Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus na Śląsku. Dziś dramatyczny wzrost liczby zgonów i 1736 nowych zakażeń zakażeń w Katowicach, Gliwicach i powiecie wodzisławskim

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Koronawirus w województwie sląskim wciąż zakaża.Według najnowszego raportu Ministra Zdrowia mamy 1736 nowych zakażeń. Najwięcej przypadków wykryto w Katowicach, Gliwicach i powiecie wodzisławskim. Zmarło aż 106 osób. To największa liczba w całej Polsce. Niestety rośnie także liczba hospitalizowanych w wielu miejscowościach.Sprawdź, ile osób zakaziło się w każdym mieście i powiecie woj. śląskiego.Liczby pokazujemy na mapkach. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Koronawirus w województwie sląskim wciąż zakaża.Według najnowszego raportu Ministra Zdrowia mamy 1736 nowych zakażeń. Najwięcej przypadków wykryto w Katowicach, Gliwicach i powiecie wodzisławskim. Zmarło aż 106 osób. To największa liczba w całej Polsce. Niestety rośnie także liczba hospitalizowanych w wielu miejscowościach.Sprawdź, ile osób zakaziło się w każdym mieście i powiecie woj. śląskiego.Liczby pokazujemy na mapkach. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE arc
Koronawirus na Śląsku. Mamy 10 858 nowych zakażenia koronawirusem w kraju, z czego aż 1736 w woj. śląskim. Dramatycznie rośnie liczba zgonów spowodowanych Covidem. To najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia z 23 kwietnia 2021. Województwo śląskie nadal utrzymuje się na czele listy województw pod względem największej liczby zakażeń, na drugim jest woj. mazowieckie, na trzecim - wielkopolskie.

Koronawirus na Śląsku

W woj. śląskim, które znów zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa, w ciągu minionej doby zakażenie SARS CoV-2 wykryto u 1736 osób. Najwięcej przypadków wykryto w Katowicach, Gliwicach i powiecie wodzisławskim. Zmarło aż 106 osób. To największa liczba w całej Polsce. Niestety rośnie także liczba hospitalizowanych w wielu miejscowościach, co oznacza, że liczba chorych nadal się tam zwieksza.

Sprawdź szczegółowe o Twoim mieście i powiecie na mapkach
Mapki są w galerii zdjęciowej

Szczepienia przeciw koronawirusowi

W całym kraju wykonano już 9 806 966 szczepień. Pierwszą dawkę otrzymało 7 311 128 osób. w pełni zaszczepionych jest 2 495 838 osób.

Jak postępują szczepienia w województwie śląskim?

  • Liczba szczepień ogółem 1 102 455
  • Dzienna liczba szczepień 34 781
  • Liczba osób w pełni zaszczepionych ogółem 267 049
  • Dzienna liczba osób w pełni zaszczepionych 8310

Mamy 10 858 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

  • śląskiego (1736),
  • mazowieckiego (1345),
  • wielkopolskiego (1216),
  • dolnośląskiego (1179),
  • małopolskiego (908),
  • łódzkiego (746),
  • pomorskiego (537),
  • zachodniopomorskiego (521),
  • lubelskiego (475)
  • kujawsko-pomorskiego (469),
  • podkarpackiego (333),
  • świętokrzyskiego (320),
  • opolskiego (293),
  • warmińsko-mazurskiego (271),
  • lubuskiego (251),
  • podlaskiego (167)

Z powodu COVID-19 zmarło 149 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 390 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 2 742 122 / 64 707 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Obostrzenia w województwie śląskim utrzymane

Od 26 kwietnia w 11 województwach Polski będzie poluzowanie obostrzeń pandemicznych - m.in. otwarte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także przewidziany jest częściowy powrót dzieci z klas 1-3 do szkół (w trybie hybrydowym). Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone. To oznacza, że zakupów nie zrobimy m.in. w galeriach handlowych czy wielkopowierzchniowych sklepach budowlanych i meblowych.

Niestety wśród województw, w których obostrzenia zelżeją nie ma województwa śląskiego. Na poluzowanie restrykcji mieli nadzieję mieszkańcy Katowic, Sosnowca, Rybnika czy Częstochowy i Zawiercia. Nie mogą się oni doczekać, kiedy pójdą na przykład do fryzjera. W województwie śląskim jeszcze przynajmniej przez tydzień nie będzie takiej możliwości. Wszystko będzie uzależnione od rozwoju epidemii w danym regionie.

Powstają nowe punkty szczepień

Nadzieją na zahamowanie pandemii są szczepienia. Do 10 maja wszyscy Polacy powyżej 18. roku życia będą mieli wystawione e-skierowania i będą mogli zarejestrować się na konkretny termin szczepienia przeciw COVID-19. W poniedziałek 19 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Karbowej 26 w Bielsku-Białej otwarto pierwszy w regionie pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych (PSP). To jeden z szesnastu PSP, które dzisiaj są uruchamiane w całej Polsce. Łącznie będzie ich ponad 600 i dołączą do 6700 punktów szczepień populacyjnych. Powstanie PSP ma jeszcze bardziej przyspieszyć realizację Narodowego Programu Szczepień.

Także hala tenisowa MOSiR-u w Katowicach-Janowie została przerobiona na masowy punkt szczepień przeciw COVID-19. 23 kwietnia zakończyły się odbiory obiektu. Codziennie ma się tutaj szczepić co najmniej 500 osób, a tygodniowo 3000.

- Mam nadzieję, że szczepionki będą dostarczane sprawnie i w takich ilościach, aby wszystkie punkty w Katowicach, zarówno ten powszechny, jak i pozostałe, mogły na bieżąco wykonywać jak najwięcej szczepień - mówi prezydent Marcin Krupa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera