Lekkoatletyczne MŚ. Złote medale Jamajki Shericki Jackson i Amerykanina Noaha Lylesa w biegach na 200 m

redakcja
Sprinter Noah Lyles zdobył złoty medal w biegu na 200 m. Całe podium dla Amerykanów EPA/PAP
Shericka Jackson z Jamajki zdobyła złoty medal w biegu na 200 m. Najlepszym zawodnikiem na tym samym dystansie był Amerykanin Noah Lyles.

Jackson wygrała bieg na 200 m wynikiem 21,45. To rekord imprezy i drugi rezultat w historii, zaledwie 0,11 sekundy gorszy od rekordu świata. Jackson wywalczyła wcześniej srebrny medal w biegu na 100 m.

Drugie miejsce wynikiem 21,81 zajęła Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce, która była najlepsza na dystansie 100 m. Brązowy medal zdobyła Brytyjka Dina Asher-Smith - 22,02. Tuż za podium uplasowała się Aminatou Seyni z Nigru - 22,12.

Noah Lyles wygrał bieg na 200 m, uzyskując trzeci wynik w historii - 19,31. Szybsi w przeszłości od Amerykanina byli jedynie Jamajczycy: Usain Bolt (19,19) i Yohan Blake (19,26).

Amerykanie zajęli całe podium. Srebrny medal wywalczył Kenneth Bednarek (19,77), a brąz zdobył Erriyon Knighton (19,80). Czwarty był Joseph Fanbulleh z Liberii (19,84).

W czwartek wyłoniono również finalistów biegu na 800 m. Najszybszy w półfinałach był Algierczyk Slimane Moula - 1.44,89.

Najlepszy wynik w kwalifikacjach rzutu oszczepem uzyskał Anderson Peters z Granady - 89,91 m. Drugi w eliminacjach był mistrz olimpijski Neeraj Chopra z Indii - 88,39 m, a trzeci Niemiec Julian Weber - 87,28 m.

Po siedmiu dniach mistrzostw Polska zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji medalowej jak na razie najwyższą pozycję z Europy. Biało-czerwoni zdobyli dotychczas złoty i dwa srebrne medale. Przewodzą Amerykanie: 7 złotych, 6 srebrnych i 9 brązowych.

Mistrzostwa świata w Eugene potrwają do niedzieli.