Lekkoatletyczne ME - Polacy awansowali do finałów sztafety 4x100 m

Piotr Rutkowski
Przemysław Słowikowski
Przemysław Słowikowski Pawel Relikowski / Polska Press
Polscy sprinterzy awansowali do finału sztafety 4x100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Mateusz Siuda, Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski i Patryk Wykrota osiągnęli czas 38,60 i zajęli trzecie miejsce w drugim biegu eliminacyjnym. Także trzecie miejsce w swoim biegu zajęły polskie sprinterki: Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda, które uzyskały czas 43,49.

Najlepsze w eliminacjach były Brytyjki - 42,83. Polki zostały sklasyfikowane na szóstej pozycji.

Wśród panów najlepszy czas eliminacji uzyskali Niemcy, którzy poprawili rekord kraju - 37,97. Polacy zostali sklasyfikowani na czwartej pozycji.

Do finału awansowało osiem sztafet - po trzy najszybsze z obu serii oraz dwie z najlepszymi czasami z pozostałych ekip.