Jacek Czaplewski
Sparing Legii z Azerami
Sparing Legii z Azerami Mateusz Kostrzewa/legia.com
Sparingi. Legia Warszawa ma za sobą pierwszy mecz kontrolny na zgrupowaniu w tureckim Belek. Zremisowała z dziesiątym zespołem ligi azerskiej, Sabail FK 2:2. Obie bramki po przerwie zdobył Maciej Rosołek. W końcówce meczu o niezdrowe emocje zadbał sędzia, dyktując rywalom dyskusyjną jedenastkę, po której z boiska wyleciał Josue.

Sparingi. Legia Warszawa zremisowała z Azerami

Kibice mogli śledzić sparing na żywo w telewizji. Prawa do pokazywania meczów kontrolnych Legii nabyło bowiem TVP Sport. Dzisiejsze spotkanie przy zachodzie słońca i włączonych jupiterach. Termometry wskazywały około 15 stopni Celsjusza.

Legia zagrała w białych koszulkach i czarnych spodenkach. Azerowie - w jednakowych czarnych. To oni objęli prowadzenie w 5 minucie, kiedy Brazylijczyk Gustavo skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Tuż przed zejściem na przerwę Legia za sprawą Roberta Picha też trafiła do siatki, lecz sędzia odgwizdał spalonego i gola nie uznał. Na szczęście zaraz po zmianie stron wrzutkę Bartosza Slisza zwieńczył w polu bramkowym Maciej Rosołek.

Legia straciła drugą bramkę po dyskusyjnym rzucie karnym z 83 minuty. Piłkę w prawy róg bramki skierował Mirabdulla Abbasow. Legioniści nie potrafili pogodzić się z decyzją arbitra. Z czerwoną kartką wyleciał dyskutujący Josue.

- W tym meczu dzieje się coś dziwnego - komentowali dziennikarze z Polski oglądający grę zza linii bocznej.

Podrażniona Legia ruszyła w ostatnich minutach do ataku. Tuż przed zakończeniem meczu do remisu doprowadził niezawodny Rosołek, trafiając głową po wrzutce z prawej flanki od 17-letniego Jakuba Jędrasika, który zastąpił Josue, na co przystali sędzia z Azerami.

- Nie chcę mówić o sędziowaniu. Każdy, kto tu był, widział to. Przy pierwszej bramce na pewno był popełniony błąd, sędzia potem nas przeprosił. Rzut karny? Tylko sędzia go widział, ale takie rzeczy się zdarzają w sparingach. W lidze tego nie ma - podsumował asystent trenera w Legii Inaki Astiz (cytat za legionisci.com).

Przed Legią mecz z Węgrami

Po meczu wypowiedział się również jego bohater, Maciej Rosołek: - Za mną dobry początek przygotowań. Na pewno cieszą mnie bramki, wynik może nie do końca taki, jaki byśmy chcieli. Pamiętajmy jednak, że to okres przygotowawczy. Musimy wyciągnąć wnioski po tym spotkaniu. W naszej lidze trafiam trochę mniej niż w sparingach, ale może teraz to się zmieni (śmiech). Bramki dodają pewności siebie. Ja, kibice, trener, jednym słowem wszyscy dostajemy bodziec, aby z dużą wiarą podejść do kolejnej rundy na naszych boiskach. Dzisiaj uważam, że podyktowany w drugiej połowie karny był naciągany. Nie chcę jednak szerzej oceniać pracy sędziego.

To tak naprawdę czwarty sparing Legii w przerwie między rundami. Jeszcze w grudniu decyzją trenera Kosty Runajica stołeczna drużyna sprawdziła się na tle GKS Tychy (3:1), Motoru Lublin (4:0) oraz Ruchu Chorzów (2:1).

W środę (11 stycznia) Legia w kolejnym sparingu zagra przeciw węgierskiemu Mezőkövesd-Zsóry SE. Z Turcji do Polski wróci 16 stycznia, czyli następny poniedziałek.

Do tej pory Legia nie pozyskała żadnego nowego zawodnika. Na wypożyczenia odeszli z kolei Kacper Skibicki (GKS Tychy) i Kacper Skwierczyński (Ruch Chorzów).

Legia Warszawa - Sabail FK 2:2 (0:1)

Bramki: Rosołek 48', 89' - Gustavo 5', Abbason 83' (k.)
Czerwona kartka: Josue 81'
Żółte kartki: Ribeiro - Qurbanli

Legia Warszawa
I połowa: Tobiasz - Rose, Augustyniak, Jędrzejczyk - Wszołek, Sokołowski, Strzałek, Kapustka - Baku, Muci, Pich.
II połowa: Hładun - Nawrocki, Charatin, Ribeiro - Johansson, Slisz, Josue (87' Jędrasik), Rejczyk (78'' Kisiel), Mladenović - Rosołek, Carlitos.

EKSTRAKLASA w GOL24

Ronaldo zarabia najwięcej ze wszystkich. Na którym miejscu w rankingu znajduje się Lewandowski? Sprawdź, przeglądając kolejne zdjęcia z dołączonymi wyliczeniami pensji.

Najlepiej zarabiający piłkarze na świecie. Ronaldo dostaje z...