Lech Poznań - Piast Gliwice 1:0. Przełamanie mistrza i przerwana seria gliwiczan ZDJĘCIA

Lech Poznań okazał się lepszy od Piasta GliwiceZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Adam Jastrzębowski
W ostatnim niedzielnym spotkaniu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Piasta Gliwice 1:0. Dla mistrza Polski była to pierwsza wygrana w tym sezonie, a gliwiczanie doznali porażki po dwóch kolejnych zwycięstwach. Zobaczcie zdjęcia z meczu Lech - Piast.

Piłkarze Lecha po zakwalifikowaniu się do fazy grupowej Ligi Konferencji mogą poświęcić większą uwagę PKO Ekstraklasie. Mistrzowie Polski po trzech kolejnych porażkach u siebie w końcu wygrali pierwszy mecz w lidze w tym sezonie pokonując Piasta i przerwali zwycięską serię gliwiczan.

Poznaniacy do rywalizacji z gliwiczanami przystąpili silnie zmotywowani nieudanymi negocjacjami transferowymi w sprawie Damiana Kądziora. Lech od początku ruszył do ataku. Już w 1 minucie bliski zdobycia gola był Kristoffer Velde, ale Frantisek Plach obronił nogą strzał Norwega.

Kolejna próba gospodarzy przyniosła im bramkę. Kapitalnym uderzeniem z 30 m popisał się Portugalczyk Afonso Sousa i słowacki bramkarz gliwiczan był bezradny. Zadowolony z prowadzenia Lech szybko jednak spuścił z tonu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU LECH - PIAST

Piast starał się odrobić straty i przejął inicjatywę, ale do przerwy nie oddał ani jednego celnego strzału. Najlepszą okazję w ekipie gości w I połowie miał Jakub Czerwiński, który strzelał głową z 3 m, lecz chybił celu. Po zmianie stron po szybkiej kontrze Kądziora na bramkę Lecha uderzał Arkadiusz Pyrka, ale on też nie trafił w bramkę.

Poznaniacy mogli przypieczętować wygraną, gdy sam na sam z bramkarzem znalazł się Heorhij Citaiszwili. Gruzin zamiast strzelać zdecydował się jednak podawać do Michała Skórasia i w ostatniej chwili piłkę wybił Constantin Reiner.

Lech Poznań - Piast Gliwice 1:0 (1:0)