Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Przedszkolu nr 12 w Świętochłowicach. Placówka została zamknięta aż do odwołania

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
U pracownika Przedszkola nr 12 w Świętochłowicach wykryto koronawirusa. Placówka została zamknięta.
U pracownika Przedszkola nr 12 w Świętochłowicach wykryto koronawirusa. Placówka została zamknięta. Obraz Esi Grünhagen z Pixabay Następne
Koronawirus w Przedszkolu nr 12 w Świętochłowicach. U jednego z pracowników świętochłowickiego przedszkola wykryto obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Z tego powodu placówka od 15 czerwca zostanie zamknięta aż do odwołania. Prezydent miasta, Daniel Beger, apeluje o noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego.

Koronawirus w Przedszkolu nr 12 w Świętochłowicach

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z pracowników Przedszkola Miejskiego Nr 12. W związku z potwierdzonym wynikiem badania na koronawirusa u jednego z pracowników świętochłowickiego przedszkola, placówka ta od poniedziałku, 15 czerwca, zostanie zamknięta do odwołania.

Przypomnijmy, że w świętochłowickich przedszkolach i żłobkach miejskich, w których odbywają się zajęcia dla dzieci, przeprowadzono dezynfekcję pomieszczeń. Ponadto nauczycielom Przedszkola Miejskiego nr 2, 4, 8 i 12 i częściowo w Przedszkolu Miejskim nr 13 wykonano testy na obecność koronowirusa. Sukcesywnie badani są nauczyciele z kolejnych przedszkoli.

Pozytywny wynik na obecność koronawirusa stwierdzono u jednego z pracowników Przedszkola nr 12, zlokalizowanego przy ulicy Harcerskiej w Świętochłowicach. Powiadomiono o tym fakcie sanepid, a przedszkole zostało zamknięte do odwołania. Przedszkole nr 12 działa, po przerwie spowodowanej epidemią, od 25 maja. Decyzja w sprawie otwarcia placówek była konsultowana w Świętochłowicach z rodzicami i pracownikami przedszkoli i żłobków (również tymi prywatnymi).

W Świętochłowicach jest 10 przedszkoli publicznych. To łącznie 59 oddziałów, do których chodzi 1331 dzieci. W mieście jest jeden żłobek publiczny i trzy kluby dziecięce (80 miejsc w publicznym). Dodatkowo jest 195 miejsc w żłobkach prywatnych.

- Obserwując ludzi, mam wrażenie, że wszyscy "odpuścili" sobie koronawirusa. Apeluję po raz kolejny: zachowajcie w miejscach publicznych społeczny dystans 2m oraz noście maseczki w miejscach, gdzie przebywają duże skupiska ludzi. W przeciwnym razie co chwilę będziemy zawieszać działalności różnych placówek, co dezorganizuje nie tylko pracę rodziców, ale też zakładów pracy, w których pracują! - apeluje na swoim profilu Facebooka Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Otwarcie przedszkoli w Polsce. Kiedy wznowiły działalność przedszkola w Świętochłowicach?

Od 6 maja w Polsce mogły zostać otwarte przedszkola i żłobki. Władze Świętochłowic nie zdecydowały się od razu na ten ruch, by w pełni przygotować się na przyjęcie maluchów. Przygotowania i rozmowy trwały, by w końcu otworzyć placówki.

Od 18 maja funkcjonowały następujące przedszkola w mieście:

  • Przedszkole Miejskie nr 2 przy ul. Wodnej 13,
  • Przedszkole Miejskie nr 4 przy ul. Mielęckiego 19
  • Przedszkole Miejskie nr 8 przy ul. J. Zubrzyckiego 10
  • Przedszkole Miejskie nr 13 przy ul. Sudeckiej 1.

Działalność Przedszkole nr 12 została wznowiona 25 maja. Od 1 czerwca uruchomiono także Przedszkole Miejskie nr 7 przy ul. B. Chrobrego 6, Przedszkole Miejskie nr 9 przy ul. Sportowej 6 oraz Przedszkole Miejskie nr 11 przy ul. Hajduki 14.

- Dla nas bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa - zarówno no dzieci, jak i pracowników przedszkoli. Dlatego też przeprowadzamy dezynfekcję wszystkich placówek, gdzie odbywają się zajęcia dla dzieci. Robimy wszystko, aby bezpieczeństwo było zapewnione w 100% dla dzieci i pracowników – mówił Adam Trzebinczyk, zastępca prezydenta Świętochłowic.

Musisz to wiedzieć

Zobacz i zapamiętaj

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera