KZK GOP ma najdroższe bilety w Polsce? Sprawdziliśmy!...

  KZK GOP ma najdroższe bilety w Polsce? Sprawdziliśmy! [PORÓWNANIE]

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bilety z Łodzi
  1/7
  przejdź do galerii

  Bilety z Łodzi

  Związkowcy z "Sierpnia 80" protestują przeciwko podwyżkom cen biletów autobusowych i tramwajowych KZK GOP w naszym województwie. Tymczasem my sprawdziliśmy jak przedstawiają się stawki za przejazd komunikacją miejską w naszym kraju. Pod lupę wzięliśmy Warszawę, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź oraz Trójmiasto.
  W województwie śląskim zaplanowano około ośmioprocentowy wzrost cen. Bilety, dzięki którym możemy przejechać w granicach jednego miasta lub jechać przez 15 minut od momentu skasowania, kosztują teraz odpowiednio 3,20 zł i 3,80 zł (ulgowe odpowiednio 1,60 zł i 1,90 zł). Pozwalają nam one również jechać przez 30 minut lub w granicach dwóch sąsiadujących miast.

  Ceny biletów za przejazd jednorazowy w granicach trzech i więcej miast lub godzinną jazdę kosztują 4,80 zł (ulgowy 2,40 zł).

  Bilet miesięczny autobusowy lub tramwajowy obowiązujący na terenie jednej gminy kosztuje 110 zł, a bilet autobusowy lub tramwajowy obowiązujący na terenie dwóch lub więcej gmin - 134 zł. Ceny biletów autobusowo-tramwajowych wynoszą odpowiednio - na terenie jednej gminy 126 zł, a obowiązujący na całej sieci 150 zł.

  Jak jest w innych miastach w naszym kraju?


  W Krakowie bilet na jeden przejazd dla jednej osoby kosztuje 3,80 zł (ulgowy 1,90 zł), a bilet dwukrotnego kasowania - 7,20 zł (ulgowy 3,60 zł). Możemy ponadto wykupić bilety czasowe - 20-minutowy (2,80 zł i 1,40 zł) i 40-minutowy (3,80 zł i 1,90 zł), a także na 60 i 90 minut oraz 24, 48 i 72-godzinny czy też siedmiodniowy.

  Jeśli chodzi o bilety okresowe, to za sieciowy zapłacimy 94 zł (imienny) lub 152 zł (na okaziciela).

  W Warszawie za bilet jednorazowy uprawniający do przejazdu jednym środkiem transportu od momentu skasowania, nie dłużej jednak niż przez 120 minut, zapłacimy 4,40 zł (ulgowy 2,20 zł).

  Możemy jednak wybrać również bilet 20-minutowy (3,40 zł), 40-minutowy (4,60 zł) oraz 60-minutowy (6,40 zł).

  Za bilet miesięczny zapłacimy 100 zł (imienny) lub 230 zł (na okaziciela).

  W Trójmieście jednorazowy bilet na jeden przejazd będzie nas kosztował 3 zł lub 1,5 zł, chociaż można także kupić bilety jednogodzinne - 3,60 zł (ulgowy 1,80 zł).

  Jeśli chodzi o bilety miesięczne, to w zależności od zasięgu obowiązywania kosztują one od 80 do 102 złotych (imienne) oraz od 97 do 115 złotych (na okaziciela).

  We Wrocławiu na bilet jednorazowy musimy wydać 3 zł lub 1,5 zł. Można także zdecydować się na 30, 60 lub 90-minutowy bilet (od 3 do 6 zł) albo 24, 48 i 72-godzinny (od 11 do 26 zł).

  Bilet miesięczny na wszystkie linie kosztuje 98 zł (imienny) lub 170 zł (na okaziciela).

  W Poznaniu jednorazowe bilety pozwalające na jazdę nie dłuższą niż 15 minut, to wydatek rzędu 2,80 zł (ulgowy 1,40 zł). Jeśli chodzi o jazdę do pół godziny, to już 3,60 zł (ulgowy 1,80 zł).

  Można też kupić jednodniowe (12,80 zł) lub dwudniowe (17,20 zł) bilety na przejazd komunikacją miejską.

  Bilet miesięczny to koszt 157 zł (na okaziciela) lub 107 zł (imienny).

  W Łodzi jednorazowe bilety do 20 minut jazdy kosztują 2,60 zł (ulgowy 1,30 zł). Za bilet 40-minutowy zapłacimy 3,40 zł, a za godzinny - 4,40 zł.

  Bilet miesięczny sieciowy to koszt 148 zł (na okaziciela) oraz 96 zł (imienny).

  Dodajmy jeszcze, że w estońskim Tallinie pasażerowie jeżdżą komunikacją miejską za darmo, natomiast w Londynie jest zdecydowanie najdrożej. Za przejazd zapłacimy tam 5 funtów.  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KZK GOP przechowalnia

  popek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 13

  byłych prezydentów śląskich miast i jak ma to dobrze i tanio działać?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bilety

  mikołowianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 14

  porównajcie z cenami w Zamościu to się dopiero zdziwicie :) tutaj nawet niepełnosprawnym ulgi pozabierali.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KZK GOP ma najdroższe ceny biletów!

  rudzielec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 30

  Nie oszukujmy się. Byłam parę dni temu we Wrocławiu. Jestem studentką i żałuję, że nie studiuję tam. Aktualnie za bilet miesięczny imienny muszę zapłacić 75 zł podczas gdy tam, za bilet 30-dniowy...rozwiń całość

  Nie oszukujmy się. Byłam parę dni temu we Wrocławiu. Jestem studentką i żałuję, że nie studiuję tam. Aktualnie za bilet miesięczny imienny muszę zapłacić 75 zł podczas gdy tam, za bilet 30-dniowy imienny na wszystkie linie zapłacę 49 zł. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  haha

  lukash (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 11

  Przyklad Wroclaw 6 zl bilet 90 min.,za te pieniadze przejade trase od Zabrze dw .pkp do nikiszowiec szyb Wilson z przesiadka za 6 zl.(870+30). A w KZK gop? 4.80+3.20=8zl.,razy np. 22 dni robocze?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  miesięczne

  pablo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 16

  po to są miesięczne bilety. może kiedyś też będzie dłuższy czasowo bilet. jest też pociąg za 4 do szopienic bodajże. :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Daleko szukacie a pod nosem jest najtaniej

  Jaworznianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 34

  W Jaworznie dzięki temu że nie jest w KZK GOP bilet na elektronicznej karcie kosztuje w granicach jednego miasta 1,70 a Jaworzno-Katowice przez Mysłowice i Sosnowiec to wydatek 3,60 jest wiec to...rozwiń całość

  W Jaworznie dzięki temu że nie jest w KZK GOP bilet na elektronicznej karcie kosztuje w granicach jednego miasta 1,70 a Jaworzno-Katowice przez Mysłowice i Sosnowiec to wydatek 3,60 jest wiec to jedna z niższych cen biletów, warto dodać że w Jaworznie ponad 60% taboru to zakupione trzy lata temu autobusy, pozostałe 40% to kilkuletnie autobusy i nie ma już od wielu lat w Jaworznie ikarusów, berietów i innych pozostałosci po prl. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  prowizję pobiera KZK GOP od każdego biletu

  były pasażer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 20

  Dobrze to ująłeś. Wiele rzeczy "dodanych" czyli punkty promocyjne/loterie/karty stałego klienta/płatność kartą itd. to są prowizje, ktoś za to musi zapłacić. KZK GOP to też taka "karta stałego...rozwiń całość

  Dobrze to ująłeś. Wiele rzeczy "dodanych" czyli punkty promocyjne/loterie/karty stałego klienta/płatność kartą itd. to są prowizje, ktoś za to musi zapłacić. KZK GOP to też taka "karta stałego klienta", za którą pasażerowie płacą. Bo za darmo KZK GOP nie będzie niczego robić, i nie chcą zrobić nic, aby było taniej. Bo jakby było taniej, "prowizja" od sprzedanych biletów dla nich = mniej pieniążków dla KZK GOP ;)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo