Legia Warszawa – Raków Częstochowa 3:1 RELACJA, ZDJĘCIA WYNIK Trzy bramki Jarosława Niezgody i beniaminek dostał lekcję przy Łazienkowskiej

01.09.2019 rok. Legia Warszawa - Raków Częstochowa 3:1.
01.09.2019 rok. Legia Warszawa - Raków Częstochowa 3:1. Bartek Syta
W meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał w Warszawie z Legią 1:3 (0:2). Wszystkie bramki dla Legii zdobył Jarosław Niezgoda – kolejno w 5., 10. oraz 52. minucie, z karnego. Honorową bramkę dla Rakowa w doliczonym czasie strzelił kapitan drużyny Tomas Petrasek.

Raków chciał odczarować statystyki, bo częstochowianie jeszcze nigdy nie wygrali ligowego meczu z Legią. Goście mogli się pocieszać, że w marcu pokonali warszawian w PP oraz tym, że wicemistrz Polski mógł odczuwać czwartkowy mecz w Glasgow z Rangers, przegrany 0:1. Ostatni raz Raków zagrał w lidze z Legią 28 marca 1998 roku i przegrał w Warszawie 0:2.
W niedzielę przypadła 30. rocznica śmierci legendy Legii Kazimierza Deyny, co uczczono minutą ciszy, a piłkarze zagrali w okolicznościowych koszulkach. Z okazji 1 września odśpiewano też Mazurka Dąbrowskiego.

Możliwe, że piłkarze Rakowa jeszcze byli pod wrażeniem atmosfery na stadionie, bo w 5. minucie piłka znalazła się w ich bramce. Marko Vesović dośrodkował, Jakub Apolinarski się zagapił, a Jarosław Niezgoda wyskoczył zza pleców obrońcy i uderzeniem głową zaskoczył Michała Gliwę. Pięć minut później było już 2:0. W pole karne wjechał Michał Karbownik, zostawił piłkę Niezgodzie, który przymierzył koło słupka. Obrońcy Rakowa tylko się przyglądali napastnikowi Legii. W 31. minucie słupek uratował gości, gdy strzelał Vesović.

Sześć minut później wreszcie pracę miał Radosław Majecki, gdy mocno strzelił Daniel Bartl, który zmienił Apolinarskiego. Przed przerwą formę bramkarza Legii sprawdził też Patryk Kun.

Na początku drugiej połowy Tomas Petrasek sfaulował Luquinhasa i z rzutu karnego pewnie pod poprzeczkę uderzył Niezgoda - 3:0. W 57. minucie Raków strzelił gola (Patryk Kun), ale sędzia po analizie VAR anulował trafienie.

Na ostatni kwadrans trener Marek Papszun wprowadził debiutanta - Bułgara Aleksandyra Kolewa. Zresztą Raków ciągle szuka wzmocnień - sobotę z Crystal Palace do końca sezonu wypożyczono obrońcę Jarosława Jacha, grającego ostatnio w mołdawskim Sheriffie Tyraspol. Z Legią nie było go jeszcze w składzie.

W doliczonym czasie po wrzucie z autu Petrasek "główką" przelobował Majeckiego ustalając wynik meczu.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 3:1 (2:0)

1:0 Jarosław Niezgoda (5), 2:0 Jarosław Niezgoda (10), 3:0 Jarosław Niezgoda (52-karny)

Legia:Majecki - Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Karbownik - Nagy, Martins (71. Praszelik), Antolić, Gwilia (59. Cafu), Luquinhas - Niezgoda (63. Carlitos).

Raków: Gliwa - Szymonowicz, Petrasek, Azemović - Apolinarski (33. Bartl), Schwarz, Sapała, Musiolik (46. Nouvier), Szczepański, Kun - Brown Forbes (75. Kolew).

Żółte kartki:Antolić, Jędrzejczyk - Szymonowicz.

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 13.000

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0