Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książka w podróży: PKP S.A i Wydawnictwo Naukowe PWN proponują bookcrossing

Kamil Głownicki
10.07.2017 lodz dworec kolejowy lodz widzew przyjazd pociagu pkp intercity premium express pendolino przez miesiac pociagi benda zatrzymywac sie w lodzi z powodu objazdunz. fot. pawel lacheta/ express ilustrowany/ polska press
10.07.2017 lodz dworec kolejowy lodz widzew przyjazd pociagu pkp intercity premium express pendolino przez miesiac pociagi benda zatrzymywac sie w lodzi z powodu objazdunz. fot. pawel lacheta/ express ilustrowany/ polska press Pawel Lacheta/ Polska Press/ Express Ilustrowany
"Książka w podróży" to nowa kooperacja PKP S.A oraz Wydawnictwa Naukowego PWN mająca na celu promocje bezpłatnego bookcrossingu na dworcach w całej Polsce.

Podobno wciąż jeszcze niemal każdy człowiek wybierający się w dłuższą podróż do pociągu zabiera ze sobą lekturę. Dlatego PKP S.A oraz Wydawnictwo Naukowe PWN, widząc utrzymującą się tendencje czytania podczas podróży, postanowiły wyjść pasażerom naprzeciw ruszając z akcją "Książka w podróży". Jej ideą jest zachęcenie ludzi do wymiany przeczytanych przez siebie książek. Pomyślano również o zapominalskich i spóźnialskich, którzy w pośpiechu nie wzięli ze sobą jakiejkolwiek lektury. Będą oni mieli możliwość bezpłatnego wypożyczenia jej na dworcach, w 11 punktach zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Półki do wymiany książek mieszczą się w punktach informacyjnych InfoDworzec na wybranych stacjach kolejowych. Są to kolejno: Bydgoszcz Główna, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Kraków Główny, Katowice, Łódź Fabryczna, Poznań Główny, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Wrocław Główny.

Idea bookcrossingu, czyli przekazywania książek, zawitała do Polski w 2003 roku i z każdym kolejnym zyskuje na popularności. W 2013 zaangażowała się w nią również grupa PKP. Akcja "Książka w podróży" rozpoczęła się na warszawskim Dworcu Centralnym. W zbieranie książek często angażują się pracownicy polskiego przewoźnika, a partnerem kolejnej jej odsłony zostało Wydawnictwo Naukowe PWN. Celem akcji jest również zachęcenie ludzi do czytania.

25 lat po pożarze lasów w Kuźni Raciborskiej. Zobacz niezwykły dokument multimedialny poświęcony tragedii z 1992 roku. Kliknij w przycisk PLAY. Zachęcamy, aby oglądać na monitorze komputera.

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo