Paweł Wiśniewski
Tym razem, w meczu z Arisem Saloniki Mateusz Ponitka wybiegł na parkiet w pierwszej "piątce" www-sport-fm-gr
W inauguracyjnym meczu ligi greckiej koszykarzy sezonu 2022/2023, Aris Saloniki pokonał Panathinaikos B.C. OPAP Ateny 69:65 (16:15, 13:5, 16:25, 24:20). Kapitan reprezentacji Polski - Mateusz Ponitka spędził na parkiecie 18 minut i 37 sekund, zdobył 8 punktów i miał jedną zbiórkę. Najlepszym strzelcem w drużynie „Koniczynek” był Derrick Williams z 13 punktami, który doznał jednak kontuzji mięśnia czworogłowego.

- W ostatnich minutach odwróciliśmy grę, ale to nie wystarczyło – wyjaśniał po meczu trener Panathinaikos B.C. OPAP Ateny, Czarnogórzec, Dejan Radonjić. - Aris grał bardzo dobrze przez 40 minut. Nie byliśmy zbyt dobrzy w pierwszej połowie, popełniliśmy wiele błędów. Straciliśmy kontrolę na samym początku meczu, popełniliśmy wiele błędów. Defensywnie i ofensywnie zmieniliśmy niektóre rzeczy, ale to nie wystarczyło.
Potrzebujemy czasu, aby zobaczyć, gdzie jesteśmy, ponieważ to dopiero początek sezonu. Odbyliśmy ledwie kilka treningów z pełnym składzie. I to było widać na boisku.

Roszady trenerskie

W zespole Panathinaikos B.C. OPAP Ateny zabrakło jednego z czterech Amerykanów - Nate Woltersa. - Mam nadzieję, że będzie z nami w przyszłym tygodniu - powiedział Radonjić. - Wprowadzaliśmy kilka wariantów z Mateuszem Ponitką i Mariusem Grigonisem.

Trzy dni wcześniej, grecka drużyna rozpoczęła nowy sezon Euroligi, przegrywając z Realem Madryt 68:71. A kibice pomału tracą cierpliwość…
W czterech pierwszych oficjalnych spotkaniach sezonu 2022/2023, średnia ateńczyków w liczbie zdobytych punktów to 64,2… Nie do wiary.