MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kuratorzy sądowi wspierają wychowanki poprawczaka w Zawierciu

Paulina Musialska
Paulina Musialska
ARC
Akcja szycia maseczek i odzieży ochronnej przez wychowanki Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu odbija się szerokim echem w całym kraju. Docenił ją m.in. Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych, który zorganizował zbiórkę pieniędzy dla placówki. Z tych pieniędzy zakupiona zostanie odzież dla dziewcząt oraz środków higienicznych. W ten sposób kuratorzy chcą podziękować im za zaangażowanie.

Spontaniczna akcja szycia maseczek i odzieży ochronnej przez wychowanki Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu odbija się szerokim echem w całym kraju.

Zobacz koniecznie

Była to jedna z pierwszych takich akcji w naszym województwie. Rozpoczęła się, gdy problem koronawirusa w Polsce dopiero zaczynał być wyraźny. Dziewczęta bardzo zaangażowały się w akcję. Do 7 kwietnia uszyły ponad 5600 maseczek ochronnych oraz 115 ubrań ochronnych, które trafiają do pracowników służby zdrowia. Wychowanki poprawczaka rozszerzyły także swoją działalność i zaczęły wytwarzać przyłbice ochronne. Początkowo w działalność zaangażowanych było około 25 dziewcząt. Szybko dołączały do nich kolejne koleżanki. Obecnie w pomoc zaangażowały się wszystkie dziewczęta.

Zobacz koniecznie

O akcji szybko zrobiło się głośno w całym kraju. Działania wychowanek Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu docenił m.in. Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych, który zorganizował zbiórkę pieniędzy dla placówki.

- Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych jest pełen podziwu dla Wszystkich Wychowanek Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu zaangażowanych w akcję szycia maseczek i odzieży ochronnej dla personelu medycznego z powiatu zawierciańskiego. Odbieramy to jako przejaw bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Takie działania poza aspektem wychowawczym, resocjalizacyjnym wpisują się także w bliski OZZKS, nurt sprawiedliwości naprawczej - czytamy w opisie zbiórki zorganizowanej przez polskich kuratorów sądowych.

Zobacz koniecznie

Z pieniędzy pochodzących ze zbiórki zakupiona zostanie odzież dla dziewcząt oraz środków higienicznych. W ten sposób kuratorzy chcą podziękować im za zaangażowanie. Kuratorzy ustalili, że chcą zebrać 5555 złotych.

Na razie udało się "dobić" do połowy tej kwoty. Wpłaty pochodzą od osób z całego kraju, które doceniają pracę włożoną w szycie maseczek i odzieży ochronnej oraz wytwarzanie przyłbic ochronnych.

Zbiórkę znajdziecie tutaj.

Przypomnijmy, że Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu jest placówką typu półotwartego. Przebywają w nim dziewczęta w wieku od 13 do 21 lat. Obecnie przebywa w nim 35 wychowanek z całego kraju. Zajęcia prowadzone są w internacie w 3 grupach zwykłych, grupie terapeutycznej oraz grupie schroniskowej. Od września 2019 roku funkcjonuje hostel, którego wychowanki uczęszczają do szkół oraz pracy zarobkowej. Przygotowują się także do samodzielnego życia po opuszczeniu zakładu. Ponadto, przy Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Zawierciu działa fundacja "Żyć na nowo", która prowadzi działalność społecznie użyteczną. Głównie pomaga wychowankom oraz osobom, które przygotowują się do opuszczenia zakładu poprawczego. W miarę posiadanych środków dziewczęta mogą otrzymać pomoc finansową w formie zapomogi oraz pomoc materialną w formie zakupu odzieży lub świątecznych paczek żywnościowych.

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni