Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kup bilet Kolei Śląskich i wejdź do instytucji kultury z dużą zniżką. Centrum Wolności i Solidarności taniej o połowę. Kolej na zniżki

OPRAC.:
Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
Na wystawie w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach zobaczymy m.in. czołg T-55 używany przez wojsko przy tłumieniu manifestacji na Wujku.
Na wystawie w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach zobaczymy m.in. czołg T-55 używany przez wojsko przy tłumieniu manifestacji na Wujku. Arkadiusz Gola
Koleje Śląskie i Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach promują Kolej na Zniżki. Ta specjalna akcja pozwala na łączenie podróżowania i doświadczania kultury w niskich cenach. Zasada jest prosta: kup bilet Kolei Śląskich i wejdź do wybranych placówek po niższej cenie. Zobacz szczegóły akcji.

Kolej na zniżki, kolej na Śląskie Centrum Wolności i Solidarności - tańsze bilety

W województwie śląskim rusza akcja Kolej na Zniżki. Z biletem Kolei Śląskich wejdziesz taniej do instytucji kultury. Zniżkę dostaniesz m.in. do Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Bilety Można dostać już za 50 proc. normalnej ceny.

Na liście są również:

  • Opera Śląska,
  • Filharmonia Śląska,
  • Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego,
  • Muzeum Powstań Śląskich,
  • Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie.

Co istotne, do centrum w zniżkowej cenie można wejść do 3 dni roboczych od daty zakończenia obowiązywania biletu. Specjalna cena nie dotyczy wydarzeń specjalnych i oprowadzania z przewodnikiem. Dlaczego centrum zdecydowało się na współpracę z Kolejami Śląskimi?

- Pasażerowie podróżujący Kolejami Śląskimi to w zdecydowanej większości mieszkańcy śląskich i zagłębiowskich miast, zainteresowani historią tego regionu, oswojeni z widokiem kopalnianych szybów. Włączając się w akcję „Kolej na zniżki” chcemy ich zachęcić do lepszego poznania i zrozumienia tragedii, która rozegrała się w cieniu szybów kopalni „Wujek” w mrocznych czasach stanu wojennego – mówi dyrektor ŚCWiS, Robert Ciupa.

Z przystanku Katowice-Brynów do centrum jest 800 metrów. Jest to ok. 10 min. spaceru szybkim krokiem.

Czym jest Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach?

Ogromny krzyż, wejście do kopalni Wujek, a tuż obok Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. Powstało ono, aby opowiedzieć m.in. najnowszą historię Katowic. Powiew wolności za czasów Solidarności i jego brutalne stłumienie wraz z wprowadzeniem stanu wojennego. Nowoczesna multimedialna wystawa, opowieści świadków historii i eksponaty (jak choćby czołg T-55 używany przez wojsko PRL) mówią o tym, co wydarzyło się w grudniu 1981 roku. Tuż po wprowadzeniu stanu wojennego władza komunistyczna brutalnie stłumiła protest górników. Pałki, czołgi, ostra amunicja. Zginęło dziewięć osób.

- Warto zaznaczyć, że Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, jako jedyna instytucja z woj. śląskiego, ma szansę na zwycięstwo w plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku 2022, organizowanym przez Muzeum Historii Polski. ŚCWiS znalazło się w wąskim gronie laureatów I etapu plebiscytu i obecnie walczy o głosy internautów. Głosowanie na stronie internetowej Muzeum Historii Polski potrwa do 15 czerwca – informuje instytucja.

Nie przeocz

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty