Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:0. RELACJA + ZDJĘCIA Lider zatrzymał nieskutecznego Piasta

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:0
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:0 Karolina Misztal
W meczu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał w Gdańsku z Lechią 0:2 (0:2). Bramki strzelili Błażej Agustyn (6) i Michał Nalepa (33-głową). Gliwiczanie zagrali nieskutecznie. - To była... ładna przegrana - stwierdził trener Piasta Waldemar Fornalik.

Niepokonany na własnym stadionie lider podejmował zespół z trzeciego miejsca, który wygrał pięć meczów z rzędu - tak zapowiadano hit kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Lechia grała z Piastem. Mecz nie zawiódł oczekiwań kibiców, choć cieszyli się tylko fani Lechii.

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

Goście musieli sobie radzić bez Joela Valencii, który w przerwie na reprezentację nie zdążył do końca wyleczyć urazy ręki (Ekwadorczyk nie grał też z Miedzią Legnica). Po podaniu wyjściowego składu okazało, że zabraknie też etatowego środkowego obrońcy Aleksandara Sedlara.

- Doznał drobnego urazu i nie może wystąpić - wyjaśnił rzecznik Piasta Karol Młot, informując jednocześnie, że Uros Korun zaliczy 100. mecz w gliwickich barwach.

Goście mogli otworzyć wynik w 4. minucie, ale Piotr Parzyszek po dobrym podaniu Martina Konczkowskiego strzelił obok słupka. Zmarnowana okazja szybko się zemściła. Frantisek Plach atakowany w powietrzu przez Flavio Paixao wypiąstkował piłkę na 16 metr skąd z woleja uderzył Błażej Augustyn - 1:0.

- Ja na miejscu bramkarza łapałbym piłkę - ocenił trener Waldemar Fornalik przed kamerą Eursportu.

Piast szybko się otrzepał i odpowiedział strzałem Tomasza Jodłowca. Dusan Kuciak końcówkami palców skierował piłkę na rzut rożny.

Lechia przeczekała ataki gości i w 33. minucie zadała drugi cios. Z krótko rozegranego rzutu wolnego z Danielem Łu-kasikiem piłkę w pole bramkowe posłał Filip Mladenović, a Michał Nalepa głową z metra podwyższył na 2:0. Piast miał jeszcze szansę na gola do szatni. Kuciak był jednak górą w pojedynku z Parzyszkiem.

Parzyszek miał kolejną sytuację w 51. minucie. Tym razem zabrakło mu szczęścia po strzale w słupek. Goście marnowali kolejne okazje - niecelnie z woleja strzelali najpierw Parzyszek, potem Jorge Felix.

Zmiany dokonane przez trenera Waldemara Fornalika oraz przejście na grę z trzema obrońcami nic już nie dały. W 90 minucie gospodarze mogli strzelić trzecią bramkę. Plach częściowo odkupił winy i wygrał pojedynek z Arturem Sobiechem.

- To była... ładna przegrana, ale za wrażenia artystyczne punktów nie dają - ocenił trener Fornalik.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:0 (2:0)
1:0 Błażej Agustyn (6), 2:0 Michał Nalepa (33-głową)

Lechia: Kuciak - Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Michał Mak (59. Sobiech), Makowski, Łukasik, Kubicki, Haraslin (67. Fila) - Paixao (90+3. Arak). Trener: Piotr Stokowiec.

Piast: Plach - Pietrowski (71. Mateusz Mak), Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Konczkowski, Hateley, Jodłowiec (82. Badia), Dziczek, Felix - Parzyszek (74. Papadopulos). Trener: Waldemar Fornalik.

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 15.073

Typy ekspertów: Magdalena Figura-Łyżwa 1:0, Jan Furtok 1:1, Edward Socha 1:1, Mariusz Śrutwa 2:1, Jan Żurek 1:1, Dział Sportowy DZ 2:0