Koronawirus na Śląsku. Dzisiaj 81 nowych przypadków z Bytomia, Rudy, Rybnika, Chorzowa, Zabrza, Gliwic, Sosnowca, Świętochłowic

Jacek Bombor
Jacek Bombor
Nowe przypadki zakażeń koronawirusem w woj. śląskim
Nowe przypadki zakażeń koronawirusem w woj. śląskim
Koronawirus na Śląsku. Niestety, kolejny dzień przynosi smutne informacje o kolejnych chorych na Covid-19. Tym razem na Śląsku jest ich znów najwięcej: 81. Chorzy są m.in. z Bytomia, Rudy, Rybnika, Chorzowa, Zabrza, Gliwic, Sosnowca, Świętochłowic. Niestety zmarło kolejnych 10 pacjentów, z czego połowa to Ślązacy.

Koronawirus na Śląsku

Niestety, kolejny dzień przynosi smutne informacje o kolejnych chorych na Covid-19. Tym razem na Śląsku jest ich znów najwięcej: 81. Niestety zmarło kolejnych 10 pacjentów, z czego połowa to Ślązacy.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

Zakażeniu koronawirusem ulegli kolejni mieszkańcy województwa:

  • 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 69, najmłodszy 59 lat),
  • 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (starsi kobieta i mężczyzna),
  • starsza mieszkanka Rybnika,
  • 3 mieszkanki powiatu rybnickiego (starsza, w średnim wieku i w sile wieku),
  • 20 mieszkańców Bytomia (najstarszy 92, najmłodszy 32 lata),
  • 6 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najmłodszy 7, najstarszy 59 lat),
  • starsza mieszkanka Żor,
  • 5 mieszkańców Zabrza (najstarszy 59, najmłodszy 19 lat),
  • 7 mieszkańców powiatu będzińskiego (najstarszy 66, najmłodszy 13 lat),
  • mieszkanka powiatu lublinieckiego w średnim wieku,
  • mieszkaniec Sosnowca w średnim wieku,
  • 2 mieszkanki powiatu żywieckiego w sile wieku,
  • 5 mieszkańców powiatu bielskiego (najstarszy 64, najmłodszy 23 lata),
  • 3 młode mieszkanki Chorzowa,
  • starszy mieszkaniec powiatu częstochowskiego,
  • 2 mieszkańców Gliwic (starszy i w średnim wieku),
  • mieszkanka powiatu kłobuckiego w średnim wieku,
  • mieszkanka Świętochłowic w sile wieku,
  • 11 kolejnych mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 93, najmłodszy 58 lat),
  • mieszkaniec Katowic w średnim wieku,
  • 2 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (starszy mężczyzna i kobieta w sile wieku),
  • mieszkanka Rudy Śląskiej w średnim wieku.

Musisz to wiedzieć

44 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Tylko 4 z nich wymagało hospitalizacji pod opieką lekarzy, pozostali w dobrym stanie dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem służb sanitarnych.

Najstarszy z wyleczonych ma 81 lat i mieszka w powiecie żywieckim, najmłodszy ma 7 lat – to mieszkanka Katowic. Obecnie mamy już 2133 osoby, które wyzdrowiały z koronawirusa.

Obecnie mamy ponad 4600 zakażonych pracowników kopalń, z czego 3749 to osoby z badań przesiewowych. Przetestowano już ponad 150 tys. próbek pobranych od mieszkańców województwa, z czego ponad 53,5 tys. to badania przesiewowe. Dzisiaj trwają testy w KWK Ziemowit, w której planowane jest pobranie 1000 próbek, KWK Marcel (1100 osób), ruszają badania w KWK Jastrzębie – Bzie (1500 osób). W weekend testy będą kontynuowane w tych zakładach pracy.

W kopalniach JSW potwierdzono 2526 przypadków zarażenia koronawirusem. W KWK Pniówek jest to 1587 osób, 910 osób w Ruchu Zofiówka, 10 w kopalni Jastrzębie Bzie, 7 osób w kopalni Budryk i 12 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie jest 211 osób

  • - liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport – 9 529 / 9 732
  • - liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2/ostatni raport – 326 / 344
  • - liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 11 014 / 10 991
  • - liczba próbek zbadanych w woj. śląskim łącznie – 98 899
  • - liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport 8 867 / 8 786
  • - liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 2 133 / 2 133
  • - liczba zgonów / ostatni raport – 230 / 225

W szpitalu w Raciborzu zmarli: 73-letni mężczyzna z powiatu raciborskiego, 64-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego, 84-letyna kobieta z powiatu żywieckiego, 67-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego, w szpitalu w Zawierciu 60-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego.

Zobacz i zapamiętaj

Koronawirus w Polsce

Liczba zakażeń koronawirusem na poszczególne województwa na dzień 5 czerwiec:

  • śląskiego (81),
  • małopolskiego (15),
  • opolskiego (8),
  • dolnośląskiego (7),
  • podlaskiego (6),
  • wielkopolskiego (8),
  • pomorskiego (3),
  • świętokrzyskiego (1),
  • wielkopolskiego (3),
  • kujawsko-pomorskiego (2),
  • zachodniopomorskiego (2),
  • lubelskiego (1).
  • warmińsko-mazurskiego (1),

Łączna liczba zakażonych w Polsce to 25 tysięcy 177 osób, zmarło 1127 osób. Na Śląsku zachorowało 8 786, a zmarło 225 osób.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Marlena Maląg o programach dla seniorów - iPolitycznie plus

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie