Letni Ogród Teatralny 2020 będzie, ale epickich kolejek po bilety - już nie. Zmiana zasad sprzedaży biletów i wydawania wejściówek

Katarzyna Pachelska
Katarzyna Pachelska
Letni Ogród Teatralny 2020:4 lipca (sobota), godz. 21:00DWIE PARY DO PARYTeatr Capitol, Warszawareżyseria: Olaf Lubaszenkowystępują: Dominika Kryszczyńska, Anna Modrzejewska, Piotr Gawron-Jedlikowski, Lesław Żurek, Hiroaki MurakamiZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Letni Ogród Teatralny 2020:4 lipca (sobota), godz. 21:00DWIE PARY DO PARYTeatr Capitol, Warszawareżyseria: Olaf Lubaszenkowystępują: Dominika Kryszczyńska, Anna Modrzejewska, Piotr Gawron-Jedlikowski, Lesław Żurek, Hiroaki MurakamiZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE materiały prasowe
Dobra wiadomość dla wielbicieli wakacyjnego teatru w plenerze. Letni Ogród Teatralny 2020 odbędzie się! 22. edycja tego szalenie popularnego katowickiego festiwalu teatralnego nie została pokonana przez koronawirus. Spektakle - dla dorosłych i dla dzieci - odbędą się w weekendy lipca i sierpnia. Jednak jest kilka ważnych zmian, o których trzeba wiedzieć zanim udacie się na plac Sejmu Śląskiego. LOT 2020 odbywa się pod patronatem "Dziennika Zachodniego".

22. edycja Letniego Ogrodu Teatralnego w Katowicach była zagrożona z powodu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, ale na szczęście udało się tak wszystko zorganizować, że ten festiwal teatru plenerowego odbędzie się prawie bez zmian w każdy kolejny weekend lipca i sierpnia 2020.

22. Letni Ogród Teatralny,
4.07-30.08 2020
Katowice, podcienia Miasta Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2
bilety na wydarzenia dla dorosłych - 22 zł
wejściówki na spektakle dla dzieci - bezpłatne

- Na szczęście gramy w plenerze, a nie w zamkniętych salach, więc przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności jesteśmy w stanie zorganizować festiwal - mówi Mirosław Neinert, pomysłodawca LOT-u i jego dyrektor.

Gwiazdy w podcieniach Miasta Ogrodów

Program LOT-u 2020 jest nieco okrojony w porównaniu z poprzednimi edycjami. Nie ma tylu koncertów i wydarzeń towarzyszących jak kiedyś, ale i tak w każdy weekend odbędzie się jeden spektakl/występ kabaretu/koncert dla dorosłych, i tradycyjnie - w niedziele spektakl dla dzieci w ramach Letniej Grządki Teatralnej.

Musisz to wiedzieć

Program i tak jest atrakcyjny. W Katowicach wystąpi m.in. Teatr Polonia Krystyny Jandy czy warszawski Teatr Capitol. Do tego sporo śląskich i katowickich teatrów. Na scenie zobaczymy takie gwiazdy jak Piotr Machalica, Magdalena Walach, Piotr Grabowski czy Lesław Żurek.

Zmiany organizacyjne ze względu na epidemię

Znaczące zmiany są za to w organizacji festiwalu. Na widowni w podcieniach Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2) zmieści się jednorazowo 150 osób - rozsadzonych tak, by między pojedynczymi osobami albo rodzinami było miejsce przerwy. Przed wejściem na widownię obsługa będzie mierzyć temperaturę. Jeśli ktoś będzie miał powyżej 37 st. C, nie zostanie wpuszczony.

Nie będzie już epickich kolejek do kasy biletowej, które nierzadko ciągnęły się przez cały plac Sejmu Śląskiego. Te kolejki były wręcz tradycją LOT-ów. W nich wrzało życie towarzyskie. Teraz jednak, ze względu na epidemię, nie będzie już stacjonarnej sprzedaży biletów tuż przed spektaklami. Obowiązuje przedsprzedaż biletów.

Jak kupić bilet na LOT lub odebrać darmową wejściówkę na Grządkę Teatralną

SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH
Sprzedaż online – bilety do wydruku w domu lub okazania na urządzeniu mobilnym.
Linki do stron umożliwiających zakup biletów zamieszczone będą na stronie letniogrodteatralny.pl przy opisie każdego wydarzenia. Sprzedaż rozpoczyna się w dniu i o godzinie podanych przy każdym wydarzeniu (w praktyce - 2 tygodnie przed datą spektaklu).

Zobacz koniecznie

Sprzedaż stacjonarna w kasie Teatru Korez – dla widzów nie korzystających z internetu.
Sprzedaż rozpoczyna się w dniu i o godzinie podanych przy każdym wydarzeniu. Kasa nie prowadzi rezerwacji internetowych, dopuszczalne są ewentualne rezerwacje telefoniczne, z obowiązkiem wykupienia biletów w terminie wyznaczonym podczas rozmowy.

LETNIA GRZĄDKA TEATRALNA
Bezpłatne wejściówki wydawane są tylko w kasie Teatru Korez od godziny 15:00 w dniu podanym przy każdym wydarzeniu. Kasa nie prowadzi rezerwacji internetowych, dopuszczalne są ewentualne rezerwacje telefoniczne, z obowiązkiem odbioru wejściówek w terminie wyznaczonym podczas rozmowy.

HARMONOGRAM PRACY KASY BILETOWEJ TEATRU KOREZ
Od 29 czerwca do 25 sierpnia: tylko poniedziałki i wtorki, w godzinach 15:00–17:00.

Niesprzedane lub niewykupione w terminie bilety/wejściówki będą dostępne dla wszystkich chętnych na godzinę przed każdym spektaklem.

LETNI OGRÓD TEATRALNY 2020. PROGRAM

SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH
4 lipca (sobota), godz. 21:00
DWIE PARY DO PARY
Teatr Capitol, Warszawa
Niefortunna pomyłka zmienia noc poślubną młodych i całkowicie niedoświadczonych nowożeńców w prawdziwy koszmar. Elizabeth i Timothy nie spędzą tych wyjątkowych i jakże ważnych dla nich chwil sami. Niespodziewanie do ich apartamentu hotelowego wkracza inna para świeżo upieczonych i bardziej dojrzałych małżonków.

11 lipca (sobota), godz. 21:00
KREDYT
Teatr Polonia, Warszawa
Historia nader współczesna: Adam przychodzi do Dyrektora banku z prośbą o kredyt. Jednak jego otrzymanie graniczy niemal z cudem – zwłaszcza, gdy nie ma się żadnego zabezpieczenia finansowego. Dlatego czasem szczęściu trzeba pomóc… szantażem.

25 lipca (sobota), godz. 21:00
ZA-POLSKA
Teatr Animacji, Poznań
Głównym bohaterem spektaklu jest Polska, to o Niej opowiadamy. Będziemy snuć opowieść o tym, co było, co jest i co może się stać wokół bardzo popularnej i gloryfikowanej myśli Oddania Życia Za Polskę.

1 sierpnia (sobota), godz. 21:00
INTELIGENCI
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w koprodukcji z Teatrem Korez, Katowice
Prapremiera najnowszej sztuki Marka Modzelewskiego, autora takich tekstów jak Koronacja, All Inclusive czy Szwedzki stół. Tym razem dramatopisarz bierze na warsztat mit współczesnej inteligencji, by zapytać, do czego może prowadzić okopywanie się w jedynie słusznym punkcie widzenia.

8 sierpnia (sobota), godz. 21:00
KŁAMSTWO… O MIŁOŚCI
Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
Zdrady są w związku dusz wiernych nieznane – pisał Szekspir. Ale przecież ciało nie dusza, prawda? Więc romans pozamałżeński nie będzie zdradą, jeśli wciąż kochamy swoją drugą połowę? Czy będzie? I przyznawać się do niego? Może lepiej nie?

15 sierpnia (sobota), godz. 21:00
TEATR TELEWIZJI
Teatr KTO, Kraków
W ostatniej części trylogii komediowej Krzysztofa Niedźwiedzkiego znajdziemy finezyjną intrygę, naturalne, wiarygodne aktorstwo, grozę graniczącą z komizmem i falujące emocje. Bohaterowie spektaklu, czterej mężczyźni, wymyślają scenariusz kryminalnego filmu. Snują opowieść, która bardzo szybko przejmuje władzę nad ich losami.

29 sierpnia (sobota), godz. 21:00
NERWICA NATRĘCTW,
Teatr Korez w koprodukcji z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów zawsze jest ciekawie. Gdy są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (zespół Touretta), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palialia), robi się jeszcze ciekawiej.

