Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na Spodku i nie tylko

Redakcja
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wyświetlana jest na olbrzymim telebimie na katowickim Spodku i przy infokioskach
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wyświetlana jest na olbrzymim telebimie na katowickim Spodku i przy infokioskach Śląska Policja
To pomysł policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Telebim promujący Krajową Mapę zagrożeń Bezpieczeństwa pojawił się na katowickim Spodku. Natomiast przy infokioskach na katowickim Rynku pojawiły się plakaty uświadamiające mieszkańcom, że każdy ma wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Również każdy, kto odwiedzi Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach, będzie mógł zapoznać się z wyświetlaną tam informacją promującą Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Dzięki umiejscowieniu wielkiej tablicy multimedialnej w centralnym punkcie miasta – miejscu, gdzie przecinają się drogi podróży mieszkańców całego regionu i gdzie w każdy prawie w każdy weekend tysiące osób korzystają z oferty kulturalno-rozrywkowej - możliwym stała się doskonała forma promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - twierdzą policjanci.

Wydział Promocji Urzędu Miasta Katowice zgodził się, żeby informacja o aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa była również wyświetlana w infokioskach na katowickim Rynku. Pojawiły się tam plakaty uświadamiające mieszkańcom, że każdy ma możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swojej okolicy.

Na informacje o aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa może natknąć się każdy, kto przechodzi przez katowicki Rynek. Wystarczy zatrzymać się przy elektronicznej tablicy ogłoszeń. Infokioski umiejscowione są na Placu Kwiatowym przy Centrum Informacji Turystycznej, przy Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego, przy Galerii Skarbek oraz na Placu Północnym przy Muzeum Śląskim.
Także na terenie Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Katowicach wyświetlana jest informacja promująca „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz program MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”.

Po co jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? Każdy może dzięki tej aplikacji przekazać informację o groźnym czy niepokojącym go zjawisku i zdarzeniu.

Policja zapewnia, że każde zgłoszenie jest weryfikowane. Dodają też, że aplikacja nie służy do zgłaszania pilnej interwencji policji. W tego rodzaju przypadkach należy korzystać z powszechnie znanych numerów alarmowych 112 i 997.

ZOBACZCIE FILM. Ostatni odcinek naszego cyklu „Noga z gazu":

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!