Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:2 ZDJĘCIA, WYNIK Paulo Sousa oglądał zwycięstwo Piasta na Łazienkowskiej w Fortuna Pucharze Polski

03.03.2021. Fortuna Puchar Polski: Legia Warszawa - Piast Gliwice.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
03.03.2021. Fortuna Puchar Polski: Legia Warszawa - Piast Gliwice. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE szymon starnawski / polska press
W środę 3.03.2021 roku w ostatnim w meczu ¼ finału Fortuna Pucharu Polski Legia Warszawa przegrała z Piastem Gliwice 1:2 (0:1). Mecz oglądał z trybun nowy selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. Zobacz ZDJĘCIA z meczu Legia - Piast.

Przed wieczornym meczem w Warszawie znani byli trzej półfinaliści Pucharu Polski: Arka Gdynia, Raków Częstochowa i Cracovia. Legia grała z Piastem o ostatnie miejsce w najlepszej czwórce.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Jakub Świerczok pokazał klasę

Piast lubi grać z Legią, co potwierdziło się już na początku meczu przy Łazienkowskiej. Obrońcy mistrza Polski wyglądali na zagubionych, co nie zmienia faktu, że gliwiczanie wypunktowali ich wzorowo. Po dośrodkowaniu piłkę odbił głową Artem Szabanow, ale wprost do Arkadiusza Pyrki, który dograł przed bramkę. Tam Michał Chrapek ubiegł rywala i piłkę dostał Jakub Świerczok. Umiejętnie przerzucił futbolówkę i strzelił z ostrego kąta. Obecny na trybunach nowy selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa musiał być pod wrażeniem!

Słupek Mateusza Wieteski

Legia starała się wyrównać, choć nie atakowała z taką pasją, jakiej można było się spodziewać po szybko straconym golu. W 22. minucie minimalnie nad poprzeczką uderzył Andre Martins. Sześć minut później mogło być 1:1. Do posłanej z rzutu wolnego piłki wyskoczył Mateusz Wieteska i uderzył głową. Piłka przeszła po rękach Frantiska Placha i odbiła się od słupka.

Nikt nie pilnował Rafaela Lopesa

Piast po przerwie chyba zaczął myśleć o utrzymaniu wyniku, zamiast podwyższeniu prowadzenia. W 66. minucie goście zostali za to ukarani. Filip Mladenović zakręcił Pyrką i dośrodkował w pole bramowe, gdzie pozostawiony bez opieki Rafael Lopes uderzeniem głową pokonał Placha.

As atutowy w talii Fornalika

Legia nacierała, Piast się bronił, ale zadał cios po zabójczej kontrze. Piłkę z pola karnego głową wybił Jakub Czerwiński, Artem Szabanow popełnił błąd słabo podając do Wieteski i przejął ją Tiago Alves. Wprowadzony trzy minuty wcześniej Portugalczyk ruszył szybko jak Luxtorpeda, ominął Cezarego Misztę i strzelił do pustej bramki! Legia mogła szybko odpowiedzieć, jednak Plach świetnie obronił strzał Bartosza Kapustki.

Legia walczyła do końca, ale Piast nie dał już sobie strzelić bramki i awansował do półfinału Pucharu Polski!

Ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski: Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Jakub Świerczok (8), 1:1 Rafael Lopes (66), 1:2 Tiago Alves (78)

Legia: Miszta - Jędrzejczyk (46. Juranović), Wieteska, Szabanow - Wszołek (60. Rusyn), Slisz, Martins (56. Gwilia), Kapustka, Luquinhas (81. Muci), Mladenović - Kostorz (60. Lopes).

Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek - Pyrka, Sokołowski, Jodłowiec (75. Alves), Chrapek (64. Lipski), Steczyk (64. Winciersz) - Świerczok (75. Żyro).

Żółte kartki: Slisz - Chrapek, Winciersz

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności