Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 1:1. Zero zmian Jana Urbana! Zobaczcie zdjęcia z meczu

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Przemysław Świderski
Zespół Górnika Zabrze wyjazdowy mecz z Lechią Gdańsk rozpoczął fatalnie, ale później złapał dobry rytm i współtworzył niezłe widowisko, które zakończyło się remisem. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

W 10 minucie meczu w Gdańsku Przemysław Wiśniewski popełnił błąd typowy dla obrony Górnika Zabrze. Fatalne wybicie piłki zakończyło się stratą, zagraniem Flavio Paixao do Łukasza Zwolińskiego, prostym wymanewrowaniem defensywy i golem dla Lechii.

Dopiero prowadzenie gospodarzy wyrwało zabrzan z marazmu i pobudziło do lepszej gry. Ale gdy już zaczęli ją prowadzić, mecz zaczął wyglądać w ich wykonaniu naprawdę dobrze. Swój najlepszy mecz w ekipie Jana Urbana rozgrywał Robert Dadok i to on właśnie zaliczył asystę przy wyrównującym golu Bartosza Nowaka.

W drugiej połowie tempo spadło, a na murawie zaczął dominować chaos. Oba zespoły dążyły do zwycięstwa, a szkoleniowiec Górnika wykonał manewr właściwie niespotykany: nie dokonał żadnej zmiany! Jedenastka zabrzan wytrwała do końca spotkania i zatrzymała marsz Lechii, zdobywając punkt, który trzeba zaliczyć do kategorii cennych.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze.

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 1:1 (1:1)
1:0
Łukasz Zwoliński (10), 1:1 Bartosz Nowak (42)
Lechia Kuciak - Żukowski, Nalepa, Maloca, Conrado - Durmuş (71. Diabate), Kryeziu (85. Biegański), Gajos, Paixao, Sezonienko (77. Terrazzino) - Zwoliński (85. Szczepański). Trener: Tomasz Kaczmarek.
Górnik Sandomierski - Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz - Dadok, Manneh, Kubica, Nowak, Podolski, Janża - Jimenez. Trener: Jan Urban.