Legia Warszawa - Piast Gliwice 0:1! Fornalik ograł mistrzów Polski! Kibice pokazali siłę

Legia - Piast 0:1. Fornalik ograł mistrzów! Kibice Piasta gliwice udowodnili, że mogą wydatnie pomóc piłkarzom szymon starnawski
W 13 minucie meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice Jakub Czerwiński podał do Martina Konczkowskiego, ten dośrodkował w pole karne, a tam Gerard Badia z woleja posłał piłkę do siatki. Ten gol zadecydował o pierwszym w historii zwycięstwie ekipy z Okrzei na Łazienkowskiej oraz oficjalnie potwierdził wejście Piasta do wielkiej gry o mistrzostwo Polski! Zwycięstwo Piasta Gliwice w Warszawie oglądała głosna grupa kibiców z Gliwic. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

- Piast rzeczywiście nigdy jeszcze nie wygrał na Legii, ale zespoły prowadzone przez Fornalika i owszem - mówił przed meczem Legia - Piast sam Waldemar Fornalik tajemniczo się przy tym uśmiechając. Były selekcjoner wiedział co mówi, bo ograł na Łazienkowskiej mistrzów Polski mocno wchodząc do walki o tytuł.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW

Piast miał na to spotkania jasny plan i precyzyjnie go realizował. I mógł wygrać wyżej. W 60 minucie Radosław Cierzniak uratował gospodarzy podbijając czubkami palców piłkę na poprzeczkę po strzale Toma Hateleya, a siedem minut później Joel Valencia łatwo poradził sobie z Arturem Jędrzejczykiem, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w słupek.

Zobaczcie zdjęcia z imprez biegowych

Legia miała przewagę, stworzyła sobie kilka okazji, ale kapitalnie bronił Frantisek Plach. W poczynaniach Piasta nie było jednak paniki i akcje mistrzów kraju neutralizowano z zimną krwią. Gorączka rosła natomiast w ekipie warszawskiej, niezrozumiałe decyzje podejmował także jej trener, ściągając np. z murawy Carlitosa.

- Co teraz? Jedziemy dalej! - stwierdził po meczu Badia. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Piast ma tylko punkt straty do prowadzącej Legii.