Lech Poznań - Piast Gliwice 2:0 Niemoc Piastunek trwa [NA...

Lech Poznań - Piast Gliwice 2:0 Niemoc Piastunek trwa [NA ŻYWO TRANSMISJA ONLINE]

0 1 połowa

• Kolejorz idzie za ciosem! Po interwencji Marina Bukaty we własnym polu karnym jest korner. Po krótkim rozegraniu sędzia kończy mecz! Lech pokonuje Piast Gliwice po golach rezerwowych, Dariusza Formelli oraz Macieja Gajosa!

• Rezerwowi Lecha zapewniają zwycięstwo! Maciej Gajos dostaje piłkę na prawej stronie po karnego. Mimo wślizgu obrońcy Piasta, zdołał uderzyć płasko nie do obrony!

• GOL! MACIEJ GAJOS!!!

• GOOLLLL-LA dla Piasta nie ma! Zdaniem liniowego Bartosz Szeliga, w momencie strzału, był na spalonym!

• Paweł Raczkowski dolicza cztery minuty.

• Jakub Szmatuła broni strzał Dariusza Formelli.

• Robert Gumny niespodziewanie znalazł się w polu karnym Piasta. Sam był zdziwiony tym faktem i stracił piłkę. Przerwał kontrę faulem taktycznym za co sędzia pokazuje mu żółtą kartkę.

• Bezpardonowy wślizg Urosa Koruna mógł zrobić krzywdę Maciejowi Makuszewskiemu. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Na ostatnie minuty wchodzi Maciej Makuszewski. W stronę ławki udaje się Szymon Pawłowski.

• Szymon Pawłowski dostaje dobre podanie na skrzydło. Jego akcję przerwał w zarodku sędzia Paweł Raczkowski. Spalony.

• Martin Bukata traci piłkę ok. 25 metrów od bramki Lecha na rzecz Łukasza Trałki. Ruszył by naprawić swój błąd i sfaulował kapitana gospodarzy. Żółta kartka na jego koncie.

• Maciej Jankowski kończy występ w dzisiejszym meczu. Zastępuje go Josip Barisić.

• 11:1 w rzutach rożnych dla gospodarzy. Obrona Piasta wybija piłkę po centrze Macieja Gajosa z lewego narożnika.

• Jakub Szmatuła tym razem byłby bez szans, gdyby ciut lepiej głową uderzył Marcin Robak! Piłka po jego strzale głowę o centymetry minęła lewy słupek!

• Jakub Szmatuła w siatkarskim stylu przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Dariusza Formelli z woleja! Po chwili ratuje znowu Piasta przed utratą bramki po tym, jak z bliskiej odległości huknął Paulus Arajuuri!

• 11 252 widzów na trybunach INEA Stadion.

• A Lechu Maciej Gajos zastępuje Darko Jevticia.

• Tomasz Mokwa zastępuje Gerarda Badię.

• Formella wywalczył piłkę na 25. metrze i zagrał do Darko Jevticia w "szesnastkę". Ten odegrał koledze w taki sposób, by ten dostawił odpowiednio stopę. Piłka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku!

• Herbert minimalnie chybia z kilku metrów po centrze z rzutu wolnego!

• GOL DLA LECHA! DARIUSZ FORMELLA!!!

• Przerwa w grze. Obie "jedenastki" uzupełniają płyny, a kibice zadają kolejne pytanie

Gdzie jest napastnik? Rutkowski, gdzie jest napastnik
    • Żółta kartka dla Jana Bednarka za faul.

• Ku**a mać, Lech masz grać

– niecierpliwią się fani "Kolejorza".

• Maciej Jankowski doszedł do sytuacji strzeleckiej po dośrodkowaniu Bartosza Szeligi z lewej strony. Za bardzo wszedł pod piłkę i uderzył nad bramką Lecha.

• Po zejściu rozgrywających, w środku pola wdarł się lekki chaos. Rzadko którejś ze stron udaje się wymienić kilka celnych podań w ok. koła środkowej.

• Dobrze zgrana piłka na 5. metr do Łukasza Trałki, ale odskoczyła mu futbolówka. Dopadł do niej Paulus Arajuuri - strzela z woleja nad bramką Jakuba Szmatuły.

• Starcie Marcina Robaka z Hebertem. Obrońca Piasta przerwał akcję lechity, ale jest rzut rożny. Po nim jeszcze jeden.

• Matus Putnocky nie miał problemu ze złapaniem piłki po wrzutce Radosława Murawskiego.

• Kontra Piasta. Marcin Pietrowski zagrywa w "szesnastkę" gospodarzy do Gerarda Badii, którego strzał został zablokowany. Ostatecznie piłkarze Jiri Necka mają pierwszy rzut rożny.

• Większe zagrożenie pod bramką Piasta jest po akcjach prawą flanką. Szósty rzut rożny, tak jak poprzednie, nie przynoszą zagrożenia.

15/3 Strzały/strzały celne 8/2

• Po chwili dośrodkowanie Dariusza Formelli z prawej strony zostało zablokowane - rzut rożny. Szybkie rozegranie, po którym centra Darko Jevticia była zupełnie nieudana. Piłka wyszła poza boisko przy "kontroli" Jakuba Szmatuły.

• Uros Korun przecina akcję Lecha na linii 16. metra! Gdyby nie on, to w sytuacji sam na sam z bramkarzem byłby Marcin Robak.

• A w Lechu na placu gry jest już Dariusz Formella. W miejsce Radosława Majewskiego.

• Zmiana w Piaście. Bartosz Szeliga zastępuje Michała Masłowskiego.

• Najlepsza akcja Lecha w drugiej połowie! Piłka po strzale Darko Jevticia z prawej strony pola karnego (w stronę dalszego słupka) z trudem paruje Jakub Szmatuła!

• Udany powrót Gerarda Bedii we własne pole karne. Nie dość, że zastopował akcję Tomasza Kędziory, to jeszcze nabił tak, by piłka wyszła poza linię końcowa.

• Przez nikogo nieatakowany Radosław Majewski imał dużo czasu, by odpowiednio ustawić sobie piłkę do strzału z 25 metrów. Huknął wysoko nad poprzeczką.

• Gospodarze już w komplecie.

• Przerwa w grze. Jan Bednarek ucierpiał w starciu z jednym z zawodników Piast. Po pomocy medycznej musi na moment opuścić plac gry.

• Kontra gospodarzy spaliła na panewce po nieudanym dośrodkowaniu Radosława Majewskiego. Jakub Szmatuła z "piątki".

• Atak pozycyjny gości na połowie Lecha został przerwany przez Darko Jevticia. Udany powrót Szwajcara, z którego nie ma jednak większego pożytku z "przodu".

Jan Bednarek pewnie wybija piłkę z własnego pola karnego po centrze Patrika Mraza.

• Świetne podanie Michała Masłowskiego w pole karne, za plecy obrony Lecha, do Macieja Jankowskiego. Napastnik Piasta huknął z woleja nad bramką.

• Abdul Aziz Tetteh przechwycił piłkę w środku pola i został sfaulowany. Szybkie wznowienie gry, zagranie do prawej strony i prostopadła piłka do Tomasza Kędziory. Ten nie miał szans, by opanować piłkę przed linią końcową.

• Lech zaczyna ze środka! Obie strony przystępują do drugiej połowy bez zmian.

• Wracamy na INEA Stadion na drugie trzy kwadranse meczu Lech - Piast. W pierwszej połowie, mimo kilku groźnych sytuacji, mamy 0:0. Czy którejś ze stron uda się dzisiaj sięgnąć po komplet punktów?

• Po tej akcji sędzia Paweł Raczkowski kończy pierwszą połowę. Do ciekawym widowisku Lech bezbramkowo remisuje z Piastem

11/2 Strzały/strzały celne 6/2

• Jęk zawodu kibiców Lecha! Paulus Arajuuri poszedł "pazernie" do ostrego dośrodkowania Radosława Majewskiego! Fin uderzył jednak tuż obok lewego słupka!

• Szczęście obrońcy nie trwało długo - dał się w dziecinny sposób ograć Szymonowi Pawłowskiemu i sfaulował go tuż przy lewym narożniku pola karnego.

• Aleksandar Sedlar wślizgiem przerywa prostopadłe podanie na wolne pole do Szymona Pawłowskiego. Gdyby nie ta interwencja, to pod bramką gliwiczan byłoby bardzo groźnie.

• Michał Masłowski przerwał akcję Lecha i zapoczątkował kontrę Piasta. Zagrał na środek do Martina Bukaty, który po przebiegnięciu ponad 20 metrów uderzył zza pola karnego. Matus Putnocky broni na raty.

• Fin pozytywnie zaskoczył dokładnym ponad trzydziestometrowym przerzutem do Tomasza Kędziory. Ten oślepiony przez słońce nie zdołał opanować futbolówki.

• Zdaniem... Macieja Jankowskiego, został nieprzepisowo powstrzymany przez Roberta Gumnego. Odmiennej opinii był Paweł Raczkowski, który puścił grę. A Paulus Arajuuri pozwolił piłce wyjść poza linię końcową.

• Ależ uderzył Martin Bukata! Spadający liść opadł tuż za poprzeczką bramki Matusa Putnocky'ego!

• Łukasz Trałka za bardzo wszedł pod piłkę po centrze z rzutu rożnego. Skutkiem był strzał wysoko nad poprzeczką.

• Gerard Badia dobrze zabrał się z piłką w "boks" Lecha. Minął dwóch rywali, lecz z asekuracją pospieszył Jan Bednarek.

• Rzut wolny dla Lecha z ok. 30 metrów. Do dośrodkowania Darko Jevticia skakali Radosław Majewski i Marcin Robak, ale żaden z nich nie trącił piłkę! Tę, po koźle, w siatkarskim stylu podbił Jakub Szmatuła! Na jego szczęście nie było nikogo z lechitów do dobitki!a

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Tomasza Kędziory. Włożył za dużo siły w zagranie - piłka przechodzi przez całą "szesnastkę" gości.

Ciężar gry przeniósł się bardzo szybko pod drugie pole karne. Gerard Badia zagrywa nie w tempo do Macieja Jankowskiego.

• Uros Korun ucierpiał w starciu o górną piłkę z Radosławem Murawskim. Sędzia przerywa mecz, ale nie jest potrzebna pomoc medyczna.

• W odpowiedzi płaskie uderzenie Radosława Murawskiego z dystansu nie sprawiło problemu Matusowi Putnocky'emu.

• Ostre dośrodkowanie Roberta Gumnego prawą nogą z lewej strony boiska. Z piłką minęli się Darko Jevtić i... Jakub Szmatuła. Ostatecznie korner dla gospodarzy po interwencji Aleksandara Sedlara.

• Przerwa w grze na uzupełnienie płynów. Ok. 30 st. C w Poznaniu daje się we znaki.

• Sam poszkodowany strzela tuż nad poprzeczką!

• Uros Korun fauluje Radosława Murawskiego ok. 23 metrów od własnej bramki. Może być groźnie.

• Radosław Majewski zagrywa zbyt mocno i głęboko w pole karne Piasta. Marcina Robaka uprzedził Jakub Szmatuła zdecydowanym wyjściem na 5. metr.

• Szymon Pawłowski ruszył lewą flanką. Zgubił "na zamach" dwóch rywali i uderzył z narożnika pola karnego. W ostatniej chwili nogę dostawił Marcin Pietrowski. Rzut rożny nie zaskoczył gliwiczan.

• Widząc nieporadność swoich kolegów w drugiej linii, Marcin Roibak cofnął się do rozegrania. Został sfaulowany przez Martina Bukatę.

• Przechwyt Abdula Aziza Tetteha dał szansę na skontrowanie gliwiczan. Zagrał do Łukasza Trałki, ale ten pospieszył się z zagraniem w "szesnastkę" do Macieja Robaka - na linii podania stał Uros Korun.

• Patrik Mraz przypomniał sobie, jak ostro dośrodkować w pole karne przeciwnika. Zagrał mocno na bliższy słupek, gdzie Gerard Badia uderzył głową obok bramki.

• Michał Masłowski uderzył z ponad 20 metrów nad poprzeczką, ale nie aż tak, jak w poprzedniej próbie. Matus Putbocky z "piątki".

• Kolejny wypad Lecha daje rzut rożny, tym razem z prawego narożnika. Paulus Arajuuri zgrywa piłkę do Jana Bednarka, ale ten został uprzedzony przez Heberta. Udało się szybko odzyskać futbolówkę i akcję strzałem zakończył Radosław Majewski. Wprost do "koszyczka" Jakuba Szmatuły.

• Atak Marcina Robaka przynosi rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Kontra Lecha -przebojową solową akcję chciał sam zakończyć strzałem Szymon Pawłowski. Jego uderzenie z 15 metrów paruje Jakub Szmatuła!

• Matus Putnocky łapie piłkę po dośrodkowaniu Martina Bukaty.

• Po początkowej dominacji Lecha, przebieg gry lekko się wyrównał.

• Nie udało się prawą, to Piast zaatakował lewą flankę. Dwójkową akcję Martina Bukaty z Patrikiem Mrazem przerwał jednak Tomasz Kędziora. Szybkie wznowienie gry z autu i centra Mraza przechodzi przez całą "szesnastkę" gospodarzy.

• W odpowiedzi gliwiczanie. Najpierw na prawej stronie został powstrzymany Marcin Pietrowski, a po chwili z dystansu uderzył Michał Masłowski. Zdobyłby punkt w rugby/futbolu amerykańskim - piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Pół żartem, pół serio można napisać, że z ekipy Piasta najczęściej przy piłce jest Jakub Szmatuła. Spokojnie broni strzał zza pola karne.

• Od początku meczu Darko Jevtić często schodzi do środka do Radosława Majewskiego. Zostawia tym samym prawy korytarz Tomaszowi Kędziorze.

• Jakub Szmatuła pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z lewej strony. Skrzydłowy Lecha zagrał jednak zbyt głęboko, więc akcja nie miałaby szans na powodzenie.

• Lech zepchnął rywala do defensywy, na wysokość linii 16. metra. Po centrze z prawej strony Marcin Robak strzela głową w bezpiecznej odległości obok bramki Jakuba Szmatuły.

• Darko Jevtić zagrywa prostopadle w pole karne gości do Marcina Robaka. Dobrze ustawiony Hebert wybija piłkę. Po chwili robi to Aleksandar Sedlar.

• Gwizdek Pawła Raczkowskiego i gliwiczanie zaczynają ze środka!

• Piłkarze obu drużyn i sędziowie wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie meczu!

W górę serca niech zwycięża Lech, Kolejorz! w muzykę Yellow Submarine zespołu The Beatles śpiewają kibice gospodarzy!

• Kapitanami są dzisiaj Łukasz Trałka i Radosław Murawski.

• Przed tym meczem gospodarze są dopiero na 15. miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie pięciu punktów. Piast zgromadził jedno "oczko" więcej i jest trzynasty.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi przygotowanej przez Wojciecha Maćczaka:

Lech – Piast LIVE! Pojedynek batalionów strzelających ślepakami

• Rezerwowi PIasta: Dobrivoj Rusov, Josip Barisić, Paweł Moskwik, Sasa Zivec, Tomasz Mokwa, Bartosz Szeliga, Edvinas Girdvainis.

• Rezerwowi Lecha Poznań: Miłosz Mleczko, Lasse Nielsen, Maciej Gajos, Dariusz Formella, Maciej Wilusz, Maciej Makuszewski, Dariusz Sudka.

• W pierwszym niedzielnym meczu Lech Poznań zmierzy się z Piastem Gliwice. Obie strony mają sporo do poprawy, jeżeli chodzi o grę w tym sezonie. Im szybciej, tym lepiej. Czy może już dzisiaj?

W kwietniowym meczu Lecha z Piastem był remis 2:2.
    1/4

W kwietniowym meczu Lecha z Piastem był remis 2:2. ©fot. grzegorz dembinski/polska press

Lech Poznań - Piast Gliwice 2:0 NA ŻYWO TRANSMISJE ONLINE W meczu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice gra dziś w Poznaniu z Lechem. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek, ale kilka strzałów i akcji mogło się podobać. W 72’ na 1:0 strzelił Dariusz Formella. Formella wywalczył piłkę na 25. metrze i zagrał do Darko Jevticia w "szesnastkę". Ten odegrał koledze w taki sposób, by ten dostawił odpowiednio stopę. Piłka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku! W 92’ na 2:0 podwyższył Maciej Gajos TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzimy relację z meczu Lech - Piast.

Lech Poznań - Piast Gliwice NA ŻYWO

Piast Gliwice nie strzelił bramki w Ekstraklasie od 290 minut. Swojej niemocy nie przerwał też w meczu pucharowym z Lechią Gdańsk, w którym gole padły dopiero w rzutach karnych, przegranych przez gliwiczan.

W lidze ostatni raz do siatki trafił Bartosz Szeliga w wyjazdowym spotkaniu z Koroną Kielce, zakończonym remisem 1:1. Potem był remis z Legią w Warszawie 0:0, następnie również bezbramkowy mecz u siebie z Zagłębiem Lubin. W poprzedniej kolejce Piast przegrał na Okrzei z Pogonią Szczecin 0:2. Podopieczni trenera Jiriego Necka mają na koncie 6 punktów.

Lech ma jeszcze gorszy dobytek punktowy - 5 (1 zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki). Ostatnio zremisował z Niecieczy z Bruk-Betem Termaliką 0:0.

Piast Gliwice walczy o zwycięstwo

- Jedziemy do Poznania. Chcielibyśmy zwyciężyć, żeby choć trochę poprawić humory kibicom. Aby tak się stało musimy zacząć strzelać bramki - podkreśla nowy zawodnik Piasta Aleksandar Sedlar. - Nie możemy udawać, że wszystko jest OK, cieszyć się z gry na zero z tyłu. Bo nie jest. Szczerze mówiąc wolałbym już, żebyśmy tracili jakieś gole, jeżeli to sprawiłoby, że strzelilibyśmy ich więcej - przyznał serbski obrońca.

W poprzednim sezonie Piast wygrał w Poznaniu w 6. kolejce 1:0 po bramce Kamila Vacka. W spotkaniu w grupie mistrzowskiej padł remis 2:2, choć Kolejorz prowadził już 2:0. U siebie gliwiczanie wygrali 2:0. Ogólnie jednak bilans ligowych spotkań jest korzystny dla Lecha, który wygrał 11 razy, przegrał pięciokrotnie i trzy razy zremisował.

Trener Lecha Jan Urban docenia Piasta.

- Oni grają dobrze w piłkę. Widziałem mecz z Pogonią, który przegrali 0:2 i mogli ten mecz wygrać. Mają jednak problem, z którym my się długo męczyliśmy. Nie mogą strzelić. Znamy to z doświadczenia, że gdy nie wpada z przodu, to strasznie trudno utrzymać wynik bezbramkowy - stwierdził Urban, cytowany przez stronę klubu z Poznania.

Według trenera środowy mecz pucharowy nie będzie miał wpływu na postawę gliwiczan.

- Mieli trzy dni przerwy. To jest odpowiednia liczba, żeby odpocząć i zregenerować się. Do tego dojdą rotacje w składzie - ocenił Urban.

Lech Poznań - Piast Gliwice WYNIK

Jak typują wynik meczu eksperci Dziennika Zachodniego? Nie dają szans Piastowi... Jan Furtok 1:0 dla Lecha. Edward Socha, Mariusz Śrutwa i Jan Żurek są zgodni - 2:0 dla Kolejorza.