Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Katowice: dentyści w Dębie będą przyjmować pacjentów z bólem zębów od środy 25.03. Sprawdź zasady i ceny

Katarzyna Pachelska
Katarzyna Pachelska
Gabinety stomatologiczne D105 przy ul. Dębowej 105 w Katowicach będą czynne dla pacjentów z bólem od 25 marca 2020.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Gabinety stomatologiczne D105 przy ul. Dębowej 105 w Katowicach będą czynne dla pacjentów z bólem od 25 marca 2020.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Materiały prasowe
Gabinety dentystyczne przestały w praktyce działać. Dentyści boją się o swoje zdrowie. A pacjenci, zostawieni samym sobie, szukają na własną rękę takich przychodni, które przyjmą ich z bólem zęba albo innym poważnym problemem. Przychodnia z Katowic informuje, że mimo pandemii koronawirusa uruchamia z powrotem swoją działalność. Sprawdź, na jakich zasadach i ile kosztują usługi tych dentystów.

Na czas zagrożenia epidemiologicznego wirusem SARS-CoV-2, niemal wszystkie gabinety stomatologiczne w województwie śląskim zostały zamknięte do odwołania. Codziennie w mediach społecznościowych pojawia się kilkadziesiąt wpisów z zapytaniem: „gdzie do dentysty z bólem zęba?”.

Przychodnia zaczyna z powrotem funkcjonować od 25 marca

Od 25 marca 2020 r. do pracy wracają stomatolodzy z gabinetów Dębowa 105 w Katowicach.

Koronawirus. Gdzie do dentysty w metropolii? Jakie gabinety przyjmują w nagłych przypadkach. Gdzie po pomoc do dentysty w czasie epidemii?Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Koronawirus. Gdzie do dentysty w Katowicach i okolicach? Jak...

– Podjęliśmy wszystkie możliwe działania i środki, aby móc bezpiecznie ponownie przyjmować pacjentów. Jesteśmy lekarzami, nie jesteśmy w stanie obojętnie przechodzić wobec ludzi w obecnej sytuacji. Co ma zrobić np. pacjentka w ciąży, której w trzecim trymestrze wyżyna się tzw. „ósemka”, która powoduje stan ropny? Są pacjenci, którzy naprawdę nie mogą czekać z wizytą do zakończenia kryzysu epidemiologicznego. Jednocześnie prosimy pacjentów, którzy nie wymagają pilnego leczenia stomatologicznego, o stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego – mówi dr n. med. Jacek Bednarski.

Zobacz koniecznie

Przez ostatnie dni pracowaliśmy nad wdrożeniem specjalnych procedur, które pozwolą nam zmaksymalizować bezpieczeństwo przyjęć pacjentów w naszej placówce – informuje dr n. med. Jacek Bednarski.

Zasady korzystania z pomocy stomatologicznej

Z pomocy stomatologicznej w gabinetach D105 będą mogli skorzystać pacjenci, którzy takiej pomocy potrzebują

  • w wyniku odczuwanego bólu
  • czy też stanu zapalnego w jamie ustnej.

Nadal do odwołania nie będą realizowane planowane zabiegi, np. z zakresu higienizacji i stomatologii estetycznej. Wizyty będą umawiane tylko i wyłącznie na podstawie wywiadu telefonicznego (tel. +48 530 333 345 lub +48 666 019 000). Po rozmowie z pacjentem stomatolodzy będą podejmowali decyzję, czy dany pacjent wymaga pilnej interwencji.

Nie przegap

Zobacz koniecznie

– Ponadto, mając na uwadze sytuację epidemiologiczną w kraju i zalecenia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, nie będziemy przyjmowali pacjentów z tak zwanych grup podwyższonego ryzyka. Chodzi np. o pacjentów z chorobami współistniejącymi typu cukrzyca, chorobami układu oddechowego, z nadciśnieniem tętniczym oraz pacjentów immunoniekompetentnych – tłumaczy dr Jacek Bednarski.

Pacjenci, którzy po rozmowie telefonicznej zostaną wstępnie przyjęci na wizytę stomatologiczną, przed wejściem do gabinetu:

  • poddani zostaną jeszcze badaniu termometrem bezdotykowym,
  • będą musieli wypełnić kwestionariusz epidemiologiczny.

Ruch w placówce zostanie ograniczony, pacjenci będą separowani, tak aby nie mieli ze sobą styczności. Ponadto po każdej wizycie gabinety będą dezynfekowane (w D105 znajduje się sześć gabinetów stomatologicznych, w placówce będzie przebywał jeden pacjent, personel będzie miał czas na bieżącą dezynfekcję stanowisk).

Zgodnie z zaleceniami, personel medyczny w gabinetach będzie zabezpieczony i wyposażony w zestawy ochraniające

  • drogi oddechowe (maski o standardzie Filtering Face Piece 2),
  • oczy (gogle lub przyłbice),
  • ręce (rękawiczki zabiegowe),
  • całe ciało (fartuchy medyczne z długimi rękawami oraz jednorazowymi czepkami).

Stomatolodzy wraz ze współpracownikami będą pracowali w dwóch czteroosobowych zespołach.

Cennik wybranych procedur:
Konsultacja stomatologiczna - 100 zł
Wizyta interwencyjna (tzw. wizyta awaryjna) – konsultacja, diagnostyka RTG, recepta - 200 zł
Leczenie kanałowe - od 600 zł
Znieczulenie - 50 zł
Usunięcie zęba - od 300 zł

UWAGA! Gabinet do każdej wizyty doliczy dodatkowo kwotę 200 złotych ze względu na zakup wszelkich środków ochrony jednorazowego użytku (m.in. rękawiczki, fartuchy, czepki, gogle czy maseczki – stomatolodzy będą mieli, dla jeszcze większego bezpieczeństwa, po dwie maski założone na wizytę) + środki do dezynfekcji gabinetu po wizycie pacjenta.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Dziennika Zachodniego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera