Koronawirus na Podkarpaciu. W Łańcucie zmarła zakażona koronawirusem 27-letnia kobieta. Miała m.in. sepsę

gkr
Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
W Łańcucie zmarła 27-latka zarażona koronawirusem. Oficjalnie uznano jednak, że nie on był bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety.

- Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim

- taką informację opublikowało dziś Ministerstwo Zdrowia.

Równocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o 11 nowych przypadkach potwierdzonych zakażeń. Wśród nich jest kolejna, 18 już osoba z Podkarpacia. To starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, która jest hospitalizowana.

Koronawirus w Tarnobrzegu. Zakażona pacjentka przetransporto...

Pozostałe przypadki zakażenia dotyczą: 3 osób z województwie lubelskim, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osób z województwa wielkopolskiego oraz po 1 osobie z województw podlaskiego i małopolskiego.

Liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce wzrosła do 378. Pięć w jego wyniku zmarła.

Koronawirus na Podkarpaciu. Pod nadzorem ponad 5 tysięcy osób

Na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje w tej chwili 5019 osób, a 4472 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 48 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 827 testów - informują służby wojewody.

Oświadczenie szpitala w Łańcucie: u chorej rozpoznano sepsę

Szpital w Łańcucie na swojej stronie zamieścił informację o zmarłej pacjentce. 27-letnia kobieta do Łańcuta przeniesiona została ze szpitala w Nisku. Trafiła tu kilka dni po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc.

- Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą

- czytamy w oświadczeniu.

Światowa Organizacja Zdrowia WHO opublikowała listę mitów na temat koronawirusa SARS-CoV-2. Zamieściła wyjaśnienia do nich.

Czosnkiem w koronawirusa? Światowa Organizacja Zdrowia WHO p...

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus na Podkarpaciu. W Łańcucie zmarła zakażona koronawirusem 27-letnia kobieta. Miała m.in. sepsę - Nowiny

Dodaj ogłoszenie