Kontrowersyjny karny

Wczorajszy mecz potwierdził, że Puchar Ekstraklasy nie stanowi dla kibiców atrakcji fot. Agnieszka Materna
W zimowej scenerii i przy prawie pustych trybunach w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Ekstraklasy Odra Wodzisław zremisowała z Piastem Gliwice 2:2 (0:1). Dla Odry były to pierwsze trafienia na własnym stadionie w tym roku.

Goście objęli prowadzenie błyskawicznie. Po dośrodkowaniu Jakuba Smektały Robert Kłos wpakował piłkę do siatki. W tej części gry lepszą drużyną byli gliwiczanie i gdyby Daniel Chylaszek zachował więcej zimnej krwi, mogli prowadzić wyżej, podczas gdy w szeregach gospodarzy nie było reżysera gry - Jacek Kuranty, który powrócił po przerwie spowodowaną kontuzją, był zupełnie niewidoczny.

W przerwie obaj trenerzy - gości prowadził Józef Dankowski, bo Dariusz Fornalak wyjechał na staż uzupełniający wymogi licencji UEFA Pro do Herthy Berlin - przemeblowali swoje drużyny. Lepiej na tym wyszli wodzisławianie. Przyśpieszyli grę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwszą wiosenną bramkę w tym roku na stadionie przy ulicy Bogumińskiej strzelił Marcin Wodecki, potem bramkarza Piasta pokonał Marcin Kokoszka. W obu przypadkach asystował Maciej Małkowski. Odra grała lepiej i mogła strzelić kolejne bramki.

Ostatni kwadrans toczył się już w anormalnych warunkach. Sędzia musiał nawet na kilka minut przerwać spotkanie na odśnieżanie linii.

W 88 min w pole karne wpadł Daniel Koczon, a interweniujący Stachowiak, zdaniem arbitra, sfaulował piłkarza Piasta i chwilę potem Lubomir Sedlaczek wyrównał z rzutu karnego.

- Moim zdaniem nie było mowy o faulu, to ewidentna pomyłka arbitra, który swoim gwizdkiem zabrał nam premię za zwycięstwo - złościł się bramkarz Odry.

Dziś Śląsk Wrocław gra z Ruchem Chorzów (godz. 18).