Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kreatywne pomysły czy szarganie tradycji? Kalendarze adwentowe przybierają naprawdę przedziwne formy

RED
Kalendarz Adwentowy Douglas kryje w sobie 24 mini produkty kosmetyczne najlepszych marek. Każdego dnia czeka na odkrycie nowy mini produkt.
Kalendarz Adwentowy Douglas kryje w sobie 24 mini produkty kosmetyczne najlepszych marek. Każdego dnia czeka na odkrycie nowy mini produkt. materiały Douglas
Kalendarze adwentowe skomercjalizowały się już pół wieku temu, kiedy to zamiast drukowanych obrazków znalazły się w nim czekoladki, a kalendarz trafił do sprzedaży. Obecnie przybierają one coraz dziwniejszą formę, a marki i firmy prześcigają się w wymyślaniu kalendarzy, które promują nie święta, a konkretne produkty. Zobaczcie, jakie kalendarze można kupić w tym roku.

Kalendarze adwentowe z roku na rok są coraz bardziej niekonwencjonalne. W ich wnętrzu można znaleźć naprawdę zaskakujące przedmioty. Marketingowcy prześcigają się w pomysłach i na przełomie października i listopada na rynek trafiają kalendarze wielu znanych światowych marek. W 2019 możemy odliczać do świąt popijając Jacka Daniel'sa, zachwycając się zapachami perfum, czy karmiąc nasze zwierzaki specjalnie przygotowaną karmą.

Jedni uważają, że to czysto marketingowy produkt i niszczy tradycję świąt Bożego Narodzenia. Z kolei inni uznają, że to świetna zabawa i dobry pomysł na prezent w okolicach Mikołajek.

Do najdroższych kalendarzy, które trafiły na rynek w tym roku należy kalendarz oferowany przez kultową markę biżuterii Tiffany&Co. Za jedno opakowanie kalendarza adwentowego zawierającego 24 okienka z ekskluzywnymi prezentami należy zapłacić aż 112 tys. dolarów czyli około 430 tys. złotych. Sprawdźcie w naszej galerii, co jeszcze trafiło do sklepów, by umilić czas odliczania do 24 grudnia.

Zobaczcie koniecznie

Jak to się zaczęło?

Pomysł kalendarza adwentowego pochodzi z protestanckich Niemiec. Wywodzi się od wieńca, w którym zamiast świec umieszczano 24 małe woreczki z drobnymi niespodziankami.

Kalendarze adwentowe stały się popularne już w XIX wieku. W tamtym okresie kalendarz adwentowy przyjmował zwykle jedną z trzech form. Każdego dnia:

  • wieszano w domu jeden obrazek dotyczący świąt,
  • zapalano jedną z 24 świeczek,
  • skreślano jedną z 24 kresek narysowanych kredą na drzwiach.

Za pierwsze drukowane kalendarze adwentowe uznaje się te pochodzące z 1902 roku z Hamburga albo te wydrukowane dopiero w 1908 roku w Monachium. Miały one formę zegarów. Z kolei pierwszy kalendarz adwentowy z czekoladkami pojawił się w sprzedaży w Niemczech w 1958 roku.

Nie przegapcie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera