Kwiaty przy gwieździe Kory w Opolskiej Alei Gwiazd

  Kwiaty przy gwieździe Kory w Opolskiej Alei Gwiazd

  Zdjęcie autora materiału
  Anna Konopka

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Pierwsze kwiaty i znicze w Opolskiej Alei Gwiazd przy tablicy pamiątkowej Kory.
  1/16
  przejdź do galerii

  Pierwsze kwiaty i znicze w Opolskiej Alei Gwiazd przy tablicy pamiątkowej Kory. ©Anna Konopka

  - Kora kojarzy mi się z moją młodością, a także sytuacją polityczną tamtych czasów. Ona była buntowniczką, teksty jej piosenek coś ze sobą niosły, były mądre i ludzie się z nimi utożsamiali - mówi Julita Pajączkowska z Opola, która była jedną z wielu osób, które przyszły dziś na opolski Rynek.
  Dzisiaj (28 lipca) nad ranem zmarła Kora, czyli Olga Sipowicz (z domu Ostrowska, po pierwszym mężu Jackowska). Artystka odeszła w wieku 67 lat w otoczeniu najbliższych na Roztoczu. Od kilku lat walczyła z rakiem.

  CZYTAJ Kora nie żyje. Wokalistka zespołu Maanam zmarła w wieku 67 lat. "Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się"

  Pierwszą damę polskiego rocka wspominali dziś opolanie, którzy zatrzymywali się przy pamiątkowej gwieździe wokalistki zespołu Maanam w Opolskiej Alei Gwiazd na opolskim Rynku.

  - Muzyka zespołu Maanam towarzyszyła mi od zawsze. Teksty utworów Kory wydają się tak bardzo aktualne w obecnych czasach. Długo przyjdzie nam czekać na gwiazdę tak wielkiego formatu - mówi Julita Pajączkowska.

  - Piosenki z tamtych lat można śpiewać, teksty były do zapamiętania. W dzisiejszych utworach nie zawsze można się połapać. Kora była po prostu ludzka. Wydawało się, że była buntowniczką, ale ona kochała ludzi, traktowała ich równo i sprawiedliwie - dodała inna opolanka.

  Dodajmy, że swoją wielką karierę Kora z zespołem Maanam rozpoczęła na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w 1980 roku. To właśnie wtedy cała Polska usłyszała utwory „Boskie Buenos” i „Żądza pieniądza”, a artyści bisowali.

  W kolejnych latach grupa zyskała ogromną popularność i status megagwiazd.

  Kora o życiu po chorobie: Czuję się dobrze. Mogłabym żyć jeszcze tysiąc lat


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo