Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus na Śląsku. Dziś aż 1536 zakażeń w Katowicach, Sosnowcu, Gliwicach, Bytomiu, Częstochowie, Żywcu. Zmarły 24 osoby

Patryk Osadnik
Patryk Osadnik
Liczba zakażeń w miastach i powiatach woj. śląskiego.W sobotę, 6 marca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1536 nowych osobach w województwie śląskim, u których wykryto wirusa SARS-CoV-2. Więcej nowych przypadków zakażenia stwierdzono jedynie w województwie mazowieckim.Niestety z powodu COVID-19 zmarły kolejne 24 osób, w tym 20, u których stwierdzono choroby współistniejące.Minionej doby w naszym regionie wykonano 5611 testów na koronawirusa. 1617 okazało się pozytywnych. Na kwarantannie przebywa 23401 mieszkańców.Sprawdź szczegółowe dane o zakażeniach w konkretnych miastach i powiatach woj. śląskiego w sobotę 6 marca 2021. Zobacz kolejne infografiki. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>
Liczba zakażeń w miastach i powiatach woj. śląskiego.W sobotę, 6 marca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1536 nowych osobach w województwie śląskim, u których wykryto wirusa SARS-CoV-2. Więcej nowych przypadków zakażenia stwierdzono jedynie w województwie mazowieckim.Niestety z powodu COVID-19 zmarły kolejne 24 osób, w tym 20, u których stwierdzono choroby współistniejące.Minionej doby w naszym regionie wykonano 5611 testów na koronawirusa. 1617 okazało się pozytywnych. Na kwarantannie przebywa 23401 mieszkańców.Sprawdź szczegółowe dane o zakażeniach w konkretnych miastach i powiatach woj. śląskiego w sobotę 6 marca 2021. Zobacz kolejne infografiki. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>Robert Wozniak
Koronawirus na Śląsku powrócił dziś z wielką siłą i mamy ponownie ogromny wzrost zakażeń. 1536 nowych zakażeń koronawirusem w województwie śląskim wykazał sanepid. Zmarły 24 osoby z naszego regionu. Oto bilans najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, dotyczącego COVID-19. Najpoważniejsza sytuacja panuje w Katowicach, Sosnowcu, Gliwicach, Bytomiu, Częstochowie, Bielsku-Białej, Żywcu. W całej Polsce przybyło 14857 osób zakażonych.

Koronawirus w Śląskiem. Rośnie liczba zakażeń

W sobotę, 6 marca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1536 nowych osobach w województwie śląskim, u których wykryto wirusa SARS-CoV-2. Więcej nowych przypadków zakażenia stwierdzono jedynie w województwie mazowieckim.

Najwięcej zakażeń przybyło w Katowicach oraz powiatach żywieckim i bielskim.

Niestety z powodu COVID-19 zmarły kolejne 24 osób, w tym 20, u których stwierdzono choroby współistniejące.

Minionej doby w naszym regionie wykonano 5611 testów na koronawirusa. 1617 okazało się pozytywnych. Na kwarantannie przebywa 23401 mieszkańców.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWE DANE O NOWYCH ZAKAŻENIACH W MIASTACH I POWIATACH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
Liczby podajemy na infografikach w galerii zdjęciowej

14857 zakażeń w całej Polsce. Zmarło 245 osób

W całej Polsce stwierdzono 14857 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw:

  • mazowieckiego (2504),
  • śląskiego (1536),
  • pomorskiego (1303),
  • dolnośląskiego (1233),
  • warmińsko-mazurskiego (1129),
  • małopolskiego (1062),
  • wielkopolskiego (962),
  • kujawsko-pomorskiego (833),
  • podkarpackiego (811),
  • łódzkiego (737),
  • lubuskiego (642),
  • zachodniopomorskiego (486),
  • podlaskiego (448),
  • lubelskiego (429),
  • świętokrzyskiego (268),
  • opolskiego (198).

W przypadku 276 osób nie wskazano jeszcze konkretnego adresu, co w najbliższych dniach powinna uzupełnić inspekcja sanitarna.

- Z powodu COVID-19 zmarło 56 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 189 osób - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia. W sumie zmarło 245 osób.

Dodatkowe obostrzenia w dwóch województwach

W związku z rosnącą liczbą zakażeń Ministerstwo Zdrowia zaostrzyło rygory sanitarne w dwóch województwach: warmińsko-mazurskim oraz pomorskim. W tym pierwszym nowe obostrzenia już obowiązują. W drugim zostaną wprowadzone 13 marca.

Wiąże się to z zamknięciem hoteli, centrów handlowych, kin, teatrów, muzeów, basenów czy kortów tenisowych. Przez ostatnie dwa tygodnie w Warmińsko-Mazurskiem edukacja odbywała się zdalnie. Zdecydowano jednak o wprowadzeniu trybu hybrydowego.

Jeśli sytuacja epidemiologiczna w Polsce będzie się pogarszała, to w przyszłości dodatkowe obostrzenia pojawią się również w innych regionach kraju.

Zmiany w Narodowym Programie Szczepień

Do soboty, 6 marca, w Polsce wykonano 3,9 miliona szczepień przeciw COVID-19. Drugą dawkę przyjęło 1,4 miliona pacjentów.

Przed weekendem minister Michał Dworczyk ogłosił zmiany w Narodowym Programie Szczepień. Zmieniono m.in. wytyczne dotyczące terminów podania drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

W przypadku preparatu AstraZeneca będzie to 12 tygodni od pierwszej dawki. Pfizer - 42 dni. Z kolei osobom, które mają potwierdzenie przechorowania COVID-19, szczepionka będzie podawana po 6 miesiącach.

Z kolei do grupy B1, której szczepienia mają zacząć się 15 marca, oprócz pacjentów onkologicznych, dializowanych i wentylowanych mechanicznie, dołączono tych, którzy czekają na przeszczepy lub mają zdiagnozowany nowotwór, ale nie rozpoczęli jeszcze leczenia.

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera