Ksiądz z Częstochowy zniesmaczony prezerwatywami na stacjach...

  Ksiądz z Częstochowy zniesmaczony prezerwatywami na stacjach Orlen tuż przy kasach - Umieszczone są tam, gdzie dzieci wybierają słodycze

  PC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rzecznik Kurii Metropolitalnej krytycznie o prezerwatywach przy kasach na stacjach Orlen

  Rzecznik Kurii Metropolitalnej krytycznie o prezerwatywach przy kasach na stacjach Orlen

  "Rażą mnie stojaki z prezerwatywami..." - napisał w komentarzu na twitterze ks. Mariusz Bakalarz, który pełni funkcję Rzecznika Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Była to jego odpowiedź na wpis prezesa Orlenu, o tym że w trasie najlepiej zatrzymać się właśnie na tej stacji. Pod wpisem księdza pojawiły się liczne komentarze krytykujące jego przemyślenia. Czy aby ksiądz, nie miał trochę racji?
  Rzecznik Kurii Metropolitalnej krytycznie o prezerwatywach przy kasach na stacjach Orlen

  Rzecznik Kurii Metropolitalnej krytycznie o prezerwatywach przy kasach na stacjach Orlen

  Temat używania prezerwatyw i antykoncepcji w ogóle, przez wiernych kościoła katolickiego jest wałkowany od lat. Jedni chcą całkowitego zakazu jakiejkolwiek antykoncepcji, inni zaś pragną pełnej swobody w tej kwestii, pomimo tego, że kościół katolicki uznaje antykoncepcję za grzech ciężki.

  Obie frakcje starły się kilka dni temu pod wpisem księdza Mariusza Bakalarza, rzecznika Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, na Twitterze.
  Komentując wpis Daniela Obajtka, prezesa Orlenu, ksiądz napisał: Tankuję tylko na stacjach Orlenu, ale rażą mnie stojaki z prezerwatywami i różnymi akcesoriami umieszczone tuż przy kasach, gdzie często stoją dzieci wybierające słodycze, hot - dogi lub czekające na rodziców płacących za paliwo...

  Komentarz księdza Bakalarza wywołał lawinę odpowiedzi w tym temacie. Większość odpowiedzi była krytyczna. Jedni kpili z tego, że ksiądz interesuje się prezerwatywami, a słodycze go nie rażą, inni z kolei dopytywali czy ksiądz tankuje na Orlenie, bo ma zniżki. Niektórzy radzili księdzu kupowanie paliwa na poczcie, gdyż "tam obok kasy są kalendarze z papieżami, żywoty świętych i kalendarzyki małżeńskie".

  Sonda

  Czy prezerwatywy powinny zniknąć ze stacji paliw Orlen?  Poza Twitterem pojawiły się jednak głosy, że często zdarza się, ze rodzice są zakłopotani, gdy muszą przy kasie w sklepie i przy obcych ludziach tłumaczyć swoim pociechom, co znajduje się w kolorowych pudełeczkach. I na to mieli swoją odpowiedź internauci: "6 lat miało moje dziecko, kiedy w jakimś markecie zobaczyło kolorowe pudełeczka i zapytało, co to jest. Moja odpowiedź była tak prosta,że więcej pytań nie było. Uczmy i rozmawiajmy."

  Zatem rozmawiajmy. Co sądzicie o prezerwatywach przy kasach w sklepach i na stacjach benzynowych?

  Zapytaliśmy ks. Mariusza Bakalarza, o komentarz w tej sprawie i czy sądzi, że Orlen zmieni politykę w sprawie prezerwatyw na swoich stacjach oraz czy nie przeszkadzają mu słodycze, które szkodzą dzieciom.

  - Nie widzę potrzeby komentarza. Jak każdy człowiek i klient danego podmiotu mam prawo do wyrażenia własnej opinii i z tego prawa skorzystałem. Zaznaczam jednak, że nie jako rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej (temu służy profil @ArchiCzest), a osoba prywatna. Moja ocena jest poparta opiniami innych osób, które dzielą się ze mną swymi spostrzeżeniami - odpowiedział nam ks. Mariusz Bakalarz.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim  Dni wolne w 2019 roku  Komentarze (109)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POLACTWO =KIEDY NIEMA SIE RZO NY JEST SIE PENDAUEM LUB PEDOFILLEM

  777 KIEDY MA SIE KOtA JEST SIE ZOOFILEM (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  A GDY KTOŚ POgibNIE JEST SIE LIBER NEKRO POLACKIM FIOŁEM

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  UCITYELE Z KODa PO twBOLLKU

  777 A TANIE bussKA wolNE GHYM BAZY WYLENGARNIE LIBER GEN DER POtoLOGI (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  TAm ANI NAUKI A ANI RELIGI ANI BOGA I ROZUMU DAWNO NIE MA I NIE BYŁO BO TO SLAMSE I FAWELLE I GHETTA KASSt LIBER TENCZOWeg0 POLACTWA =KTO WYCHOWÓJE RESORTOWE ELYTY BAHORY BO PLeBEJSTWO NICZYJE ANI...rozwiń całość

  TAm ANI NAUKI A ANI RELIGI ANI BOGA I ROZUMU DAWNO NIE MA I NIE BYŁO BO TO SLAMSE I FAWELLE I GHETTA KASSt LIBER TENCZOWeg0 POLACTWA =KTO WYCHOWÓJE RESORTOWE ELYTY BAHORY BO PLeBEJSTWO NICZYJE ANI RODZIICA ANI UCITJELA Z KOKOda =odPOwiedzaielNIzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  seksualnie.eu

  spotkaj sie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Hejka. Kto pierwszy ten lepszy. mam 18 lat. 160/42 kg Szukam do związku lub do niezobowiazujacej znajomosci. Znajdziesz mnie na stronie www.seksualnie.eu mój nick wiklul1 . lubisz piękne i...rozwiń całość

  Hejka. Kto pierwszy ten lepszy. mam 18 lat. 160/42 kg Szukam do związku lub do niezobowiazujacej znajomosci. Znajdziesz mnie na stronie www.seksualnie.eu mój nick wiklul1 . lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą :)
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dzieci wchodzą do kościoła i co widzą?

  szatan z VII (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Gościa przybitego gwoździami do desek. Oburzające - ta przemoc. To powinno byc od 18 lat.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wylegarnia

  obserwe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  To b.dobrze ze -maluchy to widza i pytaja po,co to jest.`Prawda mowi ;czego jas sie nie nauczy tego Jan nie bedzie wiedzial . O` le !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No właśnie

  Kilka uwag (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

  Ciekawi mnie ten artykuł. Rozumiem, że pisanie "kościół katolicki" ma wyrażać brak szacunku lub przynajmniej Autor nie chce utożsamiać się z nim. Niemniej w języku polskim słowa "Kościół" i...rozwiń całość

  Ciekawi mnie ten artykuł. Rozumiem, że pisanie "kościół katolicki" ma wyrażać brak szacunku lub przynajmniej Autor nie chce utożsamiać się z nim. Niemniej w języku polskim słowa "Kościół" i "kościół" mają dwa odmienne znaczenia. Używanie ich zamiennie może prowadzić do komicznych sytuacji.

  No i ten ksiądz ma rację. Kiedyś byłem w Rossmannie z żoną i nasz, pięcioletni wówczas, synek zapytał, czy może sobie coś wziąć. I faktycznie, po chwili przyleciał do nas z pudełkiem truskawkowych prezerwatyw. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  głupi kraj czarnych nierobów

  głupi kraj czarnych nierobów (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  trzeba było mu kupić

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  może używają kropideł

  gery (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  nas tez koli w oczy wciskanie kitu przez tych czarnosukienkowych nierobów

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Księża pilnować plebanii a nie świeckich obiektów

  kirk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  Precz z katolicką ciemnotą !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .......................................

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  Sam katabas nie raz używał

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  OBŁUDA I GŁUPOTA

  nieświęty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11

  Przecież dzieci księżulików utrzymują parafianie - ciemny lud . Bez prezerwatywy lepsze doznania , a każde dziecko to kasa , dochód szamanów .

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY