Koronawirus na Śląsku? Zakaz odwiedzin w szpitalach i ograniczenia wizyt. Wojewoda śląski zarządził stan wyższej gotowości

OK, AD, PAS, MCH, ŁOLI, ALEK, KLM, MAKI, PM

Wideo

Zobacz galerię (3 zdjęcia)
Zagrożenie koronawirusem zmusiło dyrekcje szpitali w woj. śląskim do wprowadzenia zakazu odwiedzin i ograniczeń wizyt pacjentów. Tak jest m.in. w szpitalach w Gliwicach, Zawierciu, Dąbrowie Górniczej, Rybniku czy w Bielsku-Białej. Wojewoda śląski zarządził stan wyższej gotowości. Aktualnie na Śląsku 10 osób poddanych jest kwarantannie w związku z podejrzeniem koronawirusa. Ponad 350 poddanych jest biernej obserwacji. Co to oznacza dla pacjentów.

Szpitale na Śląsku wprowadzają zakaz odwiedzin

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach do odwołania wprowadzony został zakaz odwiedzin pacjentów na wszystkich oddziałach szpitala. Oczywiście zakaz ten wprowadzono w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną. Zakaz nie dotyczy opiekunów pacjentów hospitalizowanych w GCZD, którzy przebywają z nimi stale w szpitalu (jedna osoba do jednego pacjenta). Nie dotyczy też matki lub ojca dziecka leczonego w szpitalu na czas jego karmienia lub kangurowania.

Czytaj także

Na Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, decyzją wojewody śląskiego z 28 lutego 2020 r., nałożony został obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Zakaz odwiedzin pacjentów na szpitalnych oddziałach wprowadzono także w innych placówkach medycznych w regionie.

Jak uniknąć zarażenia koronawirusem? Oto nasz poradnik

Według dyspozycji wydanych przez wojewodę śląskiego, ponad 30 placówek medycznych zostało postawionych w stan gotowości w celu ewentualnego przyjęcia osób w przypadku zagrożenia zdrowia spowodowanego zakażeniem koronawirusem.

Dotyczy to zwłaszcza szpitali w:

 • Częstochowie
 • Chorzowie
 • Bytomiu
 • Cieszynie
 • Rybniku
 • Katowicach
 • Sosnowcu
 • Gliwicach
 • Tychach

Szczegółowe informacje podajemy poniżej:

Memy o koronawirusie są absolutnie fantastyczne. Internauci ...

Zabrze

Szpital Miejski w Zabrzu od 3 marca 2020 wprowadził zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach szpitalnych. Zakaz obowiązuje do odwołania.

Tychy

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach 4 marca 2020 w związku z możliwością wystąpienia zagrożenia epidemicznego wprowadzono zakaz odwiedzin.

Bytom

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu wprowadził do odwołania zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach.

Gliwice

Większość szpitali w Gliwicach i powiecie gliwickim ogranicza lub wręcz zamyka oddziału przed odwiedzającymi pacjentów osobami. W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na grypę i schorzenia grypopodobne w województwie śląskim, w tym w Gliwicach, gdzie zanotowano ich najwięcej, oraz wzrostem ryzyka wystąpienia infekcji COVID-19 Dyrekcja Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach wprowadziła całkowity zakaz odwiedzin chorych przebywających w szpitalu. Zakaz ten obowiązuje do odwołania. W Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach z kolei ograniczono odwiedziny pacjentów.Rybnik

W stan wyższej gotowości postawiony został także szpital w Rybniku. Rybnicka placówka jest jedną z tych wobec których wojewoda śląski wydał specjalne dyspozycje w celu ewentualnego przyjęcia osób w przypadku zagrożenia zdrowia spowodowanego zakażeniem koronawirusem. W szpitalu w Rybniku ograniczono odwiedziny. Przy łóżku pacjenta może być jedna osoba odwiedzająca go.

Bielsko-Biała

Efektem decyzji wojewody śląskiego, który postawił placówki w stan podwyższonej gotowości, w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa 2019-nCoV jest także wstrzymanie planowych przyjęć w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej.

Przypomnijmy, że według najnowszych informacji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w Polsce nie stwierdzono na razie obecności koronawirusa, ale badania pobranych próbek od pacjentów wciąż trwają. Do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej przyjmowane będą jedynie przypadki pilne i ostre. Przesunięcie planowych przyjęć nie dotyczy chorych na nowotwory oraz pacjentów, którzy poddawani są dializom. Normalnie pracują poradnie oraz Zakład Rehabilitacji.

- Odwiedzać chorego może wyłącznie jedna osoba w godzinach od 15.00 do 18.00. Na razie wizyty zostały ograniczone. Jeżeli zajdzie taka potrzeba podjęte zostaną dalsze kroki - podkreślają przedstawiciele placówki.

Sosnowiec

W związku z zagrożeniem epidemią wywołaną koronawirusem Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu wprowadził ograniczenia w odwiedzinach pacjentów. Szpital Miejski na razie pracuje bez zmian.

Zawiercie

Od 2 marca w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu ograniczone zostały odwiedziny pacjentów. Odwiedziny w zawierciańskiej lecznicy są możliwe od 14 do 17. U jednego pacjenta w jednym czasie może przebywać tylko jedna osoba. Osoby z objawami grypy i innych infekcji proszone są o nieodwiedzanie pacjentów do momentu wyzdrowienia.

Czytaj także

Dąbrowa Górnicza

W Zagłębiowskim Centrum Onkologii Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza ograniczone zostaną planowe przyjęcia na oddziały. Takie zmiany od wtorku 3 marca 2020 roku związane są z decyzją wojewody śląskiego, który postawił tę placówkę, podobnie jak inne w woj. śląskim, w stan podwyższonej gotowości, w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa.
Zagłębiowskie Centrum Onkologii w związku ze stanem podwyższonej gotowości wstrzymuje od 5 marca przyjęcia planowe w większości oddziałów szpitala z wyjątkiem:

 • Oddziału Onkologii Klinicznej,
 • Oddziału Chirurgii Onkologicznej,
 • Oddziału Radioterapii.

Odwołane zostają wyłącznie przyjęcia planowe. Szpitalny Oddział Ratunkowy działa normalnie. W nagłych przypadkach szpital udziela pomocy.

Będzin, Czeladź

Podobne decyzje zapadły w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie oraz Czeladzi. Tam odwiedziny w szpitalach w obu tych miastach także ograniczone zostały do godzin 15-18. Przed odwiedzinami osobom przychodzącym na oddziały mierzona jest także temperatura.

Łącznie w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 1 marca 2020 r. odnotowano 87 024 potwierdzone przypadki COVID-19, w tym 2 979 zgonów (3,4 proc.).

Według stanu na 1 marca 2020 r. zgłoszono 2 979 zgonów: z Chin (2 870), Hongkongu (2), Iranu (43), Korei Południowej (17), Włoch (29), pokładu międzynarodowego przewoźnika (Japonia) (6), Tajwanu (1), Filipin (1), Japonii (3), Francji (2), Australii (1), Tajlandii (1), Stanów Zjednoczonych Ameryki (1).

W województwie śląskim znajduje się 7 szpitali, w których zorganizowano oddziały zakaźne i obserwacyjno-zakaźne. Łączna liczba łóżek w w/w oddziałach wynosi 203.

 • Szpital Specjalistyczny Nr 1 w Bytomiu, ul. Żeromskiego 7, oddział przy Al. Legionów 49, 41-902 Bytom. Tel. 32 281 92 41 (do 3);
 • Szpital Specjalistyczny w Chorzowie, ul. Zjednoczenia 10, 41-500 Chorzów. Tel. 32 34 63 650;
 • Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, ul. Bielska 4, 43-400 Cieszyn. Tel. 33 852 05 11;
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. N.M.P. w Częstochowie, ul. Bialska 104/118 Częstochowa, Oddział przy ul. PCK 7 Częstochowa. Tel. 34 367 30 00 wew. 3874, 3872, 3015, 3091, 3873;
 • Szpital Rejonowy im. Dr Józefa Rostka w Raciborzu, ul. Gamowska 3, 47-400 Racibórz. Tel. 32 755 37 37, 32 755 53 69, 32 755 53 73 (do 75);
 • Megrez Sp. z o.o. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach, ul. Edukacji 102, 43-100 Tychy. Tel. 32 325 51 71,32 325 53 04;
 • Szpital Powiatowy w Zawierciu, ul. Miodowa 14, 42-400 Zawiercie. Tel. 32 67 402 00,32 674 0 291, 32 674 02 92.