Nie przeocz

KABARETY I KONCERTY
18 lipca (sobota), godz. 21:00
KONCERT WARKOCZEM PLECIONY
Agencja Artystyczna Makula
Fabularyzowana historia Górnego Śląska z perspektywy śląskiej rodziny, ilustrowana piosenkami ze śpiewogry Pozłacany warkocz Katarzyny Gaertner, jak też i kultowymi utworami Andrzeja „Tolusia” Skupińskiego, Jana „Kyksa” Skrzeka i Mariana Makuli.

22 sierpnia (sobota), godz. 21:00
ARIACI
Kabaret Hrabi
Kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec w najnowszym programie – Ariaci. Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl Ariaci, będą Państwo mieli to z głowy.

LETNIA GRZĄDKA TEATRALNA
5 lipca (niedziela), godz. 15:00
PAN TOM BUDUJE DOM
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice
Spektakl adresowany do widzów najmłodszych (w ramach tzw. nurtu najnajowego) przygotowany został w oparciu o urocze dziełko mistrza XX-wiecznej awangardy, Stefana Themersona pt. Pan Tom buduje dom.

12 lipca (niedziela), godz. 15:00
SZAŁAPUTKI,
TeatRyle, Poznań
Pełen humoru spektakl dla najmłodszych widzów z wartką, czasami wręcz dramatyczną akcją. Bajka opowiada o przygodach nie do końca rozsądnych kurczaków, które niepomne przestróg swojej mamy narażają się na niebezpieczeństwa.

19 lipca (niedziela), godz. 15:00
NIEKOŃCZĄCĄ SIĘ HISTORIA
Teatr Rawa, Katowice
Władczyni Fantazjany, cudownej krainy marzeń, zapada na dziwną chorobę. Nikt nie umie jej wyleczyć. Posłańcy z najdalszych zakątków imperium, przynoszą Dziecięcej Cesarzowej, przerażającą wiadomość: Fantazjana jest w niebezpieczeństwie! Pochłania ją Nicość! Czy Atreju, chłopiec, któremu powierzono misję Wielkiego Poszukiwania, odnajdzie lek na tę chorobę?

26 lipca (niedziela), godz. 15:00
RYCERZ BEZ KONIA
Teatr Animacji, Poznań
Nie fabuła jest największym walorem Baśni o Rycerzu bez Konia Marty Guśniowskiej, lecz samo tworzywo spektaklu. Zabawny, nawiązujący do teatru absurdu dialog oraz sytuacje i zdarzenia, które pozwalają aktorom stworzyć zabawne postacie i dodać od siebie jeszcze wiele teatralnych smaczków.

2 sierpnia (niedziela), godz. 15:00
KOLOROWE WIERSZE,
Teatr CoNieco, Białystok
Poeta spotyka w parku malarkę. Po krótkich żartach, postanawiają zająć się poezją. Za pomocą czarodziejskiej zakładeczki do książki, zmieniają płotek w wielką księgę i po chwilioczom widzów ukazują się bohaterowie wierszy dla dzieci z klasyki polskiej.

9 sierpnia (niedziela), godz. 15:00
MAMA BOHATERA
Teatr Gry i Ludzie, Katowice
Opowieść o relacji dziecka z rodzicem – o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy nadopiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym.

16 sierpnia (niedziela), godz. 15:00
STAŚ I ZŁA NOGA
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w koprodukcji ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum, Katowice
Staś przyjaźni się ze swoją Złą Nogą, ale Mama powoli zaczyna martwić się, że ten nietypowy przyjaciel sprowadzi na jej syna nieszczęście. Chłopiec, choć nie traci dobrego humoru, zaczyna przynosić ze szkoły kiepskie oceny i powoli traci kolejnych znajomych.

23 sierpnia (niedziela), godz. 15:00
DOBRZE, ŻE JESTEŚ
Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzych
Opowieść o przyjaźni wystawianej na próby, ale przede wszystkim o mądrości ukrytej w dojrzałym wieku. Dwaj obwoźni handlarze, znający się do dawna, czekając na klientów opowiadają historię o starym psie.

30 sierpnia (niedziela), godz. 15:00
KOZIOŁEK MATOŁEK
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko- Biała
A Koziołek wziął tobołek I wędruje biedaczysko Po szerokim szukać świecie Tego co jest bardzo blisko Spektakl zrealizowany jest w atrakcyjnej dla widza i lubianej przez dzieci konwencji zabawy teatralnej. Wartka akcja, barwne przygody, zabawne sytuacje, humorystyczne zdarzenia, wyborowe aktorstwo.

Bądź na bieżąco i obserwuj

50. Zamojskie Spotkania z Fotografią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie