Łatwa zwycięstwo Isi

Rozstawiona z dziewiątką Agnieszka Radwańska potrzebowała godziny i 24 minut, aby uporać w I rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open z Jarosławą Szwedową z Kazachstanu, zajmującą 115. miejsce w światowym rankingu.

"Isia" wygrała 6:4, 6:2 i w pierwszym secie miała trochę problemów. Przegrywała 2:3, ale wzięła się do roboty i było 5:3, potem jeszcze 5:4, jednak ostatnie słowo należało do Agnieszki. Drugi set był już praktycznie bez emocji. Szybkie 4:0 i całkowita kontrola przebiegu tej partii spotkania. "Isia" popełniła 11 niewymuszonych błędów, przy 30. swej rywalki. Kolejną przeciwniczką Radwańskiej będzie Mariana Duque Marino (125. w rankingu WTA Tour). Kolumbijka w pierwszej rundzie wygrała z Tamarine Tanasugarn z Tajlandii 0:6, 6:3, 6:2.

O wiele trudniejszą przeprawę niż Radwańska miała turniejowa jedynka - Ana Ivanović. Serbka łatwo wygrała pierwszego seta z Rosjanką Wierą Duszewiną 6:1, ale następnego przegrała 4:6, choć prowadziła 4:2! W decydującym secie wygrała 6:4. Amerykanie cieszą się z postawy Lindsay Davenport, która wygrała US Open w 1998 roku. W czerwcu 2007 urodziła syna i postanowiła wrócić do tenisa. W pierwszej rundzie pokonała Kanadyjkę polskiego pochodzenia - Aleksandrę Wozniak 6:4, 6:2. - Gdy wchodziłam znów na kort Arthura Ashe?a byłam podekscytowana, jak juniorka. Nie spodziewałam się, że jeszcze tu zagram - przyznała 32-letnia Davenport.

Sensacją była porażka Słowaczki Danieli Hantuchovej (nr 11). Przegrała ze sklasyfikowaną dopiero na 141. miejscu w rankingu Niemką Anną-Leną Groenefeld - 4:6, 2:6.