Krzysztof Sitarski: Parlamentarzyści ze Śląska powinni...

  Krzysztof Sitarski: Parlamentarzyści ze Śląska powinni pracować razem

  Zdjęcie autora materiału

  Arek Biernat

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Krzysztof Sitarski od lat związany jest z górnictwem
  1/5
  przejdź do galerii

  Krzysztof Sitarski od lat związany jest z górnictwem ©Krzysztof Sitarski

  Krzysztof Sitarski z Radlina został posłem. - Wybory to dopiero początek. Teraz czeka nas praca w Sejmie - mówi reprezentant Ruchu Pawła Kukiza.

  Krzysztof Sitarski: Bierzemy się do pracy!  Jeśli spojrzymy na to, że Ruch tak naprawdę powstał kilka miesięcy temu to wynik jest bardzo dobry. Oddaje on też nadzieje społeczeństwa związane z naszym ugrupowaniem. Szacunek dla naszego lidera – Pawła Kukiza za wykonaną robotę. Jednak wybory to dopiero początek. Teraz czeka nas praca w parlamencie - mówi Krzysztof Sitarski.

  Mieszkaniec Radlina zdobył prawie 12 tysięcy głosów i sam przyznaje, że jest zaskoczony tak świetnym wynikiem.

  - Co się na to złożyło? Dużo mojej pracy, a także ludzi którzy wspierali moją kampanię. Wyborcy docenili fakty, a nie puste obietnice. Dziękuję ludziom, którzy na mnie oddali swój głos. Zrobię wszystko, aby nie zawieźć zaufania - zapowiada.

  Dla nowego posła priorytetem będą sprawy regionu górnośląskiego.

  - Trzeba uporządkować sprawy związane z górnictwem. To ważna gałąź gospodarki regionu, ale też Polski. Należy też wspólnie pracować nad renegocjacją pakietu klimatycznego, który w obecnej formie nie jest dla naszego kraju korzystny. Chcę wspierać i rozwijać szeroko rozumiany transport w regionie. Zwłaszcza kolej oraz transport wodny. Myślę, że ze względu na wiele problemów związanych z regionem górnośląskim powinno powstać ogólne ponadpartyjne porozumienie parlamentarzystów ze Śląska. Taka grupa może skutecznie walczyć o interes naszego regionu - tłumaczy Krzysztof Sitarski.

  W rozmowie z DZ przyznaje, że należy wspierać rodziny, zatrzymać młodych ludzi w naszym kraju i odbudować przemysł zbrojeniowy.

  - Musimy przygotować długofalowy program rozwoju Polski, którego pewnie nie uda się nawet w tej kadencji wykonać. Jednak nie mogą to być puste obietnice. Polski już na to nie stać. To ostatni dzwonek, aby coś w Polsce zmienić. Aby nasz kraj sprawnie funkcjonował. Bierzemy się do pracy.


  Od lat związany z górnictwem  Krzysztof Sitarski urodził się w 1976 roku w Wodzisławiu Śląskim. Od 2003 roku jest mieszkańcem Radlina. Absolwent Politechniki Śląskiej Wydziału Górnictwa i Geologii – inżynier podziemnej eksploatacji złóż. Od 17 lat pracuje na KWK "Chwałowice" w Rybniku (dozór wyższy - obecnie dyspozytor ruchu, pracę rozpoczynał od stanowiska górnik). Wcześniej był również przedsiębiorcą.

  Jest członkiem związku zawodowego "Solidarność" i aktywnie działa w Ruchu Kukiz'15. Prywatnie - żonaty, dwójka dzieci. Pasja - motoryzacja (motocykle).

  Co zapowiedział w kampanii wyborczej?  Moje działania będą polegały na uporządkowaniu (tekst z profilu na facebooku):

  - Wydatków urzędów państwowych obciążających budżet - rozpasanie i nieograniczone koszty funkcjonowania państwa potrzebują dokładnej analizy by nie finansować np. zbędnych agend rządowych, paliwa dla limuzyn i zagranicznych egzotycznych podróży „służbowych” polityków nie mających nic wspólnego z potrzebami Polski. Trzeba upublicznić szczegółowe wydatki państwa.

  - Przepisów prawa regulujących funkcjonowanie obywateli i firm, trzeba zrobić porządek z przerostem przepisów dławiących polską gospodarkę, które ograniczają, a wręcz hamują zaradność ludzi i rozwój przedsiębiorstw.

  - Pracy sądów – trwające w nieskończoność procesy, przeniesienia z jednej instancji do drugiej powodujące niejednokrotnie dramaty ludzi i bankructwa firm, przejrzystość działania wymiaru sprawiedliwości i prowadzenie rozpraw według zasady dzień po dniu.

  - Potrzeba wypowiedzieć pakiet klimatyczno-energetyczny i renegocjować warunki wsparcia i pomocy dla zaniedbywanego od lat przemysłu węglowego. Górnictwo uwolnione od przerostu podatków, najwyższego w Europie podatku VAT i po obniżeniu obciążeń administracyjnych i zbędnych koncesji powodujących wzrost cen materiałów stosowanych w górnictwie obroni się same! Potrzeba w zakładach górniczych uwolnić sztucznie tworzoną blokadę zatrudnienia na stanowiskach dołowych – młodzi ludzie mają mieć pracę w Polsce.!!!

  - Ochrona zdrowia - najważniejszy jest postulat zachowania dostępności pacjentom do usług medycznych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Opieka medyczna, m.in. zabiegi, powinny być realizowane w Polsce. Kluczową sprawą jest nabór młodych pracowników opieki zdrowotnej, kształcenie nowych kadr, zapewnienie godnych warunków pracy i płacy, uzupełnienie braków w specjalistycznych obszarach ochrony zdrowia, jak dotkliwy brak anestezjologów.

  - Rodzina i perspektywy życiowe. Inwestowanie w swoją i bliskich przyszłość, partycypacja w obowiązkach społecznych, pozostanie w Polsce, środki na utrzymanie... - cele obywatela. By temu dopomóc należy zwiększyć kwotę płacy minimalnej, zadbać o wymianę pokoleń (emigracja młodych Polaków za granicę powoduję m.in. nierentowność systemu emerytalnego) przez poprawę programów mieszkaniowych skierowanych do ludzi młodych, skupienie się na rodzinach wielodzietnych, walkę z ubóstwem i nędzą przez działania profilaktyczne i prewencyjne.
  WYBORY PARLAMENTARNE 2015 NA DZIENNIKZACHODNI.PL:
  WYNIKI WYBORÓW PARLAMENTARNYCH 2015 - TUTAJ ZNAJDZIESZ WYNIKI WYBORÓW Z TWOJEGO MIASTA
  WYNIKI WYBORÓW 2015 NA ŻYWO - FREKWENCJA, ZDJĘCIA, WIDEO
  WYBORY PARLAMENTARNE 2015 FREKWENCJA LIVE - ZOBACZ, ILU BYŁO GŁOSUJĄCYCH
  WYBORY PARLAMENTARNE 2015 WYNIKI i NAJNOWSZE WIADOMOŚCI  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *Nowe restauracje w Katowicach zapraszają SPRAWDŹ ADRES I MENU
  *Tajemnice różańca. Jak odmawiać różaniec? Tłumaczy ks. Mirosław Tosza
  *Rolnik szuka żony ODCINEK 7 STRESZCZENIE Paulina odchodzi

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pan Sitarski to był raczej bierny kandydat

  Titin

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Skorzystał z tego, że był 1. na liście a czy coś konkretnego robił w tej kampanii? W terenie, w sieci było widać innych kandydatów z okregu 30. A Pana Sitarskiego nie, nie było go nawet ana...rozwiń całość

  Skorzystał z tego, że był 1. na liście a czy coś konkretnego robił w tej kampanii? W terenie, w sieci było widać innych kandydatów z okregu 30. A Pana Sitarskiego nie, nie było go nawet ana konwencji w Katowicach. Mam nadzieję, że w sejmie będzie bardziej pracowitym posłem niż był kandydatem zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Powodzenia

  Ptica (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Krzysztof życzę Ci powodzenia w walce z tak powszechną korupcją oraz kolesiostwem.
  Jesteś ambitnym i zdeterminowanym człowiekiem więc może uda się coś zmienić.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał