Jacek Czaplewski
Legia Warszawa - FK Bodo Glimt 2:0
Legia Warszawa - FK Bodo Glimt 2:0 Adam Jankowski
Jest awans. Legia Warszawa melduje się w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W rewanżu z mistrzem Norwegii FK Bodo/Glimt zwyciężyła 2:0, a w całym dwumeczu 5:2. Bramki zdobyli Luquinhas i wprowadzony Tomas Pekhart. Rywalem Legii w II rundzie będzie mistrz Estonii Flora Tallin.

El. Ligi Mistrzów: Legia Warszawa - FK Bodo/Glimt 2:0

Legia przystąpiła do rewanżu z bramkową przewagą (3:2). Mecz zaczęła jednak źle. Pozwoliła się zepchnąć do defensywy. Rywal w 33 minucie powinien był objąć prowadzenie. Jakimś trafem nabiegający na piłkę Erik Botheim uderzył obok bramki. To na nim i Bodo/Glimt szybko się zemściło.

Wprawdzie w 36 minucie Luquinhas jeszcze przestrzelił w dogodnej sytuacji, ale w 40 minucie nie było już wątpliwości. Brazylijczyk zbiegł ze skrzydła do środka, ośmieszył ostatniego obrońcę, po czym uderzeniem z prawej nogi dał Legii upragnione prowadzenie.

Mecz toczył się w potwornym upale. Luquinhas zaraz po bramce zasugerował, że zakręciło mu się w głowie. Sędzia z Grecji zaordynował dwie przerwy na uzupełnienie płynów.

Po zmianie stron Legia przejęła inicjatywę. Częściej była przy piłce, częściej atakowała, choć po stałym fragmencie mogła stracić bramkę (strzał w poprzeczkę). W doliczonym czasie wynik na wślizgu ustalił Tomas Pekhart, który wrócił z urlopu po Euro 2020.

Przed mistrzem Polski kolejne wyzwania. W sobotę Superpuchar z Rakowem Częstochowa, w środę pierwszy mecz II rundy z Florą Tallin. Oba mecze odbędą się przy Łazienkowskiej.