Lechia Zielona Góra - Ruch Chorzów 0:2. Dziesiąta z rzędu wygrana Niebieskich ZDJĘCIA

Ruch Chorzów wygrał w Zielonej Górze z Lechią 2:0Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. cezary konarski
Ruch Chorzów odniósł dziewiąte wiosną, a dziesiąte z rzędu ligowe zwycięstwo. W meczu 28 kolejki grupy trzeciej III ligi Niebiescy pokonali w Zielonej Górze Lechię 2:0 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Zobaczcie zdjęcia z meczu Lechia Zielona Góra - Ruch Chorzów.

Lechia Zielona Góra - Ruch Chorzów 0:2. Dziesiąta z rzędu wygrana Niebieskich

Niebiescy po raz trzeci grali z Lechią w III lidze i po raz trzeci wygrali z zielonogórzanami do zera. 1-majowe zwycięstwo było najniższe z dotychczasowych, ale podopieczni trenera Łukasza Berety i tak zasłużyli na słowa pochwały, bo rozpoczęli spotkanie w Zielonej Górze bez nominalnych napastników, których z gry wyeliminowały kartki i kontuzje.

W I połowie chorzowianie mieli lekką przewagę i udokumentowali ją tuż przed przerwą bramką. Z linii końcowej boiska Łukasz Janoszka wycofał piłkę do Piotra Kwaśniewskiego, a ten strzelił nie do obrony.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU LECHIA - RUCH CHORZÓW

Po przerwie Lechia, która w ostatnich czterech meczach zdobyła 10 pkt, ruszyła do odrabiania strat. Minimalnie obok bramki strzelił Mariusz Kaczmarczyk, a Adrian Małecki z najbliższej odległości trafił w słupek.

Na szczęści chorzowianie szybko opanowali sytuację na boisku. Co prawda Kwaśniewski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale w 78 minucie w polu karnym faulowany był Kwaśniewski. Do jedenastki podszedł Michał Mokrzycki i przypieczętował wygraną Niebieskich.

Lechia Zielona Góra - Ruch Chorzów 0:2. Dziesiąta z rzędu wy...

To było dziewiąte wiosną, a dziesiąte z rzędu ligowe zwycięstwo podopiecznych trenera Łukasza Berety, którzy wobec remisu Ślęzy powiększyli przewagę nad wiceliderem do 13 pkt (na drugie miejsce awansowała Polonia Bytom).

Ruch wygrał w Zielonej Górze, ale stracił Tomasza Foszmańczyka. Kapitan Niebieskich nie będzie mógł zagrać w środowym spotkaniu z Rekordem Bielsko-Biała na Cichej, bo zobaczył w potyczce z Lechią czwartą żółtą kartkę.

Lechia Zielona Góra - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)