NFZ uruchomił w sprawie koronawirusa bezpłatną infolinię – 800 190 590. Konsultanci dostępni są dla zainteresowanych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

MASKI ANTYWIRUSOWE CHRONIĄCE DROGI ODDECHOWE
>> Sprawdź modele w sklepie <<

Nie przegap

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 17

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A co z ludźmi którzy są na łożu śmierci? Czy istnieje prawo umierającego człowieka czyli obecność bliskich? A zakaz odwiedzin pozostawia tych ludzi w osamotnieniu. Tak zmarła moja mama. Sama bo przez idiotyczny nie pozwolona nam być przy niej.

p
pinokio

Higiena w Szpitalalach Wyżywienie i czas odwiedzin od 14 do 16 tak jest w Austrii !!!! A jak jest unas ?????? Strach pisac !!!!

P
Prorok warwsiawski

…I w Wielkiej Ksiedze Prawnych i Sprawiedliwych napisano:

„I przyjdzie wielka korona ze wschodu. I wiecej ona szkody naczyni niz gwiazda czerwona, ktora ze wschodu przyszeduwszy i w glowach maluczkimpomieszawszy.

Ale narodowi bogobojnemu nietrasznya ona – bo on uzbrojon jeje przeciw. Spizarnia u niego dobr wszelakich pelna, a glownie tam okowita i wodka rozmaita, ktora podstawo obrony jest. Dziadka maske p-gaz spod loza wyciagniem i czyste powitrze oddychac bedziem.

Bo my siem nie boim!

S
SI

nieufny wobec goroli ⚒ ludzie są jak zabawki, prędzej czy później się psują.

L
Lena

Cześć! Nazywam się Lena, mam 27 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - http://loveto.one/lena92

A
Ale lipa
3 marca, 8:41, Korona jest w Chorzowie:

Korona wirus jest w Chorzowie od ponad 20 lat. Wystarczy wybrać się na Cwajkę albo do Batorego. To prawdopodobnie miejsca w których wirus się narodził i poprzez szaber plac na barskiej trafił do Chin. Resztę już znamy. W Chorzowie zakażonych nie ma bo przez lata życia w syfie i smrodzie ludzie uodpornili się na wirusa, który obecnie żyje z miejscowymi mutantami w symbiozie.

3 marca, 16:06, Gość:

Dokładnie tak jest. Potwierdza to, że szpital w Chorzowie otrzymał tysiąc maseczek co w przypadku wybuchu epidemii starczy może na tydzień. Ministerstwo Zdrowia wychodzi tu pewnie z założenia, że personel medyczny nie potrzebuje zabezpieczenia ponieważ jest już uodporniony. To państwo to nawet z dykty nie jest. Jak korona się pojawi to będzie pogrom . . .

Problem w szpitalu w Chorzowie dyrekcja ma z Panem Edmundem z portierni bo on jest z Rudy Śląskiej i jeszcze się nie uodpornił. Obecnie poszukiwany jest ktoś na jego zastępstwo spośród beneficjentów chorzowskiego MOPS-u ale nie ma chętnych ponieważ wybierają 500 plus.

D
Dykta do kwadratu
3 marca, 8:41, Korona jest w Chorzowie:

Korona wirus jest w Chorzowie od ponad 20 lat. Wystarczy wybrać się na Cwajkę albo do Batorego. To prawdopodobnie miejsca w których wirus się narodził i poprzez szaber plac na barskiej trafił do Chin. Resztę już znamy. W Chorzowie zakażonych nie ma bo przez lata życia w syfie i smrodzie ludzie uodpornili się na wirusa, który obecnie żyje z miejscowymi mutantami w symbiozie.

3 marca, 16:06, Gość:

Dokładnie tak jest. Potwierdza to, że szpital w Chorzowie otrzymał tysiąc maseczek co w przypadku wybuchu epidemii starczy może na tydzień. Ministerstwo Zdrowia wychodzi tu pewnie z założenia, że personel medyczny nie potrzebuje zabezpieczenia ponieważ jest już uodporniony. To państwo to nawet z dykty nie jest. Jak korona się pojawi to będzie pogrom . . .

Tu nawet marszałek senatu - chirurg nie wie jak poprawnie umyć ręce to o czym my w ogóle mówimy ?

G
Gość
3 marca, 8:41, Korona jest w Chorzowie:

Korona wirus jest w Chorzowie od ponad 20 lat. Wystarczy wybrać się na Cwajkę albo do Batorego. To prawdopodobnie miejsca w których wirus się narodził i poprzez szaber plac na barskiej trafił do Chin. Resztę już znamy. W Chorzowie zakażonych nie ma bo przez lata życia w syfie i smrodzie ludzie uodpornili się na wirusa, który obecnie żyje z miejscowymi mutantami w symbiozie.

Dokładnie tak jest. Potwierdza to, że szpital w Chorzowie otrzymał tysiąc maseczek co w przypadku wybuchu epidemii starczy może na tydzień. Ministerstwo Zdrowia wychodzi tu pewnie z założenia, że personel medyczny nie potrzebuje zabezpieczenia ponieważ jest już uodporniony. To państwo to nawet z dykty nie jest. Jak korona się pojawi to będzie pogrom . . .

G
Gość

Witam serdecznie. Jestem niezmiernie szczęśliwa że takie fajne pesymistyczne opinie. Pozdrawiam narzekacy, piszcie kochani, narzekajcie...hahaha

G
Gość

Ja mam w dupi......koronawirusa -świry z gazet i telewizji.

G
Gość
3 marca, 08:41, Korona jest w Chorzowie:

Korona wirus jest w Chorzowie od ponad 20 lat. Wystarczy wybrać się na Cwajkę albo do Batorego. To prawdopodobnie miejsca w których wirus się narodził i poprzez szaber plac na barskiej trafił do Chin. Resztę już znamy. W Chorzowie zakażonych nie ma bo przez lata życia w syfie i smrodzie ludzie uodpornili się na wirusa, który obecnie żyje z miejscowymi mutantami w symbiozie.

Dobre😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😆😆😆

k
kto chce dorobić?

Bardzo łatwy sposób na dodatkowy zarobek przez internet!

- rób zdjęcia paragonów

- przesyłaj je na swoje konto w Blovly

- zarabiaj pieniądze

- zamawiaj darmowe próbki produktów, np. Fairy, Oral-B

- codziennie masz szansę na 50 lub 100 zł

Zarejestruj się i zacznij zarabiać!

www.blovly.pl

G
Gość

Słuchając i czytając wiadomości można odnieść wrażenie że ten wirus to coś dobrego na co nie można się doczekać! Gdzie jest? Czy już jest u nas? Ile osób jest już podejżanych? Coś jak gwiazdka dla dzieci....

K
Korona jest w Chorzowie

Korona wirus jest w Chorzowie od ponad 20 lat. Wystarczy wybrać się na Cwajkę albo do Batorego. To prawdopodobnie miejsca w których wirus się narodził i poprzez szaber plac na barskiej trafił do Chin. Resztę już znamy. W Chorzowie zakażonych nie ma bo przez lata życia w syfie i smrodzie ludzie uodpornili się na wirusa, który obecnie żyje z miejscowymi mutantami w symbiozie.

K
Karol

No i nastał czas głodu w szpitalach, bo na kromce z „dżemem” długo nie pociągnę

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3