Łabędziarnia i czatownia w Parku Śląskim. To miejsce...

  Łabędziarnia i czatownia w Parku Śląskim. To miejsce przyciąga teraz spacerowiczów ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Park Śląski ma nowe ciekawe miejsce
  Łabędziarnia i czatownia w Parku Śląskim jest już gotowa. Przed remontem mało kto spacerował w okolicy tego miejsca. Teraz Łabędziarnia przyciąga spacerowiczów.
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Maria Olecha-Lisiecka

  Łabędziarnia i czatownia w Parku Śląskim jest już gotowa. Przed remontem mało kto spacerował w okolicy tego miejsca. Teraz Łabędziarnia przyciąga spacerowiczów. Postawiono tu nowe ławki, jest tara, wybrukowane alejki i najlepsze miejsce w parku do oglądania ptaków, czyli czatownia. ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Przy Stawie Hutnik w Parku Ślaskim zakończono już prace remontowe. Odnowiono tu Łabędziarnie i zbudowano czatownię do obserwacji ptaków, tuż nad brzegiem stawu. Przy Łabędziarni postawiono dwanaście ławek i kosze na śmieci oraz cztery leżanki. W ramach odnowienia i wyczyszczenia Łabędziarni, wybrukowano już alejki, zbudowano oświetlenie i taras nad stawem.

  CZYTAJ KONIECZNIE
  OSTATECZNY KONIEC PROJEKTU "PARK ŚLĄSKI DO METROPOLII"?


  - Drewniana konstrukcja umożliwi obserwowanie, filmowanie lub fotografowanie ptaków, bez ich płoszenia. Zmieszczą się do niej dwie lub trzy osoby – tłumaczy Marek Widuch wiceprezes Parku Śląskiego.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Zobacz galerię


  Łabędziarnia jest pierwszym miejscem w parku, które w tym roku przeszło rewitalizację. To jednak dopiero początek zmian w Parku Śląskim. Kończy się projektowanie placu zabaw w Rosarium, wybierany jest wykonawca projektu rewitalizacji Świątyni Petrycha.

  PISALIŚMY:
  Rewitalizacja Łabędziarni Parku Śląskiego. Tu będzie obserwatorium ptaków

  - Na razie wykonujemy głównie pracę, której nie widać: rozstrzygamy przetargi, ogłaszamy konkursy, projektujemy. Jednak już w najbliższych miesiącach rozpoczniemy kilka ważnych realizacji – zapowiada Marek Widuch, wiceprezes Parku Śląskiego
  Rewitalizacja Parku Śląskiego: rozbudowa placu zabaw, przebudowa Kanału Regatowe i remont alejek  Wkrótce wyłoniony zostanie też wykonawca renowacji trzech dzieł w Galerii Rzeźby Śląskiej. – Wierzymy, że dzięki tym działaniom, park będzie jeszcze bardziej użyteczny i przyjazny dla gości – mówi Widuch. – Wszystkie prace są finansowane ze środków samorządu województwa śląskiego.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo