w Zamku Cieszyn. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w terminie 7 lipca - 12 września 2021 r.
Warto wziąć udział w konkursie Śląska Rzecz, ponieważ:
- Docenia on odwagę myślenia poza schematami i gotowość poszukiwania rozwiązań, poprawiających jakość codziennego życia. Jego uczestnicy to "twórcy lepszej codzienności".
- Nagrody i nominacje to potwierdzenie najwyższej jakości, a także certyfikat dbałości o ludzi – widzów, klientów, mieszkańców.
- To jedyny regionalny konkurs designu, promujący lokalność zgodnie z ideą: myśl globalnie, działaj lokalnie. Nagrodzone i wyróżnione projekty to najlepsze przykłady na świadomość i dumę z lokalnych zasobów.
- Liczą się w nim nie tylko dobre pomysły, ale też jakość ich wdrożenia, dzięki dostrzeżeniu potrzeb ludzi korzystających ze zgłoszonych projektów.
- Pokazuje, że design to skuteczne narzędzie, pozwalające wyróżniać się na rynku, szybciej dostosowywać się do zmian i reagować na oczekiwania odbiorców.
iPolitycznie - Dominik Tarczyński - skrót 3
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?