Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książki na wiosnę. Co warto przeczytać? Jakie nowości przygotowały wydawnictwa? Polecamy!

Monika Krężel
Monika Krężel
Czytajmy książki o każdej porze roku. Te polecamy na wiosnę
Czytajmy książki o każdej porze roku. Te polecamy na wiosnę Fot. Monika Krężel
Na wiosnę rozkwita też rynek wydawniczy. Które książki warto przeczytać? Dziś polecamy kilka pozycji, wobec których czytelnik nie przejdzie obojętnie. W naszym zestawie jest coś dla miłośników historii, pięknych opowieści, skomplikowanych relacji rodzinnych, komedii romantycznych czy książek z dreszczykiem.

Dzisiaj polecamy książki na wiosnę. Te nowości są ciekawe, wzruszające i interesujące. Każdy wybierze coś dla siebie i zapewniamy, że nie będzie się nudził.

I choć wiosna to pora roku, która zachęca do aktywności fizycznej i spacerów, a nie leżenia na kanapie pod ciepłym kocem – warto znaleźć chwilę na książkowe przyjemności. Nic tak nie ustawi nam dnia albo miło go pożegna, jak właśnie dobra książka.
Kolejny raz zachęcamy do tego, by bez względu na porę roku czy pogodę, czytać książki.

Poniżej polecamy książki na wiosnę. Miłego czytania!

„Cudowne lata”, autorka: Valerie Perrin

Rok 1986. Adrien Bobin, Étienne Beaulieu i Nina Beau chodzą do tej samej klasy szkoły podstawowej. Są nierozłączni – w szkole i poza nią.
Uczą się i bawią ‒ zawsze razem, nawet gdy mijają beztroskie lata i z podstawówki przechodzą do gimnazjum, a potem do liceum, aż w końcu porzucają szkolne autobusy i zaczynają chadzać do nocnych klubów. Związani przysięgą krwi, obiecali sobie za wszelką cenę wspierać się w osiągnięciu upragnionego celu: nade wszystko pragną opuścić małe prowincjonalne miasteczko, z którego pochodzą, i zamieszkać w Paryżu, oddać się muzycznej pasji i za nic nie pozwolić, by życie ich rozdzieliło.
Rok 2017. Na dnie jeziora w małym miasteczku, w którym dorastała trójka przyjaciół, znaleziony zostaje wrak samochodu. Virginie, niezależna dziennikarka lokalnych mediów, relacjonuje wydarzenie. W przeszłości bardzo dobrze znała Adriena, Étienne’a i Ninę. Jaki jest związek między tragicznym wypadkiem a historią ich nierozłącznej przyjaźni?
Wydawnictwo Albatros

„To nie może się udać”, autorka: Abby Jimenez

Życie Alexis Montgomery zostaje wywrócone do góry nogami z powodu pewnego zwariowanego zakładu, pysznej kanapki z grillowanym serem i małej kózki w piżamce. A tak naprawdę z powodu Daniela Granta, niemożliwie seksownego i wyluzowanego stolarza, młodszego od niej o dziesięć lat i będącego całkowitym przeciwieństwem wielkomiejskiej elegantki, jaką jest Alexis. Wydawałoby się, że wszystko ich dzieli, a jednak chemia między nimi jest niezaprzeczalna.
Bogaci i wpływowi rodzice chcieliby, żeby Alexis zgodnie z rodzinną tradycją została światowej sławy chirurgiem. Ale ona wcale nie pragnie sławy. Wystarcza jej praca lekarki na oddziale urazowym. A każda chwila spędzona z Danielem i społecznością małego miasteczka, w którym on mieszka, uświadamia Alexis, co jest naprawdę ważne w życiu. Jeśli jednak ich związek stanie się czymś więcej niż przelotnym romansem, młoda lekarka będzie musiała odrzucić rodzinne dziedzictwo.
Wydawnictwo Muza

„Po tamtej stronie piekła”, autor: Tomasz Betcher

Drugi tom emocjonującej sagi sięgającej czasów drugiej wojny światowej.
Rok 1941. Zawieruchy wojenne coraz bardziej oddalają od siebie braci lotników. Za porywczym Teo ciągnie się zła sława, środowisko lotników wyklucza go za niehonorowe zachowanie. Jednak on zrobi wszystko, by znowu latać. Aby dostać się do RAF-u z premedytacją rozkochuje w sobie córkę wysoko postawionego oficera. Tymczasem ciężko ranny Bruno walczy o życie. Lekarze nie dają mu szans. Na szczęście znajdzie się ktoś, komu będzie szczególnie zależało, by wrócił do zdrowia.
Wydawnictwo W.A.B.

„Małe przyjemności”, autorka: Clare Chambers

To opowieść o dziennikarce lokalnej londyńskiej gazety - 40-letniej Jean uwięzionej w pułapce smutnego, nieciekawego życia u boku zgorzkniałej matki. Praca nad artykułem o kobiecie, której historia jest albo dowodem na cud albo wielkim oszustwem wywraca spokojne i bezbarwne życie Jean do góry nogami. Jean zyskuje nieoczekiwaną szansę na przyjaźń, miłość i wolność.
Książka ma niezwykły klimat i język. Autorka umie dostrzec niepozorne szczegóły, które tworzą niezapomniany nastrój powieści… Jej opowieść jest czuła i ujmująca, pełna dyskretnego humoru.
Wydawnictwo Znak JednymSłowem

„Klucz Sary”, autorka: Tatiana de Rosnay

Sara miała tylko dziesięć lat, kiedy pewnej lipcowej nocy 1942 roku została brutalnie wyrwana ze snu i zabrana z rodzicami z domu. Myślała, że uda jej się szybko wrócić, ukryła więc małego braciszka w tajnym schowku za ścianą. Tymczasem tak jak tysiące innych Żydów została wywieziona na paryski stadion kolarski Vel d’Hiv.
Ponad pięćdziesiąt lat później amerykańska dziennikarka Julia Jarmond decyduje się wyjaśnić, co naprawdę zdarzyło się w Paryżu. Nie zdaje sobie sprawy, że te poszukiwania mogą kosztować ją znacznie więcej, niż przypuszcza, i na zawsze zmienić jej życie.
Wydawnictwo Albatros

„Stoner”, autor: John Williams

Oto William Stoner, wyrwawszy się ze wsi, zostaje na uniwersytecie, gdzie bez wątpienia jest jednym z najbłyskotliwszych nauczycieli literatury staroangielskiej, nie udaje mu się jednak zrobić wielkiej kariery, za co po części odpowiada jego charakter, a po części jego uczelniany rywal, który postanawia Stonera zniszczyć. W tej zaliczanej do gatunku campus novel powieści z wypiekami na twarzy czytamy o ambicjonalnych rozgrywkach między akademikami i pasji, jaką w studentach potrafi wzniecić dobry pedagog. Z podobnym napięciem śledzimy skazane na porażkę małżeństwo Stonera, powolną utratę córki, namiętny, lecz nietrwały romans z dużo młodszą od niego studentką, jego bezsilność tak wobec intryg żony, jak i współpracowników.
Wydawnictwo Filtry

„Amerykanka”, autor: Wojciech Dutka

Jane Coulfield, studentka filozofii Uniwersytetu Harvarda, w 1936 roku udaje się do Niemiec, by poznać lepiej filozofię Martina Heideggera i zrozumieć naturę Rzeszy pod rządami Hitlera. Nawiązuje tam przelotny, jak wówczas myśli, romans z młodym Niemcem. Z czasem jej sytuacja komplikuje się i musi uciekać - jedzie do Francji, gdzie zaszywa się na kilka lat.
Jednak po wybuchu wojny w wyniku splotu różnych okoliczności Jane dociera do Jugosławii i trafia do piekła Jasenovaca, straszliwego obozu prowadzonego przez chorwackich ustaszy. Czy starczy jej siły, by przetrwać?
Wydawnictwo Lira

„Rzeczy, które robimy w ciemności”, autorka: Jennifer Hillier

Paris Peralta, instruktorka jogi, siedzi na podłodze w łazience z brzytwą w ręku. W wannie pełnej krwi leży jej martwy mąż. Ona nic nie pamięta z ostatniego wieczoru, nie wie, co działo się w nocy, wciąż słyszy tylko rozdzierający krzyk, który zbudził ją rano. Kobieta zostaje aresztowana.
Wszystko wskazuje na to, że będzie oskarżona o zabicie męża. Jest załamana i przerażona. Ale nie to oskarżenie przeraża ją najbardziej. Najbardziej Paris obawia się medialnej wrzawy, jaka z pewnością rozpęta się wokół niej po tym wszystkim. Dziennikarze zaczną szperać w jej biografii i szybko dokopią się do tego, od czego uciekła i co chciała zostawić za sobą raz na zawsze. Dopadnie ją ponura przeszłość. A na to się właśnie zanosi, bo akurat warunkowo zwolniono z więzienia Ruby Reyes, skazaną dwadzieścia lat wcześniej za brutalne zabicie kochanka. Ona wie, kim naprawdę jest Paris i chętnie podzieli się tą wiedzą z innymi…Czy może być coś gorszego od oskarżenia o morderstwo?! Zarzut popełnienia dwóch morderstw.
Wydawnictwo Muza

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera