Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w McDonald's w Dąbrowie Górniczej. Sanepid wszczął dochodzenie i zamknął restaurację

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Koronawirus w Mc Donalds w Dąbrowie Górniczej
Koronawirus w Mc Donalds w Dąbrowie Górniczej Polska Press/ zdj. ulustracyjne
Koronawirus w restauracji McDonald’s w Dąbrowie Górniczej koło Vendo Parku przy ul. Katowickiej. Restauracja została zamknięta, można natomiast zamawiać jedzenie poprzez zewnetrzny system McDrive. Dąbrowski Sanepid prosi jednocześnie klientów dąbrowskiego McDonald’sa o zgłoszenia, jeśli pojawiłyby się u nich objawy zakażenia koronawirusem.

Koronawirus w Mc Donalds

Wirus SARS CoV-1 został wykryty u jednego z pracowników dąbrowskiej restauracji. To mieszkaniec Sosnowca. Tamtejsza stacja epidemiologiczna powiadomiła o całym zdarzeniu Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej. Wówczas ruszyła cała procedura. W minioną niedzielę restauracja przy ulicy Katowickiej została zdezynfekowana, na miejscu pojawiła się cała nowa załoga.

- Na badania skierowanych zostało 37 pracowników restauracji, a potem także osoby, które miały z nimi kontakt. Obecność koronawirusa została potwierdzona u trzech pracowników, którzy przebywają w izolacji domowej – informuje Marzanna Kuc, powiatowy inspektor sanitarny w Dąbrowie Górniczej.

- Kolejnych 26 pracowników zostało natomiast skierowanych na kwarantannę. Do przebadania pozostało nam jeszcze sześć osób. Trzy z nich będą badane dziś (piątek 7 sierpnia), a pozostałe w poniedziałek 10 sierpnia.

Nie przeocz

Poza tym siedem osób zostało przekazanych do wykonania badania przez inne stacje, w Sosnowcu, Katowicach i Zawierciu. Po weekendzie będziemy więc mieli wyniki badań wszystkich osób. Sala restauracyjna na razie pozostaje oczywiście zamknięta, natomiast można zamawiać posiłki poprzez zewnętrzną linię McDrive – dodaje powiatowy inspektor sanitarny w Dąbrowie Górniczej.

Dąbrowski sanepid prosi jednocześnie wszystkich klientów, którzy mają objawy mogące świadczyć o koronawirusie, o kontakt. Chodzi o te osoby, które pojawiły się w dąbrowskiej restauracji  w dniach 27 lipca - 2 sierpnia 2020. Można kontaktować się pod nr tel. 536-746-412 lub mailowo. W przypadku wiadomości przesłanej na adres e-mail sanepid prosi o zamieszczenie numeru telefonu oraz informacji o dniu i godzinie pobytu w restauracji McDonald w Dąbrowie Górniczej.

Oto oświadczenie McDonald's w tej sprawie, jakie otrzymaliśmy:

W dniu 2 sierpnia pracownik restauracji McDonald’s w Dąbrowie Górniczej (ul. Katowicka 1C), poinformował przełożonych o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa. Decyzją stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pracownicy, którzy mieli z nim kontakt w restauracji, zostali poddani kwarantannie, a w najbliższych dniach przejdą testy na obecność koronawirusa. Niezależnie od tej decyzji, prewencyjnie, zgodnie z procedurą wewnętrzną odsunęliśmy od pracy również osoby mające kontakt z zakażonym we wcześniejszych dniach. Zakażony pracownik czuje się dobrze i znajduje się pod nadzorem służb medycznych. Pozostajemy z nim w kontakcie i jesteśmy gotowi udzielić mu wszelkiej niezbędnej pomocy.

Dezynfekcja została przeprowadzona przez profesjonalną firmę, a po otrzymaniu informacji z Sanepidu o braku przeciwwskazań, restauracja została ponownie otwarta przy udziale załogi, która nie miała kontaktu z osobą zakażoną. Ze względu na ograniczony skład osobowy restauracji, sala jadalna jest niedostępna dla gości. Zamówienia obsługiwane są jedynie poprzez linię McDrive w zmniejszonym wymiarze godzin.

W związku z prowadzonym postępowaniem epidemiologicznym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt telefoniczny osoby, które w dniach od 27 lipca do 2 sierpnia 2020 roku były gośćmi restauracji i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19.

Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny McDonald’s były i są przestrzegane z najwyższą starannością. Restrykcyjne procedury mycia oraz dezynfekcji są standardem systemu McDonald’s. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Każdy pracownik restauracji mający kontakt z gośćmi stosuje środki ochrony osobistej (maseczka lub przyłbica oraz rękawiczki). Współpracujemy z odpowiednimi organami oraz jesteśmy przygotowani do podjęcia dalszych niezbędnych działań.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